Keď sa povie filmová produkcia, celebrita, šoubiznis, mnohí z vás by ste ďalšiu asociáciu hľadali v slove Hollywood. Je to mestská časť Los Angeles v štáte Kalifornia, ktorá sa nachádza severozápadne od Dowtown-u a je rajom predovšetkým pre dovolenkárov uprednostňujúcich zábavu v štýle a ruchu veľkomesta, luxusu a nočného života.

V skutočnosti je väčšina súčasného filmového priemyslu rozmiestnená do okolitých oblastí a v Hollywoode naďalej ostávajú technické a podporné služby ako sú filmový strih, efekty, postprodukcia, atď. no aj napriek tomu ostáva lákadlom pre fanúšikov amerického filmu, pretože, okrem iného je Hollywood aj domovom mnohých súčasných (i budúcich) filmových hviezd. A napokon, ktorý cestovateľ by sa nechcel pochváliť priateľom svojou fotografiou spred symbolu filmovej produkcie vbudovaného do steny kopca týčiacim sa nad mestom s nápisom Hollywood? 

Štúdia sídliace v mekke filmu, ako sú NBC, Warner Bros a Universal Studios Hollywood organizujú exkurzie pre turistov, v ktorých sa nezainteresovaní záujemcovia oboznamujú s tajomstvami a zákulisím filmu. Spoznávať vývoj umenia v LA vám ponúka Hollywood Bowl Museum a Hollywood Entertainment Museum je miestom, ktoré oslavuje film. Odporúčame tiež Hollywoodske múzeum voskových figurín, Múzeum Guinnessových rekordov a Ripleyho múzeum nezvyčajností "Ver alebo never".

 

Určite pri prehliadke a poznávaní mesta nevynechajte ani bulvár Hollywoodu, kde stredobodom záujmu je Walk of Fame, pre nás skôr známym ako Chodník slávy. Od roku 1960, kedy sa tam objavila prvá hviezda k nej pribudlo viac ako 2 300 ďalších hviezd známych osobností. Ak ich však chcete prejsť všetky, pripravte sa na šesťkilometrovú túru mestom, počas ktorej môžete vidieť aj mnohé divadlá či bary. Ďalšími zaujímavosťami, ktoré mesto ponúka sú výlety k vilám mnohých celebrít, premiérové kino El Capitan, divadlo Kodak, ktoré každoročne hostí odovzdávanie cien Americkej filmovej akadémie, či nákupné centrá združujúce zvučné značky módnych návrhárov svetového formátu.

Podnebie v krajine má charakter európskych stredomorských oblastí, ale odporúčame vám Hollywood navštíviť v mesiacoch október až december, kedy sa filmové štúdia organizujú slávnostné svetové premiéry filmov, počas ktorých môžu turisti zazrieť prominentných hercov kráčajúcich po červenom koberci.

Najideálnejšia preprava po tejto časti LA je autom, autobusom, ale nachádzajú sa tu i stanice metra. Ubytovať sa môžete aj v drahých luxusných hoteloch, no nájdete tu aj cenovo dostupnejšie penzióny či hostely a potom si už môžete vychutnávať dovolenku v meste slávy.