Egypt je krajinou s mnohými zaujímavými destináciami a lokalitami na strávenie dovolenky. V Egypte nájdete nespočetné množstvo unikátnych historických pamiatok nevyčísliteľnej hodnoty. Dýchne na Vás história stará niekoľko tisíc rokov. Fascinujúci nemí svedkovia minulosti sú rozosiate ako diamanty po oboch brehoch Nílu - od pyramíd v Gíze, cez Údolie kráľov, až po Asuánsku priehradu.

Či už bažíte ísť po stopách faraónov, navštíviť hlavné mesto Káhira, oddychovať na zlatistých plážach, alebo aktívne oddychovať počas Vašej dovolenky, všetko je v Egypte možné. Spoznajte tajomstvá Egypta nad i pod morskou hladinou! Práve tu sa nachádzajú nádherné potápačské lokality, ktoré rozhodne stojí za to vidieť. Egypt Vás očarí svojim historickým bohatstvom i pestrým podmorským životom.

Veľká Sfinga, EgyptVeľká Sfinga v Gíze. V pozadí je jedna z troch veľkých pyramíd

Egypt ponúka ubytovania - od stanovania cez ubytovne až po luxusné hotely. Najčastejšie je však ubytovanie hotelové. Ak si dovolenku chcete naozaj užiť pokojne a nie ste náruživý cestovateľ, využite hotel s viacerými hviezdičkami, 3 + a vyššie, kde sa bežne prijímajú doláre, eurá aj platobné karty. V rámci hotelového stravovania môžete očakávať európske jedlá servírované formou švédskych stolov. Kvalita jedál zodpovedá počtu hviezdičiek - v luxusnejších hoteloch si môžete vyberať hneď z niekoľkých variantov, od juhoamerickej až po východoázijskú kuchyni. Rovnaké je to aj s nápojmi. Tiež záleží na tom, či dávate prednosť pohodliu spojenému s all inclusive, alebo len s polpenziou.