Madagaskar

Pri ceste na ostrov Madagaskar sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Madagaskaru musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

Ostrov Sainte Marie je ostrov, ktorý sa rozprestiera pozdĺž východného pobrežia Madagaskaru a dávnejšie slúžil ako úkryt pre pirátov, ktorí prepadávali lode, plávajúce mysom Dobrej nádeje. Dnes nám tento tropický raj ponúka pobyt na prekrásnych plážach s kúpaním na koralových útesoch v tyrkysovej vode Indického Oceána.

Zvané aj mesto tisícich je hlavným mestom ostrova Madagaskar. Používa sa i jeho francúzsky výraz Tananarive, skrátene Tana. Antananarivo bolo založené v roku 1625 kráľom Andrianjakou. Svoje meno (arivo = tisíc) dostalo podľa počtu vojakov, ktorých kráľ Adrianjaka určil na jeho obranu. Nachádza sa tu sídlo Madagaskarskej univerzity a v meste samotnom a jeho okolí je viac ako 50 kostolov a asi rovnaký počet moslimských mešít, či ďalších pamiatok. Odporúčame navštíviť miestne trhy a posvätný vrch Rova.

Alej baobabov

Nebaví vás klasická dovolenka s all inclusive a vylihovaním pri mori a bazéne? Pokiaľ je fotografovanie vaším koníčkom a ste milovníkom ozajstnej prírody, Madagaskar je práve pre vás. Dovolenka na Madagaskare je nezabudnuteľným zážitkom s fascinujúcim rastlinstvom a živočíšstvom, ktoré príroda formovala izolovane od okolitého sveta po milióny rokov.

Prírodný úkaz Tsingy Rouges

Madagaskar ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky je štvrtým najväčším ostrovom na svete. Od kontinentálnej Afriky sa oddelil v druho-horách a stále sa pohybuje juhovýchodne ročne približne o 2 cm. Povrch ostrova tvorí náhorná plošina mierne sa zvažujúca smerom na západ a strmo spadajúca na východ. Na severe ostrova sa nachádza vulkanický masív Tsaratanana (2876 m n.m.), v strednej časti sa vypína pohorie Ankaratra, na juhovýchode Andringitra a na juhozápade masív Isalo s národným parkom. Prví obyvatelia Madagaskaru sa na Madagaskar preplavili asi pred 2000 rokmi z Indonézie na dvojitých kánoe cez Indiu a východnú Afriku.

Ostrov Nosy Be je vulkanický ostrov, ktorý je obklopený nádhernými piesčitými plážami. Omámi Vás tu vôňa kanangy vonnej (ylang-ylang), ktorej silice sa používajú na výrobu parfumov. Môžete si tu vychutnať rum pálený v miestnych továrničkách. Nosy Be sa nachádza na severe ostrova Madagaskar.