Seychelské ostrovy sú svetoznáme vďaka svojej prírode, unikátnym plážam a podmorskému svetu. Vedeli ste však, že sú aj domovom jednej z najžiadanejších značiek rumu?

Pálenica Trois Freres bola vybudovaná bratmi Richardom a Bernardom d'Offa v roku 2002 (lokalita: La Plaine St. André, ostrov Mahé, Seychely). Ich vízia bola poháňaná túžbou produkovať vysoko kvalitný rum podľa receptúry ich starého otca. Rum sa vyrába z kvalitnej cukrovej trstiny, ktorá sa následne lisuje a nadobudnutá šťava sa fermentuje 4-5 dní a následne sa destiluje. Prvým, z dnes už piatich druhov, ktoré pálenica produkuje, bol tmavý rum Takamaka Bay. Ďalej nasledovali biely rum, coco rum, vodka a St. Andre, pričom menovateľom všetkých je vysoká kvalita. Rum Takamaka Bay prináša ducha Seychelských ostrovov nech už ste kdekoľvek, také je motto bratov d´Offovcov.

Takamaka Bay Dark Rum (tmavý rum) je najpredávanejším z rodiny Takamaka rumov. Tento tmavý rum s príchuťou vanilky a karamelu bol vôbec prvý rum, ktorý pálenica Trois Fréres ponúkla domácim obyvateľom. Starý rodinný recept, podľa ktorého pálenica tmavý rum vyrába, tak vďaka svojmu úspechu pripravil pôdu pre výrobu ďalších Takamaka rumov.

Rum Takamaka je možné kúpiť takmer vo všetkých obchodoch na Seychelách, ale takisto ho môžete zakúpiť priamo v miestnych páleniciach, kde ho môžete aj ochutnať v rámci prehliadky, ktorá však stojí 200 SCR na osobu. Pre porovnanie, fľaša kokosového rumu stojí približne 215 SCR (100 SCR = cca 6,9€ - apríl 2015). Prekvapivo najlacnejší Takamaka rum sa dá zohnať v duty free shope na letisku na Mahé. Ak však letíte cez Frankfurt, pri transferi budete musieť opäť prejsť cez security check a tam vám všetky tekutiny zoberú.