Ostrovy

 • Dovolenka na Madagaskare

  Alej baobabov

  Nebaví vás klasická dovolenka s all inclusive a vylihovaním pri mori a bazéne? Pokiaľ je fotografovanie vaším koníčkom a ste milovníkom ozajstnej prírody, Madagaskar je práve pre vás. Dovolenka na Madagaskare je nezabudnuteľným zážitkom s fascinujúcim rastlinstvom a živočíšstvom, ktoré príroda formovala izolovane od okolitého sveta po milióny rokov.

 • Dovolenka na ostrove La Digue, Seychely

  Podmorský svet na ostrove La Digue

  Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

 • Dovolenka na ostrove Mahé, Seychely

  Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

  Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

 • Dovolenka na ostrove Maurícius

  Príroda na ostrove Maurícius

  Exotických destinácií s peknými plážami a priezračným morom je na svete veľa. Maurícius však medzi nimi určite vyniká, vďaka mimoriadne kvalitným službám. Pokiaľ si chcete splniť svoj životný sen a zažiť naozaj luxusnú dovolenku za výhodnú cenu, Maurícius Vás určite nesklame. Je to skutočný tropický raj v Indickom oceáne.

 • Dovolenka na ostrove Praslin, Seychely

  Pláž Anse Lazio na ostrove Praslin

  Ostrov Praslin je druhým najväčším ostrovom na Seychelách. V poslednom období sa stáva čoraz populárnejším a pomaly sa začína stávať obľúbenejším, než samotný ostrov Mahé, od ktorého je vzdialený približne 45 kilometrov. Na ostrove sa nachádza viacero nádherných pláží s priezračným morom a bielym pieskom.

 • Dovolenka na Seychelách - exotika, ktorá očarí

  Západ slnka nad Anse a la Mouche, ostrov Mahé

  Seychely sú ostrovným štátom, rozprestierajúcim sa južne od rovníka, pojímajúcim 115 väčších i menších ostrovčekov. Pokiaľ si chcete dovolenku i Seychely skutočne užiť čo najviac, odporúčame skombinovať pobyt na viacerých ostrovoch. Na Seychelských ostrovoch je po celý rok príjemné tropické podnebie, nekonečné biele pláže, pestrý podmorský svet a komfortné hotelové komplexy. To predurčuje Seychely na vašu dovolenku snov s dokonalým relaxom a odpočinkom.

 • El Hierro - Kanárske ostrovy

  Najmenší ostrov Kanárskych ostrovov El Hierro bol v minulosti prezývaný aj „ostrov na konci sveta“. To však platilo len pred obdobím zámorských objavov, kedy sa hranice toho, čo sa považuje za koniec sveta, výrazne zmenili. Dnešnému európanovi tak dostať sa na dovolenku „na konci sveta“ trvá len niekoľko hodín letu.

 • Ibiza

  Ibiza, Baleárske ostrovy, Španielsko

  Ibizaje vyhľadávanou dovolenkovou destináciou mnohých Európanov. Turistov láka na svoje krásne piesočné pláže a bujarý nočný život v tanečných kluboch. K Ibize patrí relax a oddych, či už ide o ležanie pri mori alebo večerný tanec a zábavu. Svojou rozlohou (571 km²) je Ibiza tretím najväčším ostrovom Baleárskeho súostrovia. Dovolenku tu každým rokom strávi až 4 milióny turistov.

 • La Pelosa - nádherná pláž na Sardínii

  La Pelosa, Sardínia, Taliansko

  Pláž La Pelosa je jednou z najkrajších na Sardínii, avšak mnoho ľudí, ktorí ju navštívili, ju považuje za jednu z najatraktívnejších v celom Taliansku i Stredomorí. Tyrkysová farba mora, jemný biely piesok... La Pelosa verne pripomína tropické dovolenkové destinácie a pritom je tak blízko. Iba absencia tropických rýb a vegetácie prípomína, že sme na Sardínii.

 • Ostrov Cres

  Ostrov Cres – známa dovolenková destinácia je najsevernejším ostrovom vonkajšieho pásu Kvarnerského súostrovia a tvorí takmer jeden celok s ostrovom Lošinj. Ostrovy sú od seba oddelené iba 11 metrov širokou úžinou a spojené otočným mostom, umožňujúcim preplávať lodiam. Hoci sú topograficky rozdielne, ich súčasná podobnosť je určená spoločnou históriou a tesným prepojením. Ostrov Cres ponúka svojim návštevníkom celkovú rozlohu 404 km²,  je dlhý 68 km a patrí k obľúbeným miestam pre strávenie letnej dovolenky.

 • Ostrov Hvar

  ostrov Hvar, Sućuraj - dovolenka Chorvátsko

  Ostrov Hvar, nazývaný ako kráľovná chorvátskych dalmátskych ostrovov je jedným z najväčších dalmátskych ostrovov s dĺžkou 68 km a celkovou rozlohou 300 km².

 • Ostrov Korzika

  Korzika, ostrov patriaci Francúzsku leží juhovýchodne od Francúzskej riviéry a je to jeden z troch najväčších ostrovov v Stredozemnom mori. Je ideálnym miestom pre strávenie dovolenky pre jej nádherné pláže, úchvatné horské scenérie, malebné mestá a dedinky, príjemnú klímu a krištáľovo čistú morskú vodu. Dovedna 1000 km poborežia ponúka bohaté možnosti kúpania, šnorchlovania, windsurfing, potápania, či opaľovania.

 • Ostrov Krk

  Ostrov Krk je najväčším ostrovom na Jadrane vo vnútornom páse Kvarnerských ostrovov. Jeho rozloha činí 409 km². Ako mnohé ďalšie chorvástke ostrovy sa javí ako pustý a nehostinný, najmä pri pohľade z pobrežia chorvátskeho prímoria.

 • Ostrov Lošinj (Mali a Veli Lošinj)

  Ostrov Lošinj patrí medzi Kvarnerské ostrovy, ktoré ležia v severnej časti chorvátskeho Jadranu. Je dlhý 31 km a má o niečo členitejšie pobrežie ako jeho 11 metrov vzdialený sused Cres. V minulosti boli oba ostrovy spojené a tvorili tak jeden ostrov. V súčasnosti ich spája len otočný most, ktorý umožňuje prechod lodiam, autám, ale aj chodcom a cyklistom. Aktívni dovolenkári oceňujú práve mnohé turistické a cyklistické chodníky, ktoré vedú naprieč oboma ostrovmi. Lošinj je obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä Talianov, ktorí tu majú priame spojenie loďou z Benátok.

 • Ostrov Nosy Be

  Ostrov Nosy Be je vulkanický ostrov, ktorý je obklopený nádhernými piesčitými plážami. Omámi Vás tu vôňa kanangy vonnej (ylang-ylang), ktorej silice sa používajú na výrobu parfumov. Môžete si tu vychutnať rum pálený v miestnych továrničkách. Nosy Be sa nachádza na severe ostrova Madagaskar.

 • Ostrov Pag

  Ostrov Pag v Chorvátsku, dovolenka a more

  Ostrov Pag ležiaci v Kvarnerskom súostroví je obľúbeným miestom na trávenie dovolenky. Je dlhý 60 km. Od ostrova Rab ako aj od pevniny je oddelený len úzkymi prielivmi. Ostrov spája s pevninou aj most postavený v 70.tych rokoch minulého storočia.

 • Ostrov Rab

  chorvatsko-rab

  Ostrov Rab leží vo vnútornom páse Kvarnerského súostrovia a je považovaný za jeden z najlákavejších ostrovov na Jadrane. Preto je už roky vyhľadávaným dovolenkovým miestom. Vysoký hrebeň Kamenjaku siaha do výšky 408 m a chráni väčšiu časť ostrova pred severovýchodnými vetrami z pevniny.

 • Ostrov Sal - najnavštevovanejšia turisticá destinácia na Kapverdoch

  Ostrov Sal, kapverdské ostrovy

  Z výšky, keď prelietate nad ostrovom Sal (ktorý je mimochodom dosť podobný zmenšenej mape Afriky) máte dojem, že vidíte dosť nehostinné miesto – púšť. Hneď ako pristanete, prvé čo Vás zaujme budú Espargošské pyramídy – dva homoľovité kopce sopečného pôvodu, ktoré Vás presvedčia, že ste skutočne v Afrike.

 • Ostrov Sardínia

  Ostrov Sardínia - dovolenka v Taliansku

  Sardínia je čarovný ostrov v Stredozemnom mori s nádhernými piesočnými plážami, azúrovým morom a takmer nedotknutou prírodou. Svojou rozlohou cca 24 tisíc kilometrov štvorcových je Sardínia po Sicílii druhým najväčším ostrovom Talianska a aj celého Stredozemného mora. Pobrežie Sardínie tvoria na mnohých úsekoch fascinujúce strmé útesy s jaskyňami prístupnými iba z mora, inde lemujú plytké zátoky pláže svietiace čistým bielym pieskom.

 • Ostrov Sicília

  sicilia

  Sicília je najväčší ostrov Stredozemného mora a stále viac a viac žiadanejšou destináciou na strávenie letnej dovolenky. Sicília - to nie je len tyrkysovo modré more, ale aj nádherné historické pamiatky a fascinujúca príroda. Ostrov Sicília je od Talianska je vzdialená necelé 4 kilometre a medzi nimi je Messinský prieliv. Na Sicílii je najznámejšia a najvyššia činná sopka v Európe - Etna (3343).

 • Ostrovy v Japonsku

  Ostrovy v Japonsku - Dovolenka Japonsko

  Japonsko tvoria 4 hlavné ostrovy, na ktoré pripadá 95 % rozlohy Japonska: Honšú, Kjúšú, Šikokú, Hokkaidó. K nim sa radí 1000 km dlhé súostrovie Rjúšú, v ktorom je najväčší ostrov Okinava. V oceánii patrí Japonsku súsostrovie Ogasawara. Ostrovy Honšú a Kjúšú spája 13 km dlhý železničný tunel Kaumon. Najbližším susedom je Rusko, ktoré je ostrovmom Sachalin oddelené od Hokkaidó 43 km širokým La Pérousovým prieplavom. Od Kórey – Kórejským prieplavom (140km), v ktorom leží súostrovie Cušima.

 • Pokojná dovolenka na ostrove Boa Vista - Kapverdy

  Boa Vista, Kapverdy

  Ostrov Boa Vista je väčší než ostrov Sal a hoci je čo do morfológie podobný Salu, v mnohých smeroch je značne odlišný. Na Boa Viste zažijete väčší pokoj, ako je tomu na ostrove Sal. Ľudia sú tu tiež odlišní – sú viac tradičnejší a hektickosť turistického centra, akým je Santa Maria na ostrove Sal, tu určite nepoznáte. Okrem iného sú tu i lacnejšie služby a niekedy až dosť výrazne.

 • Stintino - turistický raj na Sardínii

  Stintino, Sardínia - Dovolenka v Taliansku

  Sardínia oplýva množstvom vskutku krásnych miest a bývalá rybárska dedina Stintino je bezpochyby jedným z nich. Stintino, malebný prístav s okolitými azúrovými plážami a zaujímavou prírodou i pestrým podmorským životom vám iste učaruje.

 • Útočisko otrokov, Svätá Lucia

  Útočisko otrokov, Svätá Lucia

  Na ostrove Svätá Lucia v Karibskom mori sa týčia do výšky dva výrazné vrcholy vulkanického pôvodu - Gros Piton (786 m) a Petit Piton (739 m). Gros Piton je druhým najvyšším vrchom na ostrove hneď po Mount Gimie (950 m). 

 • Väzenský ostrov Changuu, Zanzibar

  Väzenský ostrov - Changuu, Zanzibar

  Ak už počas dovolenky navštívite Zanzibar, bola by škoda opomenúť ostrov Changuu, aj keď dva z jeho ďalších používaných názvov - Väzenský a Karanténny ostrov neznejú práve lákavo a pohostinne. Nemusíte sa však báť, kvôli opusteniu ostrova nebudete musieť prepíliť žiadne mreže, ani uniknúť z prísne stráženého väzenia :). Toto pomenovanie v skutočnosti vychádza z jeho veľmi pohnutej a zaujímavej histórie.

 • Základné informácie o Kapverdských ostrovoch

  Kapverdy, ostrov Sal

  Kapverdy sú exotický malý svet kdesi v Atlantiku, medzi Európou a Južnou Afrikou. Je to raj nádherných dlhých pláží s prekrásnym bielym pieskom. Je tu veľa bizarných vulkanických útvarov, zelených údolí a horských terénov, ktoré sú ako stvorené pre trekkingové túry. Sú tu tiež púšte a kroviny, jednoducho je to fascinujúce súostrovie, plné kontrastov.

 • Základné informácie o Madagaskare

  Prírodný úkaz Tsingy Rouges

  Madagaskar ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky je štvrtým najväčším ostrovom na svete. Od kontinentálnej Afriky sa oddelil v druho-horách a stále sa pohybuje juhovýchodne ročne približne o 2 cm. Povrch ostrova tvorí náhorná plošina mierne sa zvažujúca smerom na západ a strmo spadajúca na východ. Na severe ostrova sa nachádza vulkanický masív Tsaratanana (2876 m n.m.), v strednej časti sa vypína pohorie Ankaratra, na juhovýchode Andringitra a na juhozápade masív Isalo s národným parkom. Prví obyvatelia Madagaskaru sa na Madagaskar preplavili asi pred 2000 rokmi z Indonézie na dvojitých kánoe cez Indiu a východnú Afriku.

 • Základné informácie o ostrove Maurícius

  Sedemfarebné duny v Chamarel

  Maurícius sa nachádza v Indickom oceáne medzi 56°-63° východnej dĺžky a 10°-20° južnej šírky približne 900 kilometrov východne od Madagaskaru. Ostrov je vulkanickeho pôvodu, preto tu prevažuje hornatý povrch. Najvyšším bodom je Piton de la Petite Riviére Noire s výškou 828 m n.m. Prvý písomný záznam o objavení ostrova pochádza od arabských moreplavcov z roku 975 nášho letopočtu. V roku 1507 sa na ostrov doplavili Portugalci, tí ale nemali záujem ostrov osídliť. Až v roku 1598 pritiahol pozornosť Holanďanov, tí ho pomenovali po ich panovníkovi, princovi Mauriceovi Van Nassau. Zaujímali sa hlavne o ebenové drevo, ktoré bolo v Európe vysoko cenené.