História, monumentalita a gracióznosť sú synonymami Prahy - hlavného mesta Českej republiky. Dovolenka v stovežatej Prahe uchváti každého, pretože toto nádherné veľkomesto v srdci Európy má každému čo ponúknuť.

Praha je labyrint námestí, uličiek, historických budov a kostolov. Leží na dolnom toku rieky Vltavy. Dominantou Prahy je Pražský hrad pochádzajúci z 9. storočia. V súčasnosti je sídlom prezidentov a pre turistov je prístupný.

Ďalej počas dovolenky v Prahe taktiež stojí za videnie nezabudnuteľný Karlov most. Vo svojej drevenej podobe existoval už v 10. storočí. Most lemujú sochy svätých a patrónov Českej republiky. Baroková štvrť pod Pražským hradom – Malá strana – skrýva ďalšie poklady Prahy – Zlatú uličku, Malostranské námestie, Nerudovu ulicu, kostol sv. Mikuláša a záhrady. Staromestská radnica s orlojom patrí medzi najobľúbenejším pamiatkam v Prahe. Orloj pochádza z roku 1410. Každú hodinu sa v dvoch okienkach objavuje 12 apoštolov. S pohybom apoštolov ožívajú aj figúrky po bokoch – kostlivec, Turek, Lakomec a Kohút. Zobrazený je aj archanjel Michal a orloj zároveň zobrazuje štyri druhy času. Počas dovolenky v Prahe túto pamiatku musíte vidieť.

Počas návštevy Prahy musíte vidieť aj Prašnú bránu, Petřinskú rozhľadňu, Kostol Panny Márie alebo Vyšehrad. Je to len časť z úžasných miest, ktorými Praha disponuje. Na prepravu po Prahe je najlepšie využívať verejnú dopravu a chodiť pešo. Autom sa neodporúča, mesto na autá a bicykle nie je postavené. Taxíky sú predražené. Výborné a spoľahlivé je metro.

Praha má aj dostatok ubytovacích možností. Treba však počítať za drahšie ubytovanie, v centre mesta. Tak isto s tým treba rátať aj v reštauráciách a fast-foodoch. Ak obľubujete hudbu, v Prahe si počas dovolenky prídete na svoje. V tomto veľkomeste často koncertujú superhviezdy, obľúbené sú nespočetné kluby a bary, nechýbajú tradičné české hospody. Suveníry sa dajú kúpiť na každom kroku.

Praha právom patrí k najkrajším metropolám sveta. Desiatky vežičiek, dych histórie a romantika na každom kroku sú tým najlepším lákadlom stráviť dovolenku v meste, ktoré ročne navštívia desaťtisíce turistov túžiacich vidieť skvosty tohto klenotu Českej republiky.