Ostrov Praslin je druhým najväčším ostrovom na Seychelách. V poslednom období sa stáva čoraz populárnejším a pomaly sa začína stávať obľúbenejším, než samotný ostrov Mahé, od ktorého je vzdialený približne 45 kilometrov. Na ostrove sa nachádza viacero nádherných pláží s priezračným morom a bielym pieskom.

Ak ste prišli na ostrov Praslin len na výlet a nemáte so sebou batožinu z prístavu sa môžete zviesť autobusom (5SCR). Ak sa plánujete zdržať dlhšie a máte batožinu treba si zobrať taxík.

Nádherná romantická pláž, prekrásny piesok, voda, skaly, to je Anse Lazio. Miesto kde si poviete, toto je raj. Dá sa tam šnorchlovať aj kúpať, sú tam síce občas celkom veľké vlny, ale dajú sa zvládnuť. Pláž je dostupná autom, ale aj autobusom. V prípade cesty autobusom sú dve možnosti. Ak bývate na západnom pobreží, je jednoduchšie ísť autobusom na konečnú zastávku Mont Plaisir a ďalej pokračovať po chodníku z hliny cez mierny prales do kopca a potom keď sa vám otvorí výhľad, cesta pokračuje dole kopcom až na pláž. Cesta trvá cca 30 minút.

Pláž Anse Lazio, ostrov Praslin, SeychelyPláž Anse Lazio, ostrov Praslin, Seychely. Typickým znakom pláže Anse Lazio sú žulové kamene, ktoré lemujú celú pláž.

Voľte radšej inú obuv ako šľapky. Ak by ste šli z východného pobrežia, treba ísť na Anse Boudin, cesta trvá približne 15 minút, väčšinou po asfaltke, najprv do kopca, potom dole. Pri pláži sú dve reštaurácie Le Chevalier (ceny od 250SCR, pivo 80 SCR) a Bonbon Plum (v júni bola ešte zavretá). V areáli tejto reštaurácie boli v ohrade korytnačky obrovské.

Hamburger a hranolkyHamburger s hranolkami v reštaurácii Le Chevalier, dali by ste si? :)

Tak isto úžasná, i keď menšia, útulnejšia pláž je Anse Georgette. Nevýhodou však je, že je súčasťou „Lemuria Resort“, takže prístup na pláž je len na povolenie. Skúste sa informovať u svojho domáceho, možno vám bude vedieť vybaviť vstup. V prípade, že sa tam dostanete, idete asi 20 minút. cez areál okolo golfového ihriska. Je to tam značené.

Nadherná pláž Anse Georgette, ostrov PraslinPriezračné more, čistý biely piesok, to je nádherná pláž Anse Georgette na ostrove Praslin

V ponuke sú aj výlety k ostrovom Bird Island, Curieuse Island (chovná stanica korytnačiek obrovských), Cousin Island (veľké množstvo pestrého vtáctva). Skvelé ponuky dovoleniek na ostrove Praslin vám umožnia návštevu týchto nácherných miest za výhodné ceny. :-)

Fotografie z ostrova Praslin

Video z ostrova