Belgicko sa rozprestiera v severozápadnej Európe. Na juhu hraničí s Francúzskom, na východe s Luxemburskom a Nemeckom, na severe s Holandskom. Západné hranice Belgicka obmýva Severné more. Hlavným a súčasne najväčším mestom krajiny je Brusel. Najvyšší vrch Botrange má nadmorskú výšku 694 metrov. Prímorská poloha krajiny ovplyvňuje podnebie v Belgicku, preto miestni obyvatelia nepoznajú studené zimy ani horúce letá. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 2°C a v lete okolo 17,5°C. Najvhodnejšie obdobie na návštevu je v rozmedzí jarných až jesenných mesiacov.

Krásne čipky, delikátne pralinky, či uhasenie smädu najrôznejšími príchuťami kvalitného piva. Už len tieto charakteristické znaky sú pre vás dôvodom, prečo navštíviť krajinu ich pôvodu – Belgicko. Belgicko je prímorská krajina ležiaca na severozápade Európy. Okrem typických znakov však turistom ponúka aj zaujímavé miesta z hľadiska histórie, architektúry, umenia a i. Dovolenka v Belgicku má skutočne čo ponúknuť!

Hlavné mesto Brusel je známe ako centrum politického života Európskej únie, ktorého symbolmi sú Manneken Pis a Atomium. Pri svojej obchôdzke Bruselom nezabudnite navštíviť aj Baziliku svätého Srdca, Katedrálu svätého Michala a svätého Gúdula, štvrte Sablon a Marolles.

Mesto, ktoré vás svojou atmosférou prenesie o storočia späť, sú stredoveké Bruggy. V historickom centre sa nachádza Provinčný palác, Bazilika svätej Krvi, kláštor Blahorečených, Katedrála svätého Spasiteľa, Kostol Matky Božej. Všetky tieto pamiatky sú od roku 2000 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Ďalším historicky zaujímavým miestom pre vašu dovolenku je mesto Gent s najväčším počtom historických budov.

Belgicko je okrem iného aj krajinou diamantov a strediskom mnohých klenotníctiev, ktoré ich ponúkajú zákazníkom za takmer nevyčísliteľné sumy, sú Antverpy. V Antverpách nájdete Múzeum diamantov ako aj najväčšie zlatníctvo, radnicu z 15.storočia, najväčšiu gotickú katedrálu v Beneluxe, v ktorej sú vystavené 4 Rubensove diela, sochu rímskeho vojaka Braba, ktorý v Antverpách zabil zlého obra Antigona a mnoho ďalšieho.

Možnosti týkajúce sa ubytovania sú široké. Môžete si vybrať medzi luxusnejšími hotelmi, či penziónmi, hostelmi alebo turistickými ubytovňami. Kdekoľvek sa napokon rozhodnete ubytovať, môžete si byť istí, že vám budú poskytnuté služby na vysokej úrovni. Na aktívnejšie trávenie voľného času v Belgicku a na poznávanie jeho kultúrnych či prírodných pamiatok vám radíme využiť možnosť cyklistických požičovní, pretože v Belgicku sú kvalitne upravené cyklistické trasy spájajúce mnohé významné body krajiny. Neobávajte sa toho, že by ste nevládali „šľapať“ do kopcov, pretože povrch krajiny je viacmenej rovný.

Základné informácie

Oficiálny názov krajiny: Belgicko – Belgium - Belgique
Hlavné mesto: Brusel
Rozloha: 30 528 km²
Počet obyvateľov: 10 438 353 (2012)
Hustota zaľudnenia: 342 obyv./km²
Mena: euro (EUR)
Časové pásmo: SEČ