Los Angeles je mesto snov, obchodov a svetových hviezd. Na každom kroku číha sláva, ale aj dobré jedlo, zaujímavé obchody a množstvo záhrad. Vybrať si dovolenku v Los Angeles je splnenie životného sna hlavne, ak milujete filmy, hudbu a dokážete oceniť originálnu architektúru.

Los Angeles je najväčšie mesto štátu Kalifornia. Už podľa názvu sa dá tušiť, že ho založili Španieli a to v roku 1781, čiže je to relatívne mladé mesto. Los Angeles je strediskom filmov, televízie, hudby, je to však aj významné finančné centrum.

Počas dovolenky tu môžete vidieť mnohé slávne štvrte ako Beverly Hills, Bel Air, Malibu, či Santa Monica. Mesto leží z jednej strany na pobreží Tichého oceánu, z druhej strany je obklopený pohorím Santa Monica Mountains. Keďže Los Angeles má jeden z najkolosálnejších diaľničných systémov na celom svete, bez problémov sa autom dostanete do všetkých častí Los Angeles. Výborne je vybudovaná aj vlaková a autobusová doprava, taxíky sú samozrejmosťou, oplatí sa používať aj bicykel. Pešo sa prekonávať väčšie vzdialenosti neoplatí, lebo LA je veľmi rozľahlé mesto.

Čo sa jedla týka, typické fast-foody nájdete všade. Záleží, koľko peňazí počas dovolenky chcete investovať a podľa toho aj hľadať reštaurácie. Tak isto je to aj s ubytovaním. Lacnejšie hotely je nájsť horšie, exkluzívnejšie hotely sú umiestnené vo všetkých častiach mesta.

Nekonečná zábava v L.A. Počas dovolenky je čas na zábavu. Okrem klubov, ktoré sú dosť hlučné a divoké, je tu množstvo barov, koncertných sál a divadiel. Užiť si v niektorom kine svetovú premiéru nejakého megafilmu je nezabudnuteľný zážitok.

Los Angeles sa oplatí vidieť Chodník slávy s hviezdami osobností populárnej kultúry, Gamble House, Forever Cemetry – cintorín známych osobností, najstaršia budova v Los Angeles El Pueblo Historical Monument, Canal Walk a mnoho iných úžasných miest. Nechýbajú múzeá, niektoré spomínajú na mnohé svetové veľkofilmy.

Mesto Los Angeles je synonymom populárnej hudby, filmu a všadeprítomných celebrít a veľkolepých nákupných centier. Ak chcete stráviť dovolenku tu, pripravte sa na to, že nebudete vedieť, čo skôr vidieť a navštíviť.