Seychely

Ak máte radi exotiku, pohodu na slnkom zaliatych bielych plážach a potápanie v tyrskysovo čistých vodách, mali by ste určite navštíviť Seychelské ostrovy. Neuveriteľne nádherná príroda a jedny z najkrajších pláží na svete očaria určite každého. Ak chcete zažiť raj na zemi a popíjať k tomu rum, dovolenka na Seychelách je pre Vás ako stvorená. My Vám prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho čo možno na Seychelách vidieť a zažiť.

Západ slnka nad Anse a la Mouche, ostrov Mahé

Seychely sú ostrovným štátom, rozprestierajúcim sa južne od rovníka, pojímajúcim 115 väčších i menších ostrovčekov. Pokiaľ si chcete dovolenku i Seychely skutočne užiť čo najviac, odporúčame skombinovať pobyt na viacerých ostrovoch. Na Seychelských ostrovoch je po celý rok príjemné tropické podnebie, nekonečné biele pláže, pestrý podmorský svet a komfortné hotelové komplexy. To predurčuje Seychely na vašu dovolenku snov s dokonalým relaxom a odpočinkom.

Takamaka rum, Seychely

Seychelské ostrovy sú svetoznáme vďaka svojej prírode, unikátnym plážam a podmorskému svetu. Vedeli ste však, že sú aj domovom jednej z najžiadanejších značiek rumu?

Pláž Anse Lazio na ostrove Praslin

Ostrov Praslin je druhým najväčším ostrovom na Seychelách. V poslednom období sa stáva čoraz populárnejším a pomaly sa začína stávať obľúbenejším, než samotný ostrov Mahé, od ktorého je vzdialený približne 45 kilometrov. Na ostrove sa nachádza viacero nádherných pláží s priezračným morom a bielym pieskom.

Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

Podmorský svet na ostrove La Digue

Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

Hamburger s hranolkami v reštaurácii, ostrov Praslin

Ak sa chystáte na Seychelské ostrovy, určite sa vám budú hodiť nasledovné rady. Dozviete sa napríklad ako je to s vízami či očkovaním, koľko stojí preprava, kde predávajú najlepšie suveníry, ktoré pláže navštíviť a mnoho ďalších praktických informácií, ktoré sa oplatí vedieť pred Vašou vysnívanou dovolenkou.