Miláno je druhé najväčšie mesto Talianska a teší sa obľube domácich i zahraničných turistov. Tí chodia tráviť dovolenku do Milána najmä kvôli jedinečným pamiatkam, kultúre, ale aj príjemným podnebným podmienkam.

Nepochybne najslávnejšou stavbou Milána je Milánsky dóm – Il Duomo, ktorý sa staval vyše 500 rokov. Táto gotická stavba je bohato zdobená výjavmi a až 3400 sochami.  Duomo je druhou najväčšou katedrálou a štvrtým najväčším chrámom sveta. Kostol Santa Maria delle Grazie preslávila jedna z najznámejších malieb na svete – Posledná večera, ktorú namaľoval svetoznámy Leonardo da Vinci. Medzi ďalšie významné sakrálne pamiatky patria baziliky so starými umeleckými zbierkami, ako napríklad Bazilika Sv. Lorenza so starovekou knižnicou. Hrad Castelli Sforzesco pochádza zo 14. storočia a nachádza sa v ňom múzeum so slávnymi obrazmi a sochami a tiež písomnosťami Leonarda da Vinciho. Určite si tiež treba pozrieť preslávené operné divadlo La Scala.

Ak Vás unaví návšteva toľkých kultúrych pamiatok, odporúčame navštíviť milánske parky Parco Sempione a Giardini Pubblici, ktoré sa nachádzajú na severe mesta. Zaujímavú prechádzku južnou časťou mesta ponúka aj kanál Naviglio Grande so starou práčovňou.

Miláno je svetoznáme mesto módy, kde majú svoje butiky najslávnejší módni návrhári. Najviac z nich je situovaných na hlavnej ulici Via Montenapoleone. Na tejto ulici sa tiež týči najvyššia výšková budova v Taliansku - mrakodrap Pirelli. Rozhodne sa tiež oplatí navštíviť hlavnú stanicu Milano Centrale, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších staničných budov v Európe a obrovský cintorín Cimitero Monumentale s nádhernými hrobkami. Nachádza sa tu napríklad aj hrob Giuseppe Verdiho.

Počas dovolenky v Miláne nemožno vynechať ochutnávku talianskych kulinárskych špecialít, najmä tradičných špagiet. Miláno rozhodne patrí medzi mestá, ktoré Vás ani po pár dňoch neunavia.