Zaujímavé videá

 • Bratislava naša!

  Začiatkom roka 2014 obletelo sociálne siete nové propagačné video hlavného mesta Slovenskej republiky, našej Bratislavy. Toto takmer trojminútové video rozpútalo mohutnú diskusiu, nuž spravte si názor sami.

 • Cestovať sám alebo v skupine?

  ceytovanie-v-skupine

  Cestovať sám, s priateľom či vo väčšej skupine? Každá z možností má svoje výhody i nevýhody. Ktorú možnosť preferujete vy?

 • Delfíní pôrod, Havajské ostrovy

  Delfíní pôrod, Havajské ostrovy

  Všetci ich máme radi, ale viete ako prichádzajú na svet? Nedávné stretnutie s hravým delfínom v Turecku nás inšpirovalo k tomuto príspevku. Mláďa, s ktorým sa zoznámite v tomto videu, sa narodilo 17. septembra 2012, na Havajských ostrovoch.

 • Divoký oceán, filmový dokument

  Divoký oceán, filmový dokument

  Po putovaní vtákov a iných živočíšnych druhov sú v ďalšom zaujímavom dokumente hlavnými hrdinami ryby. Podmorský svet afrického pobrežia odhaľuje snímok Divoký oceán, na ktorého trailer vás pozývame.

 • Druhé najväčšie akvárium na svete

  Druhé najväčšie akvárium na svete, Okinawa, Japonsko

  Druhé najväčšie akvárium na svete sa nachádza v meste Okinawa v Japonsku. Akvárium pozostáva zo štyroch poschodí, rozprestiera sa na ploche 19 000 m², má dovedna 77 nádrží s 10 000 m³ vody. Zaujímavosťou je, že do akvária je 24 hodín denne čerpaná skutočná morská voda. Žije tu množstvo hlbokomorských tvorov, žralokov, tropických rýb a koralov.

 • Dubaj Airshow 2013, Spojené arabské emiráty

  Unikátny zážitok! Práve včera sa skončila výnimočná prehliadka renomovaných letiek nad metropolitným Dubajom. Boli sme pri tom a prinášame vám malý záznam.

 • Graham Všadebol

  Graham Hughes je známy britský cestovateľ, ktorý si zaumienil precestovať všetky krajiny sveta bez použitia leteckej dopravy. Poviete si, blázon! Ale on to dokázal a v každej krajine natočil krátky príspevok, z ktorého vzniklo nasledujúce 4-minútove video.

 • Historická Tour de France (1938)

  Tour de France, 1938

  Tento rok je pre Tour de France jubilejný. Dňa 29. júna 2013 sa postavili jazdci na štart neuveriteľného 100-ho ročníka! Viete si predstaviť ako vyzerala Tour v jej začiatkoch? Pozrite si historické video z roku 1938.

 • Into The Mind, Kanada

  Into The Mind, Kanada

  Pred časom nám dala naša priateľka a cestovateľka Soňa Wagnerová do pozornosti tento snímok a my sme sa s ním rozhodli podeliť. Vychutnajte si oficiálny teaser filmu Into The Mind!

 • Jedna z najnebezpečnejších pláží sveta! Maho Beach, Svätý Martin

  Jedna z najnebezpečnejších pláží sveta - Maho Beach, Svätý Martin

  Jedinečný zážitok a súčasne dávka nebezpečenstva robí z pláže Maho Beach na ostrove Sv. Martin jednu z najvyhľadávanejších pláží sveta nielen u plane spotterov - vášnivých pozorovateľov lietadiel.

 • La Grotta Azzurra - jaskyňa na ostrove Capri

  Modrá alebo azúrová jaskyňa na Capri, nazývaná La Grotta Azzurra, je známa po celom svete pre svoju veľkosť, intenzívne modré odtiene interiéru a magické strieborné svetlo, ktoré vyžaruje z objektov, ponorených v jej vodách. Je známa a vyhľadávaná nepochybne aj pre silný zážitok, ktorý vo Vás po jej návšteve ostane.

 • Najväčšia hojdačka na svete

  Najväčšia hojdačka na svete, Corona Arch, Utah, USA

  Partičke kamarátov okolo Brocka Howella dobrodružný duch naozaj nechýba. V roku 2012 sa vybrali ku Corona Arch v americkom štáte Utah a zostrojili najväčšiu hojdačku na svete. Nemalou mierou im k tomu pomohla aj matka príroda, ktorá vytvorila neďaleko Kaňonu rieky Colorado masívny oblúk z pieskovca, ktorý poslúžil ako základ hojdačky.

 • Potopenie Titanicu (1912) - vedecká simulácia

  Potopenie Titanicu, 1912

  "Nepotopiteľný parník", ako bol Titanic vznešene nazývaný, žiaľ našiel svojho premožiteľa. Ľadovec, s ktorým kolidoval vo vodách severného Atlantiku, ho potopil za niekoľko hodín. Pozrite si vedeckú simuláciu tohto nesťastia z 15. apríla roku 1912.

 • Sochi 2014, XXII. Zimné olympijské hry

  Sochi 2014, XXII. Zimné olympijské hry

  Dnes nás delí presne 10 dní od zahájenia XXII. Zimných olympijských hier, nuž poďme sa na ne pozrieť zblízka. Svet obletelo už niekoľko, zväčša negatívnych, správ ohľadne tejto očakávanej športovej udalosti. My sme sa sústredili na fakty a všetkým športovcom, ako aj fanúšikom želáme hry v duchu Coubertinovského "Rýchlejšie, vyššie, silnejšie".

 • Surfovanie na Marshallovych ostrovoch

  winsurfing

  Marshallove ostrovy sa nachádzajú v západnej časti Tichého oceánu a tvoria ich dve skupiny ostrovov - Ratak a Ralik. Hoci patria medzi najizolovanejšie národy na svete turistom majú čo ponúknuť. Marshallove ostrovy sú rajom pre milovníkov vodných športov.

 • Svet z vtáčieho pohľadu

  Svet z vtáčieho pohľadu - video, zaujímavosť

  Nádherné video, zachytávajúce let vtákov nad rôznymi svetovými pamiatkami, mestami, prírodnými úkazmi. Vychutnajte si naraz krásu vtáctva i našej Zeme.

 • Takamaka rum zo Seychel

  Takamaka rum, Seychely

  Seychelské ostrovy sú svetoznáme vďaka svojej prírode, unikátnym plážam a podmorskému svetu. Vedeli ste však, že sú aj domovom jednej z najžiadanejších značiek rumu?

 • Trabantom naprieč Afrikou, dokument

  trabant-afrika

  "Češi, trabant, Južná Afrika...to je priveľa". Ale predstavte si ide to. Pár odvážlivcov sa rozhodlo, že prejde na trabantoch naprieč celou Afrikou. Ich trasa viedla cez Tunisko, Lýbiu, Egypt, Sudán, Etiópiu, Keňu, Tanzániu, Zambiu, Botswanu, Namíbiu a nakoniec JAR. 

 • Transsibírska magistrala

  Transsibírska magistrála je najdlhšou železničnou traťou na svete, ktorá prechádza celým Ruskom. Jej trasa vedie z Moskvy do Vladivostoku v dĺžke 9288 km a trvá 7 dní. Dovolenka na Transsibírskej magistrále ponúka netradičné strávenie voľného času počas cestovania vlakom.

 • Trou de Fer (Železná diera) - autentický a napínavý dokument

  Trou de Fer - autentický a napínavý dokument

  Režisér, kameraman a dobrodruh Pavol Barabáš priniesol v roku 2011 do slovenských kín 56 minútový snímok Trou de Fer (Železná diera). Tento dokument zachytáva pokorenie prírodného fenoménu, ktorý vznikol prepadnutím zeme v dôsledku vulkanickej činnosti a bol dotvorený silnými zrážkami.

 • Väzenský ostrov Changuu, Zanzibar

  Väzenský ostrov - Changuu, Zanzibar

  Ak už počas dovolenky navštívite Zanzibar, bola by škoda opomenúť ostrov Changuu, aj keď dva z jeho ďalších používaných názvov - Väzenský a Karanténny ostrov neznejú práve lákavo a pohostinne. Nemusíte sa však báť, kvôli opusteniu ostrova nebudete musieť prepíliť žiadne mreže, ani uniknúť z prísne stráženého väzenia :). Toto pomenovanie v skutočnosti vychádza z jeho veľmi pohnutej a zaujímavej histórie.