Rumunsko

Rumunsko sa po vstupe do Európskej únie stalo obľúbenou turistickou destináciou nie len pre Čechov a Slovákov, ale aj turistov zo západnej Európy. Veľkým lákadlom sú najmä nízke ceny, zlepšujúca sa kvalita poskytovaných služieb ale tiež samozréjme prírodné krásy Rumunska. Príroda je tu takmer ešte nedotknutá a nájdete tu množstvo unikátnych lokalít ako napríklad bahenné sopky, celoročne zasneženú jaskyňu, vodopády, skalný portál Ponorné hrady a kaňony. V Rumunsku sú taktiež na pobreží Čierneho mora nádherné piesočnaté pláže.

Zaujímavosti z Rumunska

Krajina, ktorá sa na prvý pohľad zdá byť všednou. Azda si spomenieme na Drakulu alebo deltu Dunaja, ktorý tu ústi do Čierneho mora. Rumunsko vás však prekvapí mnohými zaujímavosťami a dozaista tu nájdete nejeden dôvod prečo ho navštíviť.

Pri ceste do Rumunska ako cestovný doklad vyžaduje občiansky preukaz alebo cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Rumunska musí byť doklad platný minimálne tri mesiace od plánovaného dátumu opustenia krajiny.

cintorín-rumunsko

Prednedávnom sme počas sviatkov spomínali na našich blízkych, ktorí už medzi nami nie sú. Cintoríny sú u nás väčšinou pochmúrne a zastrené smutnou spomienkou. Takýto veselý cintorín ste pravdepodobne ešte nenavštívili...

S batohom po Rumunsku

Vyrazili sme si s Vilim na víkend do Bielych Karpát. Spontánne a pekne na ľahko. Po hodinke chôdze z útrob dubnického sídliska sme boli konečne za Váhom. Sucho v ústach nás však prešlo až po pivku v bolešovskej krčme. Po ňom sa už pred nami otvorila úzka asfaltka tiahnúca sa smerom k horám.