Las Vegas – mesto hazardu, neónových svetiel a rýchlych sobášov. Mesto, kde to žije. Ideálne na dovolenku pre každého, kto si chce užiť každú jednu chvíľu v živote. Las Vegas je najväčšie mesto Nevady. Mesto je povestné svojím nočným životom, ale bohužiaľ, je tu aj vysoká zločinnosť. Nachádza sa tu 18 z 25 najväčších hotelov sveta.

Osada Las Vegas bola založená v roku 1905, o šesť rokov sa stala mestom. Prvé kasíno a hotel boli otvorené v roku 1946. Dnes je Las Vegas centrum hotelov, herní a hazardu. Počas dovolenky v Las Vegas sa toho nebudete môcť nabažiť. Ak by sa to náhodou stalo, Las Vegas leží v nezameniteľnej americkej prírode, ktorá má svoje čaro a nenájdete ho nikde inde na svete. Stojí zato ju spoznať.

usa-las-vegas-wikiThe Las Vegas Strip, USA

Na objavovanie Las Vegas je najlepšie vybrať sa pešo. Netreba ale zabúdať na vhodné oblečenie, keďže tu často býva horúco. Auto sa dá požičať, v preplnenom meste to ale nie je výhra. Hotely sú pospájané aj nonstop autobusovou dopravou, monorailmi a všadeprítomnými taxíkmi. Treba ale rátať, že všetko je tu drahšie.

Keďže Las Vegas je komplexom hotelov, počas dovolenky sa tu ľahko ubytujete. Záleží len na vás, či si chcete dopriať luxus, alebo vám bude stačiť lacnejšie ubytovanie. Keďže kasína zamestnávajú najlepších kuchárov sveta, jedlo je veľmi chutné. Bufety v hoteloch ponúkajú na výber neobmedzenú konzumáciu jedla, samozrejme, za príslušný poplatok. Kvalita jedla stúpa s kvalitou hotela.

Človek ani nevie, čomu má počas dovolenky v Las Vegas prvému venovať pozornosť. Večer sa tu často konajú koncerty svetových hviezd, kasína, obchody, bary sú lákadlom, ktorému je príjemné podľahnúť. Tak isto aj prechádzka po meste a možnosť vidieť fontánu Bellagio, Circus Midway, či Hard-Rock Hotel – múzeum rocku, sú tipmi pre strávenie dní v Las Vegas. Ak chcete radšej nakupovať, navštívte Neonopolis. Ako v Egypte si budete pripadať pri návšteve kasína Luxor, ktorého doménou je pyramída a sfinga.

Las Vegas je, pre ľudí, ktorým takýto životný šýl vyhovuje, mesto snov. Počas dovolenky sa tu jednoducho nedá nudiť. Naopak, budete mať problém si vybrať, čo skôr chcete vidieť a navštíviť.

Sobáš v Las Vegas! Ak zatúžite povedať „áno“ svojmu partnerovi, či partnerke, je pre vás Las Vegas ako stvorený. Na každom kroku vás bez všetkého zosobášia. A dokonca Vás mono oddá aj Elvis...