Kauai, jeden z Havajských ostrovov, je ako ostrov panenskej nepoškvrnenej prírody je vyhľadávaný najmä milovníkmi prírody a nádherných scenérií. Športových aktivít je tu taktiež nepreberné množstvo.

Najgrandióznejšou časťou ostrova je jeho severné pobrežie šľahané vetrom a vlnobitím, najmä skalné útvary pobrežia Na Pali. Práve tu si môžete zajednať vyhliadkovédkové plavby katamaranmi, šnorchlovanie, potápanie, pozorovanie veľrýb, alebo návštevu vodopádov.

Reklamné letáky pútajúce pozornosť budúcich dovolenkujúcich hlásajú „Nič Vás nemôže pripraviť na prvý pohľad"... a je to pravda.

V cene výletov bývajú zahrnuté raňajky, obed formou bufetu, nápoje, požičanie potápačskej výstroje a rady i dozor skúseného inštruktora. Za krásami vnútrozemia sa nevyberte peši – leťte helikoptérou! Ponúkané sú lety klimatizovanou helikoptérou ASTAR B2-7. Ceny za rôzne varianty vyhliadkových letov začínajú pri 99$, za doplatok je k dispozícií autentická videonahrávka Vášho letu. Tí, ktorí podobný let absolvovali považujú tento zážitok za jeden z najväčších z dovolenky na Havajských ostrovoch.

Pre tvrdých chlapíkov a odvážne dievčatá ponúka ostrov Kauai široké možnosti v prenajímaní rôznych terénnych skútroch a štvorkoliek na južnej strane ostrova. Heslo poskytovateľov dovolenkového adrenalínu znie „Do something dirty,“ a naozaj sa máte na čo tešiť! Táto voľba je vhodná pre extrámistov, ktorí hľadajú zábavu v nedotknutej prírode.

Pre solídnejších pánov a dámy už tradične ponúka ostrov Kauai  rôzne exkluzívne športové využitie. Na ostrove sa nachádza 7 golfových stredísk, prevažne v jeho juhovýchodnej časti. Či už si vyberiete zo stredísk Princeville, Kiahuna, Poipu, Waiula, Kukuiolono, alebo iné, vždy budete uprostred rajskej prírody, pričom z jednej strany na Vašu loptičku budú číhať bezodné vody Atlantiku. Treba podtknúť, že ide o finančne pomerne náročnú záležitosť.

Vedeli ste, že...? Krásy ostrova Kauai priťahovali aj mnohých filmárov. Natáčalo sa tu množstvo filmov ako napríklad „Jurský Park 1,2,3“, „Južný Pacifik“ alebo „6 dní, 7 nocí“. V prípade záujmu o návštevu filmovacích lokalít je možné využiť sprievodcu, alebo aj spoľahnúť sa na seba :)