Kúzlo Orientu a vo vzduchu vôňa korenia – taká je temperamentná Ankara. Hlavné mesto Turecka vám počas vašej dovolenky ponúkne čaro Blízkeho východu a jedinečné zážitky spestrené vôňou korenia a zmyselnou tureckou hudbou.

Ankara je centrum politického a kultúrneho života Turecka. Napriek tomu, že nie je až tak vyhľadávanou destináciou, počas dovolenky sa môžete ubytovať v rôznych hoteloch, ktoré sa kvalitou rovnajú tým európskym. Rezervujte si však hotel ešte pred príchodom do mesta. Ceny sú mierne vyššie, nie však nadštandardné. Cestovať po Ankare nie je komplikované a bez problémov sa všade dostanete autom, autobusom, metrom či vlakom. Ľahko sa dá prenajať aj auto.

História Ankary siaha do ďalekej minulosti. Pred tritisíc rokmi tu žili Chetiti, neskôr mesto dobyl Alexander Veľký. Okolo roku 300 p.n.l. sa po prvý krát použil názov Ankara. Hlavným mestom Turecka sa stala v roku 1923.

Ankara vám ponúka mnoho možností zábavy. Rôzne bary, kluby, či reštaurácie sú k dispozícii na každom kroku. Z jedál Turci obľubujú korenisté jedlá. Zo špecialít skúste kurací kebab, baklavu jogurtový nápoj Agran, či plnené zelené papričky. V Ankare cítiť nielen vôňu korenia, ale aj vôňu histórie na každom kroku. Z rímskeho obdobia sa zachovalo mnoho pamiatok, ktoré sa počas dovolenky oplatí navštíviť.

Náš tip! Nádherný park sa nachádza pri Ataturkovej soche. Je tu aj nádherné mauzóleum. K najväčším na svete patrí mešita Kocatepe. Augustov chrám, modlitebňa Arslanhane Camii a Juliánov stĺp sú pamiatky na rímsku ríšu.

Vedomosti sa počas dovolenky v Ankare dajú nazbierať v niekoľkých múzeách – Ataturkove, Etnografické alebo múzeum anatolských civilizácií. Rímske kúpele sú vybavené bazénom, sprchami a relaxačnými miestnosťami. Ankara, hlavné mesto Turecka, je snom každého, kto obľubuje atmosféru Blízkeho východu. Budete sa tu cítiť, akoby ste cestovali v čase, pretože turecká hudba a vôňa tureckých jedál vo vás navodí dojem, že žijete v dobe sultánov, emírov a brušných tanečníc.