Tráviť dovolenku neznamená nevyhnutne užívať si ruch veľkomesta, či chodiť po nákupoch. Načerpať pozitívnu energiu a psychicky si oddýchnuť počas dovolenky si môžete v lone čarovnej prírody, ktorá často krát vytvorí miesta, ktoré vám pri ich návšteve vyrazia dych. Takým je aj Grand Canyon, skvost Arizony.

Grand Canyon je zahrnutý do chráneného Národného parku Grand Canyon. Vytvorili ho špeciálne geologické procesy. Vyhĺbili aj nádherné jaskyne, ktoré počas dovolenky uvidíte iba tu, nikde inde na svete. Grand Canyon vyrezala rieka Colorado v USA v štáte Arizona. Je dlhý 446 km a hlboký 1800 metrov.

Národný park Grand Canyon ročne navštívi takmer päť miliónov návštevníkov. Výhľad je ohromujúci či už idete pešo, autom alebo si zaplatíte výlet vrtuľníkom. Panoráma východu a západu slnka nad Grand Canyonom vyráža dych.

Na južnej strane rieky Colorado je indiánska rezervácia Havasupai s nádhernými vodopádmi. Grand Canyon je rozdelený na niekoľko úsekov, každý z nich ponúka svoj osobitý a originálny výhľad a zážitok. Napríklad Grand Canyon West ponúka najkrajší výhľad na rieku Colorado.

Návštevu Grand Canyonu by ste si mali dopredu zvážiť, podnebie je suché a horúce. Deti a starší ľudia by sem radšej jazdiť nemali. Na výlet treba aj špeciálne povolenie.

Všadeprítomné kaktusy, suché trávy a drobné živočíchy dotvárajú nádhernú atmosféru počas dovolenky v Grand Canyone. Chodníky sú príjemné, ľahko sa po nich zostupuje. Grand Canyon vám počas vašej dovolenky ponúkne výhľad, na ktorý nikdy nezabudnete. Oranžové hory, také monumentálne... Stojí to zato. Na Grand Canyon sa nedá zabudnúť.