Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

V severnej časti ostrova leží hlavné mesto Victoria. Za návštevu v hlavnom meste určite stojí miestne trhovisko, kde okrem čerstvého ovocia, zeleniny a rýb môžete nakúpiť aj najlacnejšie suveníry. Zaujímavým monumentom v hlavnom meste sú aj malé, strieborné hodiny, ležiace uprostred križovatky pripomínajúce Big Ben

Victoria ClocktowerVictoria Clocktower je replika hodín, ktoré boli postavené v Londýne. Pre Seychely boli objednané ako pamätník pre kráľovnú Viktóriu, ktorá zomrela v roku 1901. Hodiny sa nachádzajú v hlavnom meste Seychel - Victorii.

Milovníkom fauny a flóry sa isto bude pozdávať botanická záhrada, ktorá bola založená už v roku 1901. Za vstup zaplatíte 100 SCR. Okrem paliem (Coco de mere) tu môžete vidieť aj ďalšie ovocné stromy, koreniny a zbierku rôznofarebných orchideí, vrátane pôvodných Seychelských orchideí. Ďalšou atrakciou je populácia korytnačiek obrovských, ktoré majú aj viac ako 150 rokov. Ak vyhladnete, v hlavnom meste vám odporúčame reštauráciu Pirates Arms´ s výbornou kuchyňou za rozumné ceny (cca 160-200 SCR) - fish, chicken curry, creole style.

Továreň na čaj (Tea Factory) je jedným z najznámejších a najpopulárnejších turistických miest na Seychelách. Nachádza sa na Sans Souci Road a najlepšie sa tam dopravíte autom. Pri ceste z juhu odbočte pri Port Glaud pred Primary school (neoznačená cesta), je to asi 2-3 km do kopca po serpentínach. V továrni môžete absolvovať prehliadku s výkladom a vzhliadnuť výrobný proces alebo balenie čaju. Nachádza sa tu tiež malá čajovňa a predajňa čaju. Za vstup do továrne zaplatíte 25 SCR. 

Pravý Seychelský čajPravý Seychelský čaj z miestnych čajových plantáží. Čaj sa vyrába vo viacerých príchutiach (vanilka, škorica, pomaranč, mäta, alebo citrón).

Na východnom pobreží sa nachádza fabrika na destiláciu rumu - Rum Destillery Takamaka Bay. Tu môžete absolvovať prehliadku s výkladom o výrobe rumu, spojenú tiež s ochutnávkou. Vstup je však až 200 SCR (pre porovnanie, fľaša kokosového rumu 215 SCR)

Na juhozápadnom pobreží ležia nádherné pláže - Police Bay, Takamaka Bay a Baie Lazare. V niektorých mesiacoch je tam síce zákaz kúpania, lebo je divoké more, ale určite sa ich oplatí vidieť. Jednou z pláži kde sa môžete okúpať je malá, ale za to nádherná pláž Anse Soleil. Pri prehliadke týchto pláží odporúčame požičať si auto, pretože sú ďalej od hlavnej trasy autobusov (najmä Anse Soleil).

Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé, SeychelyPláž Baie Lazare leží na juhozápade ostrova Mahé. Táto oblasť je pomenovaná po francúzskom bádateľovi Lazare Picaultovi, ktorý sa najväčšmi zaslúžil o prebádanie Seychelských ostrovov.

Krásne pláže však nájdete aj na severozápadnom pobreží. Jednou takou je Port Launay (konečná zastávka autobusu) výborná, upravená pláž vhodná na celodenné kúpanie. Je súčasťou komplexu Constance Ephelia Resort, ale je prístupná aj pre verejnosť. K dispozícii je aj bar s možnosťou zakúpenia jedla aj drinkov. Kto by mal záujem môže si ísť cestou pozrieť malý pekný vodopádik uprostred džungle.

Pláž Port Launay, ostrov MahéPláž Port Launay leží na severozápade ostrova Mahé. Nachádza sa tu morský národný park Port Launay, ktorý je obľúbený medzi potápačmi a pozorovateľmi žralokov veľrybích.

Za Edenś Holiday Resort, v smere do Port Launay asi 3 minúty pešo od zastávky treba odbočiť za kostolom doprava. Je to užšia cesta, vhodná tak pre jedno auto. Choďte stále po ceste, cez malú dedinku hore kopcom. Na konci dediny je brána. Kúsok za bránou, avšak stále rovno, treba zísť z asfaltky na úzku lesnú cestu, ktorá vedie popri potoku. Po chvíli budete ten vodopádik aj počuť. Celkovo je to približne 15-20 minút peši od kostola. Je to nenáročná túra, zvládnuteľná aj v šľapkách.

Fotografie z ostrova Mahé