Sharm el Sheikh je azda najznámejšie turistické centrum nachádzajúce sa na južnom cípe Sinajského polostrova. Toto moderné turistické centrum patrí k najobľúbenejším destináciám Egypta. Pre svoju jedinečnosť, príjemnú klímu a výskyt koralových útesov sa stal Sharm el Sheikh doslova turistickým rajom.

Letovisko obklopujú dve zátoky Maama Bay a Sharm al-Maja, ktoré sú medzi sebou prepojené zástavbou hotelov. V prvej menovanej Maama Bay je vybudované moderné turistické centrum s promenádou. Zvlášť navečer tu môžete navštíviť jednu z mnohých kaviarní, či okúsiť zjednávanie v niektorých z miestnych obchodíkov.

Sharm El Sheikh sa delí na dve časti: samotné mesto a zátoku Naama Bay. V meste nájdete všetko, čo obyčajný turista potrebuje k prežitiu. Od hotelov, barov, rekreačných stredísk, kúpeľov, reštaurácií, cez letisko, nočné kluby a gýčovito prezdobené a presvietené stánky na trhoch, ktoré sa tiahnu celým centrom mesta. Práve vďaka letisku je Sharm El Sheikh tak obľúbený a stále viac navštevovaný. 

Jedna z pláží v Sharm el SheikhJedna z pláží v Sharm el Sheikh - "Sharm el Sheikh R01" by Marc Ryckaert (MJJR) - Own work. Licensed under CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Viac ako centrum mesta je turisticky obľúbenejšie zátoka Naama Bay. Tu nájdeme nádherné preslávené pláže ale predovšetkým luxusné hotely svetových značiek, ktoré tu rozhodne netrpia nedostatkom záujemcov. Bohatí turisti môžu zložiť hlavy v hoteloch ako sú Ritz-Carleton, Four Seasons, Mövenpick alebo Hilton. Ak vás pobývanie v hoteli a obzeranie luxusných automobilov, zaparkovaných pred hotelom omrzí, môžete obdivovať dôvtip a originalitu hotelového personálu, ktorý pre vás každý deň vytvorí novo vtipne poskladaný uterák a skrátka vždy nájdete prekvapenie.

Väčšina ľudí ale nejazdí tráviť dovolenky do hotelov, preto odporúčame vyraziť von. K tomu je totiž Naama Bay ako stvorená. Bary, promenády, oázy, prechádzky na ťavách alebo púštne safari poteší vás i vaše deti. Ak máte radšej vyššie ciele, odporúčame vyraziť k načervenalým horám v púšti. Niektoré sú vysoké až 2000m a pri troche šťastia tu narazíte na beduínske stany a trebárs aj nejakého stretnete. Ak máte záujem, nechajte sa prehovoriť k adrenalínovým športom, stojí to za to!

Najdôležitejším a najzaujímavejším miestom je však zátoka Ras Mohamed. Ras Mohamed je jedným zo sinajských národných parkov, kde je povolené potápanie. Najobľúbenejšími sú útesy Yolanda (názov podľa lode, ktorá sa stroskotala práve v týchto miestach) a Žraločie útesy. Potápať sa môžete sami, alebo využiť kurzov pre začiatočníkov, kde vám všetko jasne vysvetlia a rozhodne vás nenechajú utopiť.

Ak vám vyhovuje more skôr z jeho hladiny, neváhajte vyskúšať windsurfing, plavbu jachtou alebo vodné lyžovanie. Pre pokojnejšie návštevníkov máme tip na výlet do kláštora sv. Kataríny, ktorý sa nachádza medzi Sinajskou horou a horou svätej Kataríny. Vystúpite do výšky 1750 kde uvidíte staré byzantské mozaiky a baziliku z dôb cisára Justiniána. Výlet loďou alebo priamo jachtou do miesta jachtárskeho klubu - Sharm el-Moiya je naším posledným tipom. Kreatívne turista si ale určite vyskúšajú veľa ďalších vymožeností, ktoré Sharm El Sheikh ponúka. Každým rokom sa totiž zoznam služieb pre turistov zväčšuje a potenciálny návštevník sa môže nechať prekvapiť. Nebudete ľutovať, Sharm El Sheikh je obľúbená destinácia pre všetky vekové kategórie.