Cyprus

Vaša dovolenka na Cypre sa zaobíde bez vybavovania víz, nakoľko pre občanov Slovenskej republiky neplatí vízová povinnosť. Po prílete je potrebné preukázať sa platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Špeciálne očkovania nie sú vyžadované.

Paphos, predtým hlavné mesto na západnej časti ostrova Cyprus, si zachoval svoj pôvodný starobylý ráz aj cez rozvoj turistického ruchu. Mesto Paphos patrí vďaka priaznivej klímy, krásnym plážam so svetlým pieskom a priezračnému moru medzi obľúbenejšie ciele zahraničných návštevníkov. V centre mesta je proklamovaný prístav s kaviarňami, barmi, tavernami a obchodnou zónou.

Limassol (po grécky sa nazýva Lemesos) je jedným z najvýznamnejších turistických stredísk na ostrove Cyprus. Je druhým najväčším mestom na Cypre a hlavným prístavom ostrova Cyprus. Po celom meste i jeho okolí je roztrúsených veľa historických a archeologických pamiatok a zaujímavostí (staroveké náleziská Kourion či Amathous, amfiteáter v Episkopi, hrad Kolossi), múzea (ľudového umenia, byzantského umenia), verejné parky, zoologická záhrada ai, ale aj hypermoderné budovy bánk a zahraničných spoločností a luxusné hotely, ktoré dali vzniknúť názvu "Malá Paríž", ktorým býva Limassol označovaný.

Larnaca je tretie najväčšie mesto ostrova Cyprus. Leží na jeho južnom pobreží. Vrátane aglomerácie má zhruba 80 tisíc obyvateľov. Larnaca ako najdôležitejšie prímorské letovisko Cypru je samozrejme cieľom mnohých turistov. Súčasne je tiež významným obchodným a priemyselným centrom. Dĺžka pláží je okolo 25 kilometrov. Pláž Phinikoudes a McKenzie boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu. Samotné mesto je rozdelené na staré mesto a oblasti periférie tvorené predovšetkým hotelovými komplexmi, reštauráciami a zábavnými centrami. Ak túžite po poznaní ostrova, je poloha Larnacy optimálna k vychádzkam po centrálnej a východnej časti ostrova.

Ayia Napa je asi najznámejšie letovisko na Cypre. Krásne pláže, teplé more, slnečné počasie a kvalitné hotely radia zájazdy do Ayia Napa k tým najobľúbenejším. Z ponuky zájazdov si môže vybrať naozaj každý, rodiny s deťmi hľadajúci pokojnú dovolenku, aktívny športovci, návštevníci historických pamiatok aj tí, ktorí dávajú prednosť nočnej zábave. Väčšina hotelov dáva vybrať z ponuky pobytov s polpenziou, stravou all inclusive alebo pobytov s raňajkami. Pre rodiny s deťmi iste príde vhod zájazd do Aya Napa s pobytom pre deti zadarmo.