Volubilis je najrozsiahlejšia rímska archeologická lokalita v Maroku, ktorá bola organizáciou UNESCO vyhlásená za svetové kultúrne dedičstvo. Nájdete ju asi 30 km severne od mesta Maknes, medzi zelenými pahorkami Stredného Atlasu.

Ruiny vo Volubilis, MarokoRuiny vo Volubilis, Maroko, Od Subhros

V 2.storočí n.l bol postavený Víťazný oblúk cisára Caracalla, bazilika aj chrám. Vzácne a zachovalé sú aj podlahy niektorých domov, tvorené z mozaiky, ktorá si aj po takmer 2000 rokoch zachovala živé farby.

Lokalita: Volubilis, Maroko

Ubytovanie

Ubytovanie v Maroku je na prekvapivo slušnej úrovni za vcelku nízke ceny. Napriek tomu že sa jedná o arabskú krajinu, jej ubytovacia infraštruktúra je spĺňa tradičné európske normy. Ubytovanie vo Volubilise za výhodné ceny si môžete pozrieť napríklad na stránke Booking.com. Maroko je obľúbenou turistickou destináciou, takže nájsť ubytovanie určite nebude problém. V prípade Volubilisu je väčšina ubytovania dostupná hlavne z neďalekého mesta Meknes (vzdialené približne 20km).

Booking.com

Dovolenka

Maroko je pre Slovákov obľúbenou turistickou destínaciou, aj keď záujem posledné roky v dôsledku teroristickej hrozby o niečo klesol. Dovolenkové pobyty do Maroka ponúka mnoho cestovných kancelárií. Prehľad cien dovoleniek v Maroku nájdete na stránke Invia.sk. Ak si chcete spestriť dovolenku v Maroku návštevou ruín vo Volubilise, tak treba počítať s tým že si trochu pocestujete, keďže dovolenkové pobyty priamo na lokalite nie sú, keďže sa jedná o marocké vnútrozemie, ktoré je menej navštevované. Vyskúšať však môžete neďaleké mestečko Fes, či Meknes.

Letenky

Priame letecké linky z Bratislavy do Maroka aktuálne nie sú. Výnimku tvoria Charterové lety. Môžete však letieť z okolitých krajín. Napríklad z Viedne, Prahy, či Budapešti. V ponuke sú linky do Marrakéša a Fesu. Akciové letenky z Viedne do Marrakéša od Pelikan.sk. Vyhľadať letenku si môžete tu: