Takmer šesťmiliónové hlavné mesto Chile obkolesené majestátnym pohorím Ánd vám určite naplní predstavy o exotickej dovolenke v ešte exotickejšej krajine.  Vďaka jeho polohe je možné počas dňa okúpať sa v mori, či lyžovať sa vo vysokohorských lyžiarskych strediskách, čím si určite získa väčšinu náročných turistov.

Santiago de Chile je najkrajšie, najzaujímavejšie i najstaršie mesto európskeho pôvodu na území tejto juhoamerickej krajiny.  Je pomerne ťažké oddeliť nové moderné mesto od historických štvrtí.

Santiago de Chile v zimeSantiago de Chile v zime - by victor san martin via Wikimedia Commons

Jedno z najzaujímavejších miest v Santiagu je návršie Santa Lucia, na ktorom sa nachádza Neptúnova fontána. Toto mesto má charakter aj univerzitného mesta, pretože v ňom má sídlo viacero významných univerzít, súčasne aj múzeí. Medzi najznámejšie a neprehliadnuteľné múzeá, či galérie patria Museo Chileno de Arte Precolombino, Chilean National Museum of Fine Arts  ako aj  rôzne prírodno-historické múzeá.

K najznámejším pamiatkam Santiaga de Chile patrí La Moneda, ktorá je súčasne aj symbolom hlavného mesta.  Budova bola navrhnutá talianskym architektom v 18. storočí. Catedral Metropolitana, Palacio Cousiño, Iglesia y Convento de San Francisco, Casa La Chascona sú len čiastkou významných pamiatok Santiaga de Chile, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Kedy vycestovať do Santiaga? Odporúčame vám mesto navštíviť predovšetkým v jarných a jesenných mesiacoch. Najteplejším mesiacom je január, kedy priemerná teplota dosahuje 29° a najchladnejším je júl s teplotou 12°.

Santiago de Chile je v porovnaní s inými štátnymi mestami druhým najlacnejším mestom, čo sa týka ubytovania. Avšak, ak je plánovanie vašej dovolenky v Santiagu reálnejšie, ubytovanie si rezervujte s dostatočným predstihom, pretože kapacity bývajú často beznádejne obsadené.

Santiago de Chile je rušné moderné mesto plné kontrastov koloniálnej a modernej architektúry, či bujarého života v uliciach a pokoja v parkoch. Hlavné mesto Chile je fascinujúcim mestom plným lákadiel a dobrodružstiev, miestom príležitostí pre skvelú dovolenku.