Máloktoré európske mesto má taký historický nádych ako Viedeň. Históriu tu cítiť na každom kroku. Krásne historické pamiatky, múzeá alebo množstvo obchodov s kvalitným oblečením – počas dovolenky budete spokojní bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete tu stráviť deň.

Viedeň je hlavné mesto Rakúska, leží na rieke Dunaj. Je významné politické, hospodárske a kultúrne centrum Rakúska aj celej strednej Európy. Sídli tu veľa národných organizácií a centrum Viedne bolo zapísané na zoznam UNESCO. Dnes mesto slúži aj ako miesto rôznych diplomatických rokovaní. Symbolom mesta je Stephansdom. Je to katedrála stavaná v gotickom slohu. Oproti nemu sa nachádza historická budova Haas Haus. Komplex Hofburg sústreďuje apartmány, múzeá, kostol a jazdeckú školu. Zábavný park Praater poteší každého, kto si chce užiť dovolenku aj s adrenalínom. Nádherný palác Schonbrunn má takmer 1500 izieb. Zaujme Vás aj Kunsthistorisches Museum, ktoré má pamiatky nevýčislitelnej hodnoty a Judenplatz, židovská štvrť s múzeom židovskej kultúry. Tieto pamiatky sú len zlomok z toho, čo sa vo Viedni nachádza. Prvý krát bol v spisoch zaznamenaný názov Wenia už v roku 881. Žili tu také osobnosti ako Beethoven, Mozart, Haydn, či Strauss.

Do Viedne sa dostanete autobusom alebo vlakom. Mesto je najlepšie objavovať metrom, pešo alebo bicyklom. Auto sa neodporúča kvôli často plným cestám. Ak chcete počas návštevy Viedne nocovať ako králi, je pre vás pripravených niekoľko historických luxusných hotelov. Lacnejšie sú však penzióny a hostely. Cena záleží aj od sezóny. Viedeň je ideálna aj na exkluzívne nákupy. Počas návštevy Viedne si oddýchnete pri káve v niektorej z útulných kaviarní. Obľúbeným fast-foodom je viedenský párok a obložený sendvič.

Viedeň je mesto, ktoré počas dovolenky očarí históriou, luxusnými hotelmi, ojedinelými budovami a útulnými kaviarničkami. Nech už sa sem vyberiete kedykoľvek, odídete s nezabudnuteľnými zážitkami na celý život.