Každý návštevník je na Kapverdoch vítaný veľmi vrúcnou atmosférou miestnych obyvateľov, ktorí sa sem počas stáročí prisťahovali zo všetkých kútov sveta a vniesli tu tak prvky svojich kultúr. Dnešná podoba obyvateľov je výsledkom zmesí európskych a afrických koreňov, v hudbe a tanci dominuje africký základ.

Kapverdské ostrovy sú pre európskeho turistu príťažlivé aj preto, že tu funguje demokracia. Síce funguje pomaly, ale predsa. Ak máte nejaký problém a zavoláte políciu, príde na miesto behom pár chvíľ, čo je na africkú krajinu niečo nevídané. Už ste videli niekedy Kapverďanov tancovať? Nie? Tak to je rozhodne dôvod navyše sem priletieť a stráviť tu dovolenku, pretože to stojí za to. Mladí, starí – pre nás čistá sexuálna nemorálnosť, pre nich radosť a zábava. Niečo čo sa nedá popísať, ale treba to zažiť.

Kamenistá pláž, Ostrov SalKamenistá pláž sopečného pôvodu na ostrove Sal

Keď na Kapverdských ostrovoch zbadáte kapverdské deti, poviete si, že krajšie deti ste určite nevideli. Tých copíkov, korálkov vo vlasoch. Malé dievčatká, ktoré maminky i napriek ich pomernej chudobe obliekajú deň čo deň ako bábiky, alebo družičky na svadbu. To Vám určite vyrazí dych, najmä Vašim manželkám.

Miestna kuchyňa je skutočne výborná a pritom jednoduchá. Je tradične pripravovaná z dostupných ostrovných ingrediencií. Základom sú najmä obilniny, fazule, sladké zemianky a maniok. Veľkú úlohu tu zohráva rybolov – jeho milovníci si tu určite prídu na svoje.