Dovolenka pri mori

 • Albena

  Albena je najluxusnejšie bulharské letovisko, ideláne na strávenie letnej dovolenky. Nájdete ho asi 30 kilometrov severne od mesta Varna. Prímorské stredisko Albena bolo slávnostne otvorené v roku 1969 ako umelo vytvorené mestečko s luxusnými hotelmi. Rad týchto hotelov leží na miestnej úchvatnej piesočnej pláži, ktorá je dlhá takmer 5 kilometrov a široká 150 metrov.

 • Andalúzia

  Andalúzia, Dovolenka v Španielsku

  Andalúzia je najväčšia autonómna oblasťou v Španielsku. Názov Andalúzia vznikol pravdepodobne od názvu minerálu, ktorý sa volal andaluzit. Andalúzia zaberá plochu 87 268 km². Počet obyvateľov Andalúzie je približne 6,5 milióna. Hlavným mestom tejto oblasti je Sevilla.

 • Barcelona - hlavné mesto Katalánska

  Barcelona - Španielsko

  Barcelona je druhým najväčším a veľmi významným mestom Španielska. Leží v severovýchodnej časti krajiny na pobreží Stredozemného mora, ktoré predurčuje príjemný prímorský ráz podnebia. Dovolenku v Barcelone tak môžete poňať kultúrne – návštevou mesta, ako aj oddychovo – trávením času na plážach. Barcelona má veľké medzinárodné letisko El Prat.

 • Bizerte - prístav a turistické letovisko v Tunisku

  Prístav v Bizerte

  Dovolenkové letovisko´a súčasne mesto Bizerte sa nachádza na severnom pobreží Tuniska, 66 km od hlavného mesta Tunis a 15 km od Cap Blanc, najsevernejšieho bodu Afriky. Je to významný prístav a štvrté najväčšie mesto v Tunisku.

 • Costa Brava - Španielske pobrežie

  Španielske pobrežie Costa Brava je každoročne veľmi žiadanou dovolenkovou destináciou. Čo sa vám vybaví, keď sa povie Španielsko? Barcelona, flamenco, Madrid, fiesty, Dalí, Sevilla, Gaudí, Kolumbus, siesty, Sangria, bolero, Alhambra alebo gaspacho? Tým ale ponuka zďaleka nekončí. Nie nadarmo je Španielsko jednou z najnavštevovanejších krajín sveta.

 • Crikvenica

  Obľubené a vyhľadávané letovisko na chorvátskom pobreží, Crikvenica sa nachádza v blízkosti mesta Rijeka, vzdialenej len 37 km juhovýchodne od tohto jadranského prístavu. Názov mesta Crikvenica pochádza z chorvátskeho slova crkva, ktoré znamená kostol.

 • Dalmácia

  Dalmácia je najznámejšou a najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou v Chorvátsku. Rozprestiera sa v dĺžke skoro 800 kilometrov južne od Kvarnerského zálivu až po oblasť Dubrovníka. Nájdete tu krásne zátoky, horské masívy, píniove lesy ale aj nádherné pieskové i skalnaté pláže

 • Doprava autom, autobusom, loďou, vlakom a letecky v Grécku

  Loď na mori - doprava v Grécku

  Inak ako vzduchom, po súši alebo po mori...? Spoľahnúť sa môžete na pravidelné spoje aj sezónne mimoriadne plavby, lety, či jazdy, ktoré uľahčujú život nielen letným návštevníkom krajiny, ktorí túžia spoznať trochu viac. Ak si chcete Grécko naozaj užiť, skúste to individuálne! Vodičská skúsenosť na gréckych cestách je totiž nezabudnuteľným zážitkom...

 • Dovolenka na ostrove La Digue, Seychely

  Podmorský svet na ostrove La Digue

  Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

 • Dovolenka na ostrove Mahé, Seychely

  Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

  Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

 • Dovolenka na ostrove Praslin, Seychely

  Pláž Anse Lazio na ostrove Praslin

  Ostrov Praslin je druhým najväčším ostrovom na Seychelách. V poslednom období sa stáva čoraz populárnejším a pomaly sa začína stávať obľúbenejším, než samotný ostrov Mahé, od ktorého je vzdialený približne 45 kilometrov. Na ostrove sa nachádza viacero nádherných pláží s priezračným morom a bielym pieskom.

 • Dovolenka v Ayia Napa na Cypre

  Ayia Napa je asi najznámejšie letovisko na Cypre. Krásne pláže, teplé more, slnečné počasie a kvalitné hotely radia zájazdy do Ayia Napa k tým najobľúbenejším. Z ponuky zájazdov si môže vybrať naozaj každý, rodiny s deťmi hľadajúci pokojnú dovolenku, aktívny športovci, návštevníci historických pamiatok aj tí, ktorí dávajú prednosť nočnej zábave. Väčšina hotelov dáva vybrať z ponuky pobytov s polpenziou, stravou all inclusive alebo pobytov s raňajkami. Pre rodiny s deťmi iste príde vhod zájazd do Aya Napa s pobytom pre deti zadarmo.

 • Dovolenka v Chorvátsku

  Dovolenka v Chorvátsku - lodička a pohoda

  Chorvátsko si za svoju dovolenkovú destináciu vyberá neustále veľké množstvo Slovákov. Tisícky turistov sem prúdia od konca mája do konca septembra. Jadran obmývajúci brehy chorvátskej pevniny i ostrovov je často nazývaný ako slovenské more alebo aby sme boli spravodliví česko-slovenské. :-)

 • Dovolenka v Španielsku

  Dovolenka v Španielsku

  Španielsko je jednou z hlavných európskych turistických krajín a dovolenkových destinácií. Nie je však iba krajinou nekonečných pláží ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať. Španielsko je krajinou, ktorá učaruje azda každému. Náročnému dovolenkujúcemu, tomu kto hľadá odpočinok na zlatistých plážach, tomu, kto obľubuje poznávacie zájazdy i tomu, kto rád cestuje na vlasnú päsť. Španielsko ma širokú paletu pláží, ubytovacích a stravovacích možností.

 • Dovolenka v Taliansku

  Benátky - dovolenkové destinácie, Taliansko

  Taliansko, krajina, ktorá ponúka nespočetné množstvo dovolenkových destinácií. Či už na strávenie dovolenky letnej alebo zimnej, aktívnej i dovolenky plnej relaxu, luxusnej i kempingovej. Je len na Vás, akú si vyberiete. Oblasti východných Álp, ako sú južné Tirolsko alebo Dolomity, regióny pri oblúku Západných Álp s odľahlým údolím Aosty a mnohé územia v Apeninách ponúkajú veľa možností horolezcom i lyžiarom.

 • Dovolenka v Tunisku

  Hotelový komplex v Sousse

  Tunisko sa za posledné roky stalo vyhľadávanou dovolenkovou destináciou turistov z celej Európy a vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a mnohostranným turistickým možnostiam atraktívne v každom ročnom období.

 • Dovolenka v Turecku

  Máte za sebou tradičné európske letoviská a radi by ste objavili niečo nové? Potom pre Vás bude Turecko tým pravým cieľom pre tohtoročnú dovolenku.

 • Dubrovník

  Dobruvník - Chorvátsko, dovolenka - more a pevnosť

  Preslávený prístav a jedna z najnavštevovanejších dovolenkových destinácií v Chorvástku - Dubrovník (Dubrovnik). Toto mesto s približne 50 tisíc obyvateľmi patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe.

 • El Gouna - turistický komplex kvalitných hotelov v Egypte

  Dovolenkové letovisko El Gouna

  El Gouna je umelo vytvorená oblasť so skupinou ostrovčekov obklopených tyrkysovou lagúnou. Jedná sa o turistický komplex tých najkvalitnejších hotelov. El Gouna je neustále sa rozvíjajúce letovisko ležiace cca 25 km severne od Hurghady, ktoré bolo založené pred viac než 20 rokmi. Ak sa vám podarí sa tu počas vašej dovolenky pozrieť, určite nebudete ľutovať.

 • El Hierro - Kanárske ostrovy

  Najmenší ostrov Kanárskych ostrovov El Hierro bol v minulosti prezývaný aj „ostrov na konci sveta“. To však platilo len pred obdobím zámorských objavov, kedy sa hranice toho, čo sa považuje za koniec sveta, výrazne zmenili. Dnešnému európanovi tak dostať sa na dovolenku „na konci sveta“ trvá len niekoľko hodín letu.

 • Formentera - najmenší ostrov Baleár

  Formentera je najmenším ostrovom Baleárskeho súostrovia, ktoré je súčasťou Španielska. Od svojho severného suseda – ostrova Ibiza, je oddelený len morskou úžinou. Medzi Formenterou a Ibizou je pravidelné lodné spojenie, ktoré zabezpečuje jediný prístup na tento krásny ostrov ako stvorený na pokojnú slnečnú dovolenku.

 • Fuerteventura

  Ostrov Fuerteventura je považovaný za jeden z najkrajších z celých Kanárskych ostrovov. Hovorí sa mu tiež rajský ostrov, pretože tu turisti trávia dovolenku ako v raji. Je tu až 152 pláží, ktoré spolu tvoria až jednu pätinu celej plochy ostrova. Pláže su na Fuerteventure čisté a posiate svetlým pieskom.

 • Gran Canaria

  Gran Canaria je najživšií a tretí najväčší kanársky ostrov. Svojim návštevníkom ponúka dych Afriky i kolorit stredomoria. Zelené údolia, palmové háje, hory, skaly, púšte i preslávené duny dosahujúce výšky až 30 metrov, patria k jeho hlavným atrakciám. Na juhu ostrova nájdete rekreačné strediská, módne pláže, vodné športy a prechádzky na ťavách. Vo vnútrozemí objavíte lesnatú krajinu a zelené svahy, na severe potom kanárske borovice, rozmanité ovocia, banánovníkové plantáže aj rybárske dedinky. Ostrov Gran Canaria odporúčame milovníkom aktívnej dovolenky (tenis, golf, vodné športy, horská turistika).

 • Hammamet - obľúbené tuniské letovisko

  Hammamet, Tunisko

  Známym a veľmi obľubeným tuniským letoviskom na strávenie dovolenky je strdisko Hammamet. Hammamet bol pôvodne rybársky prístav založený v 10. storočí dodnes patrí k najvýznamnejším letoviskám v Tunisku. Letovisko Hammamet je aj svetoznáme kúpeľné miesto, s ktorým je spätý začiatok tuniskej turistiky. Jeho výhodná poloha z neho robí ideálny východiskový bod pre návštevy historických pamiatok i prírodných scenérií Tuniska.

 • Hurghada - veľké turistické centrum v Egypte

  Hurghada, Egypt

  Hurghada je jedno z najväčších egyptských turistických centier v oblasti Červeného mora. Ponúka ideálnu kombináciu kvalitných turistických služieb a prírodných krás. Čakajú tu na vás dlhé piesočnaté pláže, koralové útesy, teplé podnebie a mnoho ponúk výletov ku staroegyptským pamiatkam.

 • Ibiza

  Ibiza, Baleárske ostrovy, Španielsko

  Ibizaje vyhľadávanou dovolenkovou destináciou mnohých Európanov. Turistov láka na svoje krásne piesočné pláže a bujarý nočný život v tanečných kluboch. K Ibize patrí relax a oddych, či už ide o ležanie pri mori alebo večerný tanec a zábavu. Svojou rozlohou (571 km²) je Ibiza tretím najväčším ostrovom Baleárskeho súostrovia. Dovolenku tu každým rokom strávi až 4 milióny turistov.

 • Kanárske ostrovy

  Kanárske ostrovy - dovolenka v Španielsku

  Kanárske ostrovy patria medzi najobľúbenejšie ostrovné destinácie, kde sa vďaka stálemu počasiu môžete celý rok kúpať, potápať, prevádzkovať vodné športy, jazdiť na výlety, užívať si teplého počasia, hrať golf. Prejdite sa piesočnými dunami ostrova Gran Canaria, vyskúšajte obľúbené pláže a výlet na najvyššiu sopku Pico de Teide na ostrove Fuerteventura, zahrajte si golf v golfovom raji na Tenerife alebo navštívte Národný park Timanfaya na ostrove Lanzarote.

 • Kiten

  Kiten je príjemné pokojné mestečko, kde môžete zažiť pohodovú dovolenku a oddýchnuť si od veľkomestského ruchu i masovej turistiky. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj rybári, potápači alebo jachtári. V mestečku nájdete bohatú ponuku tradičných bulharských reštaurácií, kaviarní, desiatky malých obchodíkov, ale i jachtársky klub a diskotéky. Na plážach je široká ponuka najrôznejších atrakcií a vodných športov. V Kitene nechýbajú ani tenisové kurty, internetové kaviarne, pošta, lekáreň, bankomaty a ďalšie služby.

 • Kranevo

  Predstavte si nádherné pobrežie, ktoré lemujú piesočnaté pláže, všade okolo sa rozlieha len šumenie mora a spev vtákov a vy si užívate ničím nerušený odpočinok. Túžite premeniť túto predstavu na skutočnosť? Potom dovolenka v malebnom bulharskom letovisku Kranevo je práve pre Vás!

 • Kvarner

  Kvarner - ostrov Pag, Dovolenka v Chorvátsku

  Chorvátsky región Kvarner, rozprestierajúci sa medzi polostrovom Istria a presláveným regiónom Dalmácia, je známy najmä svojimi ostrovmi a pobrežným letoviskám než samotným pomenovaním.

 • La Gomera - Kanárske ostrovy

  La Gomera je druhý najmenší z Kanárskych ostrovov. Rajskú dovolenku na ňom trávia najmä milovníci prírody. Ostrov je silne poznačený eróziou, ktorej vplyvom sa pôvodná veľkosť ostrova zmenšila o polovicu na dnešných 370 km2. Dnes má ostrov kruhový tvar.

 • La Palma - Kanárske ostrovy

  La Palma - piaty najväčší ostrov Kanárskych ostrovov býva často nazývaný aj „la Isla Bonita“ - nádherný ostrov. Tento prívlastok si zaslúži pre svoju nedotknutú prírodu plnú farieb, strmé vrcholy hôr a čarovné dedinky, ktoré lahodia očiam turistov a poskytujú jedinečné vizuálne zážitky z oddychovej dovolenky na tomto španielskom ostrove.

 • La Pelosa - nádherná pláž na Sardínii

  La Pelosa, Sardínia, Taliansko

  Pláž La Pelosa je jednou z najkrajších na Sardínii, avšak mnoho ľudí, ktorí ju navštívili, ju považuje za jednu z najatraktívnejších v celom Taliansku i Stredomorí. Tyrkysová farba mora, jemný biely piesok... La Pelosa verne pripomína tropické dovolenkové destinácie a pritom je tak blízko. Iba absencia tropických rýb a vegetácie prípomína, že sme na Sardínii.

 • Lanzarote

  Lanzarote - Kanárske ostrovy, Dovolenka v Špenielsku

  Ostrov Lanzarote je miestom, ktoré pôsobí dojmom nedotknutej krajiny. Ostrov patriaci Španielsku ponúka široké piesočnaté pláže rôznych farieb a čisté more tu vytvára fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou - nespočetnými sopečnými kuželmi a červenohnedými údoliami. Dokopy sa tu nachádza vyše 100 vulkánov a 300 kráterov. Pod ostrovom je stále činná sopka. Spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov však nenájdete taký, kde by ste počas svojej dovolenky cítili tak pokojnú atmosféru ako tu.

 • Larnaca - najdôležitejšie prímorské letovisko na Cypre

  Larnaca je tretie najväčšie mesto ostrova Cyprus. Leží na jeho južnom pobreží. Vrátane aglomerácie má zhruba 80 tisíc obyvateľov. Larnaca ako najdôležitejšie prímorské letovisko Cypru je samozrejme cieľom mnohých turistov. Súčasne je tiež významným obchodným a priemyselným centrom. Dĺžka pláží je okolo 25 kilometrov. Pláž Phinikoudes a McKenzie boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu. Samotné mesto je rozdelené na staré mesto a oblasti periférie tvorené predovšetkým hotelovými komplexmi, reštauráciami a zábavnými centrami. Ak túžite po poznaní ostrova, je poloha Larnacy optimálna k vychádzkam po centrálnej a východnej časti ostrova.

 • Limassol - významné turistické stredisko na Cypre

  Limassol (po grécky sa nazýva Lemesos) je jedným z najvýznamnejších turistických stredísk na ostrove Cyprus. Je druhým najväčším mestom na Cypre a hlavným prístavom ostrova Cyprus. Po celom meste i jeho okolí je roztrúsených veľa historických a archeologických pamiatok a zaujímavostí (staroveké náleziská Kourion či Amathous, amfiteáter v Episkopi, hrad Kolossi), múzea (ľudového umenia, byzantského umenia), verejné parky, zoologická záhrada ai, ale aj hypermoderné budovy bánk a zahraničných spoločností a luxusné hotely, ktoré dali vzniknúť názvu "Malá Paríž", ktorým býva Limassol označovaný.

 • Lozenec

  Lozenec je zo všetkých bulharských letovísk najmenší a najpokojnejší. Lozenec je trochu väčšia dedinka, ktorá ponúka predovštkým kúpanie v mori a je výborným miestom najmä pre tých, čo si chcú počas dovolenky užiť predovšetkým slničko a kľud. Nachádzajú sa tu dve pláže, menšia východná a o niečo väčšia pláž západná. Svojou veľkosťou sa obe pláže ani zďaleka nepribližujú plážam v Primorsku alebo Kitene.

 • Makadi Bay - pláže, záhrady a komfort v Egypte

  Makadi Bay, Egypt

  Letovisko Makadi Bay ponúka nádherné pláže, zelené záhrady, komfortné hotely a príjemnú klímu. Od Hurghady je Makadi Bay vzdialený 30 km. Celé Makadi Bay tvorí komplex niekoľkých hotelov, ktorý je doplnený o malé centrum.

 • Makarská riviéra

  Najznámejšou a najnavštevovanejšou oblasťou Chorvátska je jednoznačne Makarská riviéra, nachádzajúca sa v regióne Stredná Dalmácia. Makarská riviéra je tiež nazývaná perlou Jadranu a tiahne sa v dĺžke 60 km od mysu Osejava po polostrov Sv. Petar. More je tu teplé a priezračné s bielymi okruhliakovými plážami.

 • Najznámejšie dovolenkové strediská Francúzska

  Najznámejšie destinácie vo Francúzsku

  Vo Fracnúzsku nájdeme mnohé turistické destinácie. Medzi tie najznámejšie dovolenkové strediská Francúzska určite patria Cannes, Giens, Marina Baie de Anges, Antibes a Roquebrune Cap Martin.

 • Nesebar

  Bulharský Nesebar (či Nesebr) je tak úchvatným mestečkom, že tí, ktorí si nezabezpečia dovolenku priamo v ňom, sem jazdia na pravidelné zájazdy. Celá časť starého "Mesta umelcov" je chráneným kultúrnym dedičstvom UNESCO. Ideálne podmienky pre kúpanie sú nedaľeko - v tzv. Novom Nesebare.

 • Novi Vinodolski

  Ak sa rozhodujete stráviť vašu dovolenku v Chorvátsku, čo takto navštíviť malé turistické letovisko Novi Vinodolski? Je to je malebné prímorské mestečko nachádzajúce sa asi 40 kilometrov juhovýchodne od Rijeky a približne 8 km od Crikvenice.

 • Omiš

  Obľúbená a čarovná dovolenková destinácia Omiš sa nachádza medzi mestom a prístavom Split a známou Makarskou riviérou, oproti ostrovu Brač. Samotné mesto Omiš, s približne 6 tisíc obyvateľmi, sa podobne ako toto obľubené letovisko nachádza pri ústí rieky Cetina do mora, ktorá práve tu vytvára Omišskú roklinu (Omiška probojnica).

 • Ostrov Brač

  Ostrov Brač sa nachádza oproti mestu Split a Omiš a oblasti Makarská riviéra. Je tretím najväčším ostrovom v jadranskom súostroví. Na Brač sa dostanete veľmi jednoducho zo Splitu trajektom Split-Supetar približne za 50 minút. Vo vnútrozemí ostrova je mezinárodné letisko využívané hlavne počas sezóny, najmä pre charterové lety.

 • Ostrov Cres

  Ostrov Cres – známa dovolenková destinácia je najsevernejším ostrovom vonkajšieho pásu Kvarnerského súostrovia a tvorí takmer jeden celok s ostrovom Lošinj. Ostrovy sú od seba oddelené iba 11 metrov širokou úžinou a spojené otočným mostom, umožňujúcim preplávať lodiam. Hoci sú topograficky rozdielne, ich súčasná podobnosť je určená spoločnou históriou a tesným prepojením. Ostrov Cres ponúka svojim návštevníkom celkovú rozlohu 404 km²,  je dlhý 68 km a patrí k obľúbeným miestam pre strávenie letnej dovolenky.

 • Ostrov Hvar

  ostrov Hvar, Sućuraj - dovolenka Chorvátsko

  Ostrov Hvar, nazývaný ako kráľovná chorvátskych dalmátskych ostrovov je jedným z najväčších dalmátskych ostrovov s dĺžkou 68 km a celkovou rozlohou 300 km².

 • Ostrov Ilovik

  Ostrov Ilovik leží južne od ostrova Lošinj s rozlohou 5,8 km² a podobne ako Goli otok nepatrí k typickým dovolenkovým ostrovom Chorvátska. Na severovýchodnom pobreží je ostrov chránený pomerne dlhým, ale malým ostrovčekom Sveti Petar.

 • Ostrov Korfu

  Ostrov Korfu - dovolenka v Grécku

  Ostrov Korfu leží západne od gréckeho pobrežia neďaleko talianskeho "podpätku" a patrí medzi najzelenšie a najatraktívnejšie grécke ostrovy. Z Iónskych ostrovov leží večne zelený ostrov Korfu najsevernejšie a je druhý najväčší. Jeho pevnina pokrýva 592,877 km² a v posledných rokoch sa stal vyhľadávanou dovolenkovou destináciou ako pre Slovákov, tak i ostatných Európanov. Vďaka svojej polohe má priaznivé podnebie a bohatú vegetáciu. Často je nazývaný smaragdom stredomoria.

 • Ostrov Korzika

  Korzika, ostrov patriaci Francúzsku leží juhovýchodne od Francúzskej riviéry a je to jeden z troch najväčších ostrovov v Stredozemnom mori. Je ideálnym miestom pre strávenie dovolenky pre jej nádherné pláže, úchvatné horské scenérie, malebné mestá a dedinky, príjemnú klímu a krištáľovo čistú morskú vodu. Dovedna 1000 km poborežia ponúka bohaté možnosti kúpania, šnorchlovania, windsurfing, potápania, či opaľovania.

 • Ostrov Kos

  Ostrov Kos - dovolenka v Grécku

  Ostrov Kos sa nachádza v Egejskom mori v Dodekanéze neďaleko tureckého pobrežia na okraji Kosskej zátoky. Je tretím najväčším ostrovom Dodekanézu a jeho rozloha činí 290 km². Ostrov Kos sa stal sa obľúbenou dovolenkovou destináciou a svojim návštevníkom má čo ponúknuť.