Kam na dovolenku

 • Dahab - potápanie v Egypte

  Dovolenkové letovisko Dahab, Egypt

  Dahab je egyptské letovisko rozprestierajúce sa na severovýchodnom pobreží Sinajského polostrova v Akabskom zálive. Slovo Dahab znamená v arabčine "zlato". Označenie dostalo zrejme pre sýto zlaté pláže a farbu oblohy tesne po západe slnka. Dahab je ideálnym miestom pre potápanie - koralové útesy sú vzdialené len niekoľko metrov od brehu. Asi 7 kilometrov odtiaľ sa nachádza slávna potápačská lokalita Modrá diera. Oblasť je vhodná aj pre windsurfing a jachting.

 • Dovolenka na horách

  Dovolenka na horach - Triglav, Slovinsko

  Medzi najobľúbenejšie typy dovoleniek nepochybne patrí aj dovolenka na horách. Hory priťahujú návštevníkov už od dávnych dôb. Túry s krásnymi výhľadmi poskytujú nevšedný zážitok na krajinu z vtáčej perspektívy a ozdravný horský vzduch.

 • Dovolenka na Istrii

  Istria, Rovinj - chorvátska dovolenka

  Tradičnou a jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových lokalít v Chorvátsku je polostrov Istria. Je najväčším chorvátskym polostrovom a súčasne najväčšiou a najživšou oblasťou cestovného ruchu v celom Chorvátsku. Nachádzajú sa tu významne strediská Umag, Poreč, Rovinj a Pula a taktiež možstvo malebných lagún a malých ostrovčekov.

 • Dovolenka na Kapverdských ostrovoch

  Kamenistá pláž sopečného pôvodu na ostrove Sal

  Každý návštevník je na Kapverdoch vítaný veľmi vrúcnou atmosférou miestnych obyvateľov, ktorí sa sem počas stáročí prisťahovali zo všetkých kútov sveta a vniesli tu tak prvky svojich kultúr. Dnešná podoba obyvateľov je výsledkom zmesí európskych a afrických koreňov, v hudbe a tanci dominuje africký základ.

 • Dovolenka na Madagaskare

  Alej baobabov

  Nebaví vás klasická dovolenka s all inclusive a vylihovaním pri mori a bazéne? Pokiaľ je fotografovanie vaším koníčkom a ste milovníkom ozajstnej prírody, Madagaskar je práve pre vás. Dovolenka na Madagaskare je nezabudnuteľným zážitkom s fascinujúcim rastlinstvom a živočíšstvom, ktoré príroda formovala izolovane od okolitého sveta po milióny rokov.

 • Dovolenka na ostrove Maurícius

  Príroda na ostrove Maurícius

  Exotických destinácií s peknými plážami a priezračným morom je na svete veľa. Maurícius však medzi nimi určite vyniká, vďaka mimoriadne kvalitným službám. Pokiaľ si chcete splniť svoj životný sen a zažiť naozaj luxusnú dovolenku za výhodnú cenu, Maurícius Vás určite nesklame. Je to skutočný tropický raj v Indickom oceáne.

 • Dovolenka na Seychelách - exotika, ktorá očarí

  Západ slnka nad Anse a la Mouche, ostrov Mahé

  Seychely sú ostrovným štátom, rozprestierajúcim sa južne od rovníka, pojímajúcim 115 väčších i menších ostrovčekov. Pokiaľ si chcete dovolenku i Seychely skutočne užiť čo najviac, odporúčame skombinovať pobyt na viacerých ostrovoch. Na Seychelských ostrovoch je po celý rok príjemné tropické podnebie, nekonečné biele pláže, pestrý podmorský svet a komfortné hotelové komplexy. To predurčuje Seychely na vašu dovolenku snov s dokonalým relaxom a odpočinkom.

 • Dovolenka na Ukrajine

  Ukrajina je mnohými turistami vnímaná ako veľmi netradičná destinácia. Tí, čo už dovolenku na Ukrajine skúsili, však vedia, že množstvom silných zážitkov sa vyrovná a často i predbehne mnohé iné európske krajiny. Ukrajina je rozlohou druhá najväčšia krajina v Európe. Po odtrhnutí sa od Ruska a vyhlásení svojej nezávislosti v roku 1991 sa začala písať jej novodobá história. Naprieč inak nížinatou krajinou sa tiahnu Ukrajinské Karpaty, ktoré sú súčasťou karpatského oblúka. Na juhu je ešte menšie Krymské pohorie.

 • Dovolenka na Zanzibare

  Gueréza červená zanzibarská

  Zanzibar je rozprávkový ostrov v Indickom oceáne. Je to ostrov korenia a tropického ovocia, ostrov nekonečných bielych pláží a azurového mora. Lákadiel ma ostrov viac než dosť. Zanzibar je skutočným rajom pre každého, kto miluje teplé podnebie a kúpanie vo vyhriatom a priezračnom mori. Najlepšie zanzibarské pláže patria určite k tým najkrajším na svete a rovnako neobyčajný je aj jeho podmorský život.

 • Dovolenka pre mladých

  Dovolenka pre mladých

  Množstvo cestovných kancelárií ponúka špeciálne programy ako na dovolenke uspokojiť mladého zákazníka. Vychádzajú z poznania, že mladšia generácia má nepochybne iné potreby ako sa zabaviť a relaxovať, než rodiny s deťmi či starší ľudia. Tomuto sa prispôsobuje mnoho letovísk zameriavajúc sa na ponuku pre mladých najmä vo večerných hodinách. V turistických centrách tak nájdete vysvietené bulváry, bary otvorené hlboko do noci, nočné kluby a diskotéky. Niektoré turistické oblasti, ako napríklad Ibiza, sa vyslovene koncentrujú na mladého zákazníka.

 • Dovolenka pre seniorov

  Dovolenka pre seniorov a starších ľudí

  Aj dovolenka pre seniorov má svoje čaro. Dnes je totiž v ponuke mnoho možností, ako môžu aj starší ľudia stráviť aktívny dovolenkový čas. Horské oblasti sú ideálne na dlhé prechádzky v ľahkom teréne. Hotely sú často situované tak, aby svojim klientom ponúkli dobrú dostupnosť k ľahším i ťažším trasám. Všetkým vekovým kategóriám, no najmä seniorom, sa odporúča praktikovať tzv. nordic walking – ide o klasickú chôdzu či treking, avšak s pomocou teleskopických palíc podobných tým lyžiarskym.

 • Dovolenka s deťmi

  Dovolenka s deťmi pri mori

  Absolvovať dovolenku s deťmi nie je vôbec také náročné, ako by sa mnohým mohlo spočiatku zdať. Je len potrebné zobrať trochu odvahy zobrať svoje dieťa do nového prostredia a vyjsť tak zo zabehaného stereotypu. Dovolenku s deťmi treba každopádne naplánovať, aby dieťa malo v prípade potreby k dispozícii všetko čo potrebuje.

 • Dovolenka v Egypte

  Veľká Sfinga v Egypte

  Egypt je krajinou s mnohými zaujímavými destináciami a lokalitami na strávenie dovolenky. V Egypte nájdete nespočetné množstvo unikátnych historických pamiatok nevyčísliteľnej hodnoty. Dýchne na Vás história stará niekoľko tisíc rokov. Fascinujúci nemí svedkovia minulosti sú rozosiate ako diamanty po oboch brehoch Nílu - od pyramíd v Gíze, cez Údolie kráľov, až po Asuánsku priehradu.

 • Dovolenka v Grécku

  Grécko je jednou z najobľúbenejších európskych dovolenkových destinácií. Dovolenka v Grécku môže byť naozaj rôznorodá a krajina dokáže uspokojiť ako aktívnych, tak i pasívnych dovolenkujúcich, rodiny s deťmi i mladých ľudí, prahnúcich po histórii i milovníkov slnečných pláží a relaxu.

 • Dovolenka v Holandsku

  Holandsko je krajina syrov, tulipánov a veterných mlynov. Dovolenka v Holandsku ponúka možnosti spoznať krásy a zaujímavosti tejto neveľkej krajiny. Holandsko leží v západnej Európe, na pobreží Severného mora medzi Nemeckom a Belgickom.

 • Dovolenka v Karibku

  Karibik - kam na dovolenku

  Oblasť Karibiku zahŕňa ostrovy v Karibskom mori, Bahamy ale aj pobrežie Strednej a Južnej Ameriky, ktoré je obmývané Karibským morom. Názov Karibik pochádza z mena indiánskeho kmeňa Karibov, ktorý v tejto oblasti žil v čase objavenia Ameriky. Dovolenka strávená v tejto exotickej oblasti ponúka neopakovateľné zážitky.

 • Dovolenka v Lotyšsku

  Jednou z troch pobaltských krajín je Lotyšsko. Hoci nie je tak vyhľadávanou krajinou pre strávenie dovolenky tak ako iné, známejšie a obľúbenejšie destinácie, má dovolenka v Lotyšsku svoje čaro a určite je čo objavovať aj tu. Povrch Lotyšska tvorí rovina alebo pahorkatina. Miestami možno nájsť aj vysočinu a zvláštnosťou Lotyšska sú močiare. Obľúbené turistami sú krásne piesočné duny a vodopády pri pobreží Baltického mora.

 • Dovolenka v Nórsku

  Nórsko je krajina, ktorá je akoby vystrihnutá z rozprávky. Stovky riek akoby zarezávajúcich sa do nádhernej zelenej krajiny v pozadí zasnežené vrcholky kopcov a obrovské vodopády, stále čerstvý vzduch – to je len časť z toho, čo vám môže dovolenka v Nórsku ponúknuť.

 • Dovolenka v Poľsku

  Poľsko je najväčším štátom strednej Európy. Jeho pestrá členitosť krajiny vyniká horami, rovinami, tak isto aj nenahraditeľným prístupom k moru a dovolenka v tejto krajine má naozaj čo ponúknuť. Táto kresťansky založená krajina plná historických, sakrálnych a kultúrnych pamiatok stojí určite za návštevu. Dovolenka v Poľsku ponúka unikátny pohľad na poľskú stranu Vysokých Tatier na juhu, na severe krajinu obmýva Baltské more. Dominantou z vodstva sú rieky Odra a Visla. Ideálne na turistiku sú miesta v Pomoranskej a Mazúrskej jazernej pahorkatine.

 • Dovolenka v Portugalsku

  Portugalsko. Krajina, ktorú poznáme najmä ako "malého brata Španielska", či vďaka vínu alebo futbalu... Skrýva však oveľa viac! Portugalsko nepatrí k tradičným dovolenkovým destnáciám a nenájdete ho ani na prvých stránkach katalógov cestovných kancelárií. Je to krajina, ktorá má však neuveriteľné bohatstvo, krajina plná protikladov, čarovných zákutí i rušného života.

 • Dovolenka v Rumunsku

  Rumunsko sa po vstupe do Európskej únie stalo obľúbenou turistickou destináciou nie len pre Čechov a Slovákov, ale aj turistov zo západnej Európy. Veľkým lákadlom sú najmä nízke ceny, zlepšujúca sa kvalita poskytovaných služieb ale tiež samozréjme prírodné krásy Rumunska. Príroda je tu takmer ešte nedotknutá a nájdete tu množstvo unikátnych lokalít ako napríklad bahenné sopky, celoročne zasneženú jaskyňu, vodopády, skalný portál Ponorné hrady a kaňony. V Rumunsku sú taktiež na pobreží Čierneho mora nádherné piesočnaté pláže.

 • Dovolenka v Tunisku

  Hotelový komplex v Sousse

  Tunisko sa za posledné roky stalo vyhľadávanou dovolenkovou destináciou turistov z celej Európy a vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a mnohostranným turistickým možnostiam atraktívne v každom ročnom období.

 • Dovolenka vo Fínsku

  Táto severská krajina, ktorá sa rozprestiera na východ od Škandinávie, očarí najmä chladnomilných turistov, ktorí sem chodia tráviť svoju dovolenku, aby objavili krásy fínskej prírody. Táto “krajina tisícich jazier” je rybárskym rajom a láka turistov najmä k pobytu v panenskej prírode. Ak ste tu v zime a mate šťastie, uvidíte aj polárnu žiaru. Väčšina obyvateľstva žije v troch najväčších mestách. Vzhľadom na chladné podnebie sa niet čo čudovať, že práve tu sa zrodil zvyk saunovania. Preto je milou nepísanou povinnosťou počas pobytu aspoň raz absolvovať túto ozdravnú kúru.

 • Dovolenka vo Francúzsku

  Vo Francúzsku je najvýnosnejším odvetvím v oblasti služieb turistika a cestovný ruch. Niet preto divu, že Francúzsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Poskytuje jak kvalitné letoviská tak aj svetoznáme lyžiarske strediská a hlavne a v neposlednom rade aj historicko-kultúrne zázemie, ktoré je asi najdôležitejšie z hladiska návštevnosti a je zastúpené v mnohých malých a veľkých mestách po celom území. V letných mesiacoch sú najnavštevovanejšími oblasťami pláže pri Atlantickom oceáne a hlavne francúzka riviéra a jej časť Côte d´Azur, v zimných mesiacoch alpské lyžiarske strediská.

 • Dovolenka vo Veľkej Británii

  Dovolenka vo Veľkej Británii sa väčšinou spája s návštevou Londýna, ktorý je jednou so svetových metropol a jedným s najnavštevovanejších miest na svete. Je sídlom množstva kultúrnych, historických pamiatok, divadiel, palácov a múzeí. Pri návšteve Londýna určite zaraďte do svojich plánov Buckinghamský palác, Westminster s Westminsterským opátstvom, Clarence House, známe mosty London Bridge a Tower Bridge, Vedecké múzeum, Prírodovedné múzeum, Britské múzeum a Národnú galériu. Samozréjme tu nájdete aj múzeum Madame Tussaud's, Zoo a nezabudnite sa odviesť typickým červeným Doubledeckerom a taktiež poprechádzať sa po Hyde parku. Ale Spojené Kráľovstvo to nie je len Londýn...

 • El Dahar - pravá arabská atmosféra v Egypte

  El Dahar, Hurghada

  Dahar je miestom, na ktorom sa nachádzalo pôvodné egyptské osídlenie. Táto časť mesta je niektorými turistami obdivovaná, inými dovolenkujúcimi opovrhovaná. Avšak práve tu môžete zažiť pravú arabskú atmosféru obklopení miestnymi obyvateľmi. Nachádza sa tu množstvo starých obydlí, ktoré sú vo veľmi zlom stave, ale aj veľa novo vystavaných domov v čistom arabskom štýle. Každopádne, dovolenka v egyptskom El Dahar nepatrí k tým tradičným...

 • Marsa Alam - moderné letovisko v Egypte

  Marsa Alam, Egypt

  Marsa Alam je pôvodne zabudnutá rybárska dedina vzdialená 280 km južne od Hurghady. Rozvinula sa doslova v kvitnúcu oázu. Niekoľko samostatných hotelových komplexov bolo vystavaných priamo pri plážach. More je tu priezračné a podmorský život s nádhernými farebnými koralmi doslova na dosah.

 • Romantická dovolenka pre dvoch

  Dovolenka pre dvoch - romantická dovolenka

  V súčasnej dobe sa na cestovnom ruchu podieľajú zaľúbené páry v hojnom počte. Pokiaľ sú slobodní a nezakladajú si rodinu, majú na trávenie dovolenky pre dvoch viacero rozličných možností. Jediným spojivom týchto rôznych typov dovoleniek je romantika, ktorá pre každý pár znamená niečo iné.

 • Sharm el Sheikh - najznámejšie turistické centrum v Egypte

  Sharm el Sheikh

  Sharm el Sheikh je azda najznámejšie turistické centrum nachádzajúce sa na južnom cípe Sinajského polostrova. Toto moderné turistické centrum patrí k najobľúbenejším destináciám Egypta. Pre svoju jedinečnosť, príjemnú klímu a výskyt koralových útesov sa stal Sharm el Sheikh doslova turistickým rajom.

 • Taba - pokojný odpočinok v Egypte

  Letovisko Taba, Egypt

  Letovisko Taba je najsevernejšou oblasťou červenomorskej riviéry. Túto malú dedinu môžete nájsť pri severnom výbežku zátoky Aqaba, známej aj ako Akkabský záliv. Je zároveň najrušnejším hraničným prechodom do susedného Izraela. Turistická oblasť sa nachádza južne od Taby a je tvorená pásom veľkých luxusných hotelov a rekreačných stredísk. Z druhej strany Tabu ohraničujú horské chrbty. Taba je ideálnym dovolenkovým miestom nielen pre vyznávačov potápania, ale aj pre pokojný odpočinok a kúpanie.V Tabe nájdete i nové púštne golfové ihrisko.

 • Ujdite pred nevľúdnym počasím do egyptskej Hurghady

  Ujdite pred nevľúdnym počasím do egyptskej Hurghady

  Iste, je zima, ale počasie v posledných dňoch rozhodne nie je vábne, ani ak ste milovník tohto ročného obdobia. Čo takto ujsť do nejakej celoročnej dovolenkovej destinácie? Samozrejme, myslíme po Vianociach.