Ayia Napa je asi najznámejšie letovisko na Cypre. Krásne pláže, teplé more, slnečné počasie a kvalitné hotely radia zájazdy do Ayia Napa k tým najobľúbenejším. Z ponuky zájazdov si môže vybrať naozaj každý, rodiny s deťmi hľadajúci pokojnú dovolenku, aktívny športovci, návštevníci historických pamiatok aj tí, ktorí dávajú prednosť nočnej zábave. Väčšina hotelov dáva vybrať z ponuky pobytov s polpenziou, stravou all inclusive alebo pobytov s raňajkami. Pre rodiny s deťmi iste príde vhod zájazd do Aya Napa s pobytom pre deti zadarmo.

Letovisko Ayia Napa alebo tiež Agia Napa sa tiahne pozdĺž južného pobrežia ostrova asi 40 km od Larnaky. Tvorí ho pôvodné mestečko a turistická oblasť s hotelovou zástavbou, kde sa nachádzajú hotely so službami na vysokej úrovni a pláže, ktoré uspokoja milovníkov vodných športov i tie, ktoré láka pokojná dovolenka a odpočinok na pláži. V Ayia Napa nájdete asi najkrajšiu pláž Cypre - Nissi Beach pokrytú jemným bielym pieskom a lemovanú zeleňou. Pozvoľný vstup do mora bude vyhovovať predovšetkým rodinám s malými deťmi.

Na Ayia Napa nájdete nepreberné množstvo príležitostí pre zábavu. Reštaurácie s miestnymi špecialitami, diskotéky, bary, nočné podniky a kluby, ocenia hlavne milovníci nočného života. Svoj pobyt na Cypre si môžete spestriť návštevou aquaparku Waterworld alebo výletmi. Celý Cyprus poskytuje mnoho príležitostí na realizáciu výletov, či už za historickými pamiatkami alebo krásami ostrova. Aj Ayia Napa má svoju pamätihodnosť a tou je v stredoveku Benátčanmi postavený kláštor Ayia Napa.