Zaujímavé mestá

 • Atény - hlavné mesto Grécka

  Atény - fotka z Grécka

  Civilizácia starovekého Grécka patrí k najstarším civilizáciám na svete. Nepochybne každého zaujmú jej pozostatky, ktoré môžeme počas dovolenky obdivovať aj v metropole Grécka – Aténach. Atény patria medzi ojedinelé historické mestá, ktoré si počas stoviek rokov zachovali svoju mystiku a historickú atmosféru.

 • Doprava v Londýne

  Doprava v Londýne

  Nepoznám nikoho, kto by aspoň raz v živote nezatúžil navštíviť Londýn. Pokiaľ sa do tejto metropoly chystáte prvýkrát, určite nebudete chcieť minúť MUST SEE atrakcie, ako napríklad Buckingham Palace, bláznivé Camden Town alebo starý dobrý Big Ben. Najdôležitejšou vecou však zostáva doprava, ktorá sa môže zdať komplikovaná a aby sme boli úprimní, na rozdiel od MHD v Bratislave si tu budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka a my Vám dáme tipy, aby to bolelo čo najmenej!

 • Foto týždňa (10): Benátky, Taliansko

  Benátky, Taliansko - fotografia týždňa

  Čerešnička tohto týždňa - Benátky okom fotografa Romana Strmisku, ktorého srdečne zdravíme do Kanady :) Dopravnou tepnou v Benátkach je Canal Grande, ktorý prechádza stredom mesta a je 4 kilometre dlhý a približne 70 metrov široký.

 • Foto týždňa (4): Barcelonské umenie

  Barcelonské umenie - Barcelona - foto týždňa

  Záber týždňa tentokrát z Barcelony. Umenie má v Barcelone tiež svoje miesto. Nájdete tu množstvo múzeí a výstav. Umenie však nájdete aj len tak v uliciach Barcelony...

 • Foto týždňa (49): Umelci z Central Parku, New York, USA

  central park

  Dnes zavítame do newyorského Central Parku, ktorý leží v kontraste s mrakodrapmi uprosted Manhhattanu. Na pouličných muzikantov môžete natrafiť nie len v uliciach New Yorku, ale aj v parkoch, v staniciach metra a vlakoch.

 • Foto týždňa (6): Kŕmenie čajok v Barcelone

  Kŕmenie čajok - Barcelona, Španielsko

  Pre veľký úspech Barcelona okom Soni Wagnerovej opäť v nedeľnom výbere dovolenkainfo.sk. Barcelona patrí medzi najvýznamnejšie španielske mestá. Neďaleko prístavu ležia stredoveké lodenice Les Drassanes, ktoré sú najstarším a najzachovalejším zariadením tochto druhu.

 • Gdansk - prístav v Poľsku

  Gdansk patrí medzi najväčšie poľské mestá. Leží v Gdanskom zálive na pobreží Baltského mora, v ústí rieky Visly. Prechádza ňím tiež rieka Motlawa. Dovolenka v Gdansku ponúka turistom spoznať čaro tohto jedinečného historického mesta, ktoré vedie až k pobrežiu. Gdansk je prepojený s mestami Sopot a Gdyňa.

 • Kraków - metropola Poľska

  Krakow, Poľsko

  Na hornom toku rieky Visla stojí tretie najväčšie mesto PoľskaKrakow. Bolo založené už v 7. storočí a od roku 1978 je zapísané na zoznam UNESCO. Dovolenka v Krakowe je zárukou návštevy fascinujúcich miest v tomto neobyčajnom meste Poľska.

 • Lyon

  Lyon je hlavné stredisko alspkého regiónu Rhone-Alps vo Fracnúzsku. Lyon bol kedysi centrom Galskej ríše, dnes je to druhá najväčšia mestská aglomerácia vo Francúzsku, kde sa zbiehajú všetky cesty tohto regiónu. Dopraviť sa sem môžete nielen po diaľnici či rýchlovlakom TGV z Paríža (za dve hodiny), ale aj atraktívnym spôsobom – loďou po rieke Rhône z mesta Avignon alebo z Dijonu (rieka Saône).

 • Miláno - talianske mesto módy

  Miláno je druhé najväčšie mesto Talianska a teší sa obľube domácich i zahraničných turistov. Tí chodia tráviť dovolenku do Milána najmä kvôli jedinečným pamiatkam, kultúre, ale aj príjemným podnebným podmienkam.

 • Mníchov

  Mníchov je tretie najväčšie nemecké mesto, ležiace na predhorí bavorských Álp, rozkladajúce sa na brehoch rieky Isar. Mesto bolo založené benediktínskymi mníchmi, čo naznačuje aj názov München, ktorý bol odvodený od nemeckého slova Moenche (slov. mnísi).

 • Moskva - hlavné mesto Ruska

  Moskva – podľa Rusov „Matka miest“. Hlavné mesto Ruska je dôležitým strediskom kultúrneho, politického a ekonomického života. Dovolenka v Moskve vás prekvapí nielen krásnym prírodným prostredím, ktorý tvorí rozvodie riek Volgy a Oky, ale aj množstvom jedinečných miest a fascinujúcou ruskou kultúrou.

 • Porto

  Porto - Dovolenka v Portugalsku

  Porto je druhým najväčším mestom Portugalska. Leží na pravom brehu rieky Douro, ktorá sa práve v týchto miestach vlieva do Atlantického oceánu. Na druhej strane rieky leží mestečko Gaia, ktoré s Portom takmer splýva. Dovolenka v Porte znamená najmä vychutnávanie nezameniteľnej atmosféry tohto svojského mestečka. Mesto preslávili najmä neďaleké vinice, v ktorých dozrieva slávne portské víno.

 • Praha - hlavné mesto Českej Republiky

  Praha, Česká Republika

  História, monumentalita a gracióznosť sú synonymami Prahy - hlavného mesta Českej republiky. Dovolenka v stovežatej Prahe uchváti každého, pretože toto nádherné veľkomesto v srdci Európy má každému čo ponúknuť.

 • Sprievodca Parížom na predĺžený víkend – tipy, zaujímavosti, pamiatky

  Sprievodca Parížom na predĺžený víkend – tipy, zaujímavosti, pamiatky

  V súčasnosti patrí k najobľúbenejším cestovateľským činnostiam navštevovanie európsky metropol vrámci predĺženého víkendu. Zväčša to umožňujú lacné letenky, ktoré sú dnes hojne rozšírené. My sme sa rozhodli podobne navštíviť Paríž.

 • Štokholm (Stockholm) - hlavné mesto Švédska

  Štokholm (Stockholm) - hlavné mesto Švédska - prístav pri radnici

  Štokholm, hlavné mesto Švédska je nazývaný Benátkami severu. Nádherné terakotové stavby kontrastujúce s vodou a nádhernou modrou oblohou sú krásnym živým obrazom, ktorý počas dovolenky v Štokholme môžete vidieť.