Lotyšsko

Lotyšsko sa nachádza v severovýchodnej Európe, je ohraničené na severe s Estónskom a zálivom Riga (zátoka, fjord v Baltskom mori), na východe s Ruskom, na juhu s Bieloruskom a Litvou a na západe Baltským morom. Lotyšsko má rozlohu okolo 64600 kilometrov štvorcových. Riga, hlavné a najväčšie mesto, je tiež hlavným prístavom krajiny. Celková dĺžka hraníc je 1150 km, s Bieloruskom 141 km, Estónskom 339 km, Litvou 453 km, Ruskom 217 km .

Jednou z troch pobaltských krajín je Lotyšsko. Hoci nie je tak vyhľadávanou krajinou pre strávenie dovolenky tak ako iné, známejšie a obľúbenejšie destinácie, má dovolenka v Lotyšsku svoje čaro a určite je čo objavovať aj tu. Povrch Lotyšska tvorí rovina alebo pahorkatina. Miestami možno nájsť aj vysočinu a zvláštnosťou Lotyšska sú močiare. Obľúbené turistami sú krásne piesočné duny a vodopády pri pobreží Baltického mora.

Pri ceste do Lotyšska sa ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Lotyšska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od plánovaného dátumu opustenia krajiny.