Rakúsko

Pri ceste do Rakúska ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Rakúska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od plánovaného dátumu opustenia krajiny.

Nebudem zrejme medzi prvými, ktorí sa odhodlali vydať na bicyklovú výpravu okolo jazera Neusiedler See v rakúskom kraji Burgenland. O to viac prekvapený som však zostal, keď som túto oblasť navštívil v jeden príjemný jarný deň.

Viedeň, Rakúsko

Máloktoré európske mesto má taký historický nádych ako Viedeň. Históriu tu cítiť na každom kroku. Krásne historické pamiatky, múzeá alebo množstvo obchodov s kvalitným oblečením – počas dovolenky budete spokojní bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete tu stráviť deň.

Neusiedler See - Neziderské jazero, Rakúsko

Jazero Neusiedler See nie je pre našinca možno typicky dovolenkovou destináciou, no určite stojí za to ho navštíviť. Je vzdialené len 60 km od bratislavskej Petržalky, vďaka čomu sa stalo obľúbenou destináciou Bratislavčanov aj na jednodňové cyklistické výlety, či člnkovanie. Okrem toho ho radi navštevujú nadšenci vodných športov i milovníci prírody. Windsurfing, novinka kiting, plachtenie, či iné športy tu môžete pozorovať na šírej hladine, no môžete sa zapísať aj do jednotlivých športových škôl. Neusiedler See sa stal vďaka svojim ideálnym veterným podmienkam rajom pre nadšencov vodných športov.