Doprava

 • Ako je to s dopravou v Egypte?

  Ťava - doprava v Egypte

  Rozhodli ste sa stráviť svoju dovolenku práve v Egypte? Alebo ešte stále váhate? Doprava do Egyptu a v Egypte je všakovaká. Najčastejším dopravným prostriedkom na cete do krajiny pyramíd je lietadlo. Cestovné kancelárie ponúkajúce zájazdy do Egypta Vám zabezpečia i letenku a o Vaše pohodlie sa na ceste postará posádka niektorého z charterových letov.

 • Autom do Chorvátska

  Autom do Chorvátska - most

  Veľká časť turistov mieri na chorvátske pláže autom. Pred nimi je niekoľkohodinová cesta vedúca cez Rakúsko a Slovinsko. Mnohí vodiči radi cestujú aj cez Maďarsko.

 • Doprava autom, autobusom, loďou, vlakom a letecky v Grécku

  Loď na mori - doprava v Grécku

  Inak ako vzduchom, po súši alebo po mori...? Spoľahnúť sa môžete na pravidelné spoje aj sezónne mimoriadne plavby, lety, či jazdy, ktoré uľahčujú život nielen letným návštevníkom krajiny, ktorí túžia spoznať trochu viac. Ak si chcete Grécko naozaj užiť, skúste to individuálne! Vodičská skúsenosť na gréckych cestách je totiž nezabudnuteľným zážitkom...

 • Doprava autom, autobusom, vlakom a letecky v Portugalsku

  Loď - doprava v Portugalsku

  Do Portugalska sa dá dostať bez väčších ťažkostí lietadlom, autobusom aj vlastným autom. Letenky a cestovné lístky, ak sú zarezervované v dostatočnom predstihu, sa dajú zaobstarať u nízkorozpočtových spoločností aj za veľmi nízke ceny.

 • Doprava v Chorvátsku

  Doprava v Chorvátsku - lodička

  Chorvátsko je krajinou s dopravou na veľmi kvalitnej úrovni. Väčšina dovolenkárov cestuje autom a autobusom a keďže sa jedná o prímorskú krajinu obľubená je i lodná doprava. Čoraz väčšej obľube sa teší i dovolenka na jachte, ale aj využívanie leteckých liniek priamo z Bratislavy do Splitu, či Zadaru.

 • Doprava v Londýne

  Doprava v Londýne

  Nepoznám nikoho, kto by aspoň raz v živote nezatúžil navštíviť Londýn. Pokiaľ sa do tejto metropoly chystáte prvýkrát, určite nebudete chcieť minúť MUST SEE atrakcie, ako napríklad Buckingham Palace, bláznivé Camden Town alebo starý dobrý Big Ben. Najdôležitejšou vecou však zostáva doprava, ktorá sa môže zdať komplikovaná a aby sme boli úprimní, na rozdiel od MHD v Bratislave si tu budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka a my Vám dáme tipy, aby to bolelo čo najmenej!

 • Doprava v Španielsku

  Doprava v Španielsku

  Španielsko sa nachádza na Pyrenejskom polostrove, približne 1 800 km od Bratislavy. Jeho poloha je výhodná aj pre letecké spojenie a bez problémov sa sem dostanú i tí, ktorí uprednostňujú jazdu na štyroch kolesách. V Španielsku sa nachádza dovedna 36 letísk ak nepočítame ostrovy a vojenské letiská. Zo Slovenska, konkrétne z letiska M.R. Štefánika, si zaletíte priamo do Barcelony aj Malagy.

 • Doprava v Taliansku

  Loď na mori v Taliansku - doprava

  Rozhodli ste sa spoznať Apeninský polostrov a stráviť dovolenku v Taliansku? Je mnoho spôsobov, ako sa do Talianska dostať  a ako sa tu prepravovať. Závisú len od Vašich preferencií aký spôsob dopravy si vyberiete.

 • Nočným vlakom do Paríža s deťmi

  Nočným vlakom do Paríža s deťmi

  Rakúske železnice ponúkajú pomerne zaujímavú možnosť návštevy viacerých európskych metropol formou nočného vlakového presunu za zaujímavé ceny. Týmto spôsobom tiež lákajú na ekologickejšiu variantu prepravy oproti lietadlu. Dnes keď sú v kurze krátkodobé návštevy európskych miest leteckou dopravou, môže byť cesta vlakom neobvyklým, celkom dobrodružným zážitkom. My sme si ako destináciu vlakového tripu vybrali Paríž a obdobie veľkonočných sviatkov.