Florida leží na rovnomennom polostrove na juhu USA medzi Mexickým zálivom a Atlantickým oceánom, asi 2720 km severne od rovníka. Dĺžka územia je prbližne 1275 km a šírka asi 210 km. Susediacimi štátmi na severe územia sú Alabama a Georgia. Geológovia sa domnievajú, že Florida je jednou s najmladších častí USA a poslednou zemskou časťou, ktorá sa vynorila z praoceánu.

Najvyšším bodom je LakeWood, ležiaci nedaľeko hranice s Alabamou a leží len 105 m nad morom. Florida je druhým najrýchlejším rastúcim štátom v USA a to hlavne vďaka veĺkém dopytu po práci, miernej klíme a relatívne nízkym nákladom na bývanie.

Dovolenka na Floride Vám ponúka skutočne mnoho. Nachádzajú sa tú nádherné, dlhé piesočnaté pláže a rozmanitý podmorský svet. Kvalita služieb na Floride je skutočne nadštandardná. Na svoje si tu prídu aj milovníci nákupov. Florida je skvelým miestom na strávenie svadobnej cesty. Okrem iného, Florida patrí medzi najznámejšie strediská golfu.

Luxusná dovolenka na Miami Beach

Najznámejším a najnavštevovanejším miestom Floridy je nepochybne Miami. Časť Miami Beach, kde sa nachádza prevažná väčšina luxusných hotelov, sa ťahá pozdĺž pláže severne od centra mesta.

Miami Beach je najznámejšou plážou – dlhý piesočný raj s palmami a azúrovo modrým morom. Ročné sem príde viac ako 4 milióny návštevníkov z celého sveta, aby si vychutnali pohodovú dovolenku v luxuse, ktorý nájdu v miestnych hoteloch.

Miami je však aj miestom poznávania. Nájsť tu môžete napríklad morské akvárium s desiatkami morských živočíchov. Obľúbená je aj Opičia džungľa. Samozrejmosťou sú aj zoologické a botanické záhrady a múzeá. Južnú časť miamskej pláže – South Beach – bola v roku 2008 vyhlásená za najlepšiu mestskú pláž sveta.

Orlando - svetové centrum turizmu

Kedysi ospalé mesto v centre Floridy sa uprostred tropickej jazernej oblasti vyvinulo na svetové centrum turizmu. Orlando je najväčším centrom pre rodinnú zábavu na celom svete. Je to mesto „Mickeyho Mousa“ a všetkých káčerov i celého animovaného sveta Walta Disneyho. Orlando je najväčší komplex rodinnej zábavy na tejto planéte.

Nachádza sa tu Plus Universal Studios, Morský svet a veľa ďalších zaujímavostí. Stovky menších atrakcií je umiestnených v blízkosti týchto parkov. Aj keď budete týždne v Orlandu, aj tak neuvidíte úplne všetko. A aby toho nebolo málo, tak pre milovníkov mora a morského života je tu Sea World – morský svet a akváriá.

Základné údaje

  • Oficiálny názov krajiny: Florida - State of Florida
  • Hlavné mesto: Tallahassee
  • Rozloha: 170 304 km²
  • Počet obyvateľov: 15 982 378 (2000)
  • Hustota zaľudnenia: 94 obyv./km²
  • Mena: americký dolár (USD)
  • Časové pásmo: SEČ-6

Zaujímavé lokality na floride: Cape Canaveral, Everglades, Hollywood, Jacksonville, Kennedy Space Center, Miami, Orlando, Palm Beach, Pensacola, Saint Augustine, Tampa Bay, Walt Disney World