Paphos, predtým hlavné mesto na západnej časti ostrova Cyprus, si zachoval svoj pôvodný starobylý ráz aj cez rozvoj turistického ruchu. Mesto Paphos patrí vďaka priaznivej klímy, krásnym plážam so svetlým pieskom a priezračnému moru medzi obľúbenejšie ciele zahraničných návštevníkov. V centre mesta je proklamovaný prístav s kaviarňami, barmi, tavernami a obchodnou zónou.

Paphos má veľa reštaurácií i možností pre večernú a nočnú zábavu. Možno tiež podniknúť obľúbené Jeep Safari do okolia mesta, venovať sa pešej turistike a trekkingu, výletom na bicykloch, plachteniu alebo golfu v neďalekých golfových kluboch.

Oblasť okolo letoviska Paphos, je jednou z najvýznamnejších na ostrove Cyprus. Má bohatú históriu, datujúcu až do doby pred Kristom. Milovníci historických pamiatok môžu obdivovať množstvo fascinujúcich pamätihodností od mohutnej pevnosti nad rybárskym prístavom po rozľahlé pohrebisko kráľov, impozantné rímske mozaiky alebo byzantský kostol Ayia Paraskevi. Historické pamiatky Paphosu sú tak významné a rozsiahle, že boli zaradené do zoznamu UNESCO. Rad zaujímavých nálezov možno zhliadnuť v miestnom Archeologickom múzeu.