Chile

Iquique, prístavné mesto na severe Chile.

Pri pobytoch kratších ako 90 dní sa u slovenských občanov víza nevyžadujú. Pre vstup do krajiny postačuje platný cestovný pas (min. 6 mesiacov) a nie sú potrebné ani žiadne špeciálne druhy očkovaní.

Základné informácie o Chile

Chile, štátnym zriadením republika, (oficiálny názov Repúplica de Chile) sa rozprestiera v juhozápadnej časti Južnej Ameriky, na pobreží Tichého oceánu. Krajina sa tiahne od najsuchších miest na Zemi na severe až po masívne ľadovcové polia na juhu. Severnú hranicu zieľa s Peru, východnú s Bolíviou a Argengentína. Celú západnú hranicu tvorí pobrežie Tichého oceánu. Hlavným a súčasne najväčším mestom krajiny je Santiago (Santiago de Chile). Najvyšším vrchom je Ojos del Salado, týčiaci sa do výšky 6 893 m nad morom, nachádzajúci sa na hranici s Argentínou. Na severe je podnebie horúce a suché ja juhu veľmi chladné.

Santiago de Chile v zime

Takmer šesťmiliónové hlavné mesto Chile obkolesené majestátnym pohorím Ánd vám určite naplní predstavy o exotickej dovolenke v ešte exotickejšej krajine.  Vďaka jeho polohe je možné počas dňa okúpať sa v mori, či lyžovať sa vo vysokohorských lyžiarskych strediskách, čím si určite získa väčšinu náročných turistov.