Mesto kvetov, strmých ulíc a fascinujúcich panorám na most Golden Gate ako keby sa vynárajúci z hmly – to je San Francisco. Ak sa vyberiete na dovolenku do San Francisca uvidíte nielen typické stavby tohto pekného mesta, ale strávite niekoľko krásnych chvíľ na zaujímavých miestach, ktoré nájdete len v San Franciscu.

San Francisco je situované v krásnom prírodnom prostredí. Čaro vytvára záliv San Francisco, v ktorom sa nachádzajú aj štyri ostrovy. Prví obyvatelia sa tu usadili v roku 1776. Mesto stojí na kopcoch, z ulíc je nádherný výhľad na sanfranciscský záliv.

Počas dovolenky v San Franciscu by ste mali objaviť kúzlo káblových električiek. Dostanete sa nimi všade a každý bude rád, že sa môže odviezť a vidieť krásy mesta v tomto historickom dopravnom prostriedku.

Symbolom mesta je Golden Gate Bridge. Je namaľovaný oranžovou farbu, aby ho bolo vidieť aj v hmle. A tým dostáva svoj originálny ráz.

Dominantou San Francisca je aj svetoznáma bývalá väznica Alcatraz, ktorá sa stala námetom pre mnohé svetové filmové snímky. Toto miesto by ste počas dovolenky v tejto destinácii určite nemali minúť. Dnes je Alcatraz múzeom a významnou historickou pamiatkou.

V Golden Gate parku má sídlo Kalifornská akadémia vied, Planetárium, Aquarium, historické múzeum a múzeum komiksu. Je tu mnoho záhrad, lúk, jazier, najväčší umelý vodopád na západe USA, arborét. Vstup do múzeí nie je drahý.

Ak ostanete počas dovolenky v San Franciscu hladní, je pre vás k dispozícii mnoho cenovo dostupných reštaurácií, ponúkajúcich výborné jedlo. Keďže San Francisco je prístavom, nechýbajú čerstvé ryby a raky. Na nákupy je tiež dostatok možností. V meste je niekoľko nákupných centier. Ubytovanie v meste je na úrovni, cenovo dostupné pre každého. Samozrejme, záleží len na vás, aký komfort chcete.

San Francisco je mestom snov. Ak túžite stráviť dovolenku v Amerike, nesmiete ho vynechať. Úžasná panoráma, ktorú vytvára záliv San Francisco a most Golden Gate, je ešte umocnená vo večerných hodinách a pri západe slnka. Je to pohľad, na ktorý nikdy nezabudnete. A všetky dojmy podčiarknu typické strmé ulice a zvonček všadeprítomných historických električiek.