Potápanie

 • Dahab - potápanie v Egypte

  Dovolenkové letovisko Dahab, Egypt

  Dahab je egyptské letovisko rozprestierajúce sa na severovýchodnom pobreží Sinajského polostrova v Akabskom zálive. Slovo Dahab znamená v arabčine "zlato". Označenie dostalo zrejme pre sýto zlaté pláže a farbu oblohy tesne po západe slnka. Dahab je ideálnym miestom pre potápanie - koralové útesy sú vzdialené len niekoľko metrov od brehu. Asi 7 kilometrov odtiaľ sa nachádza slávna potápačská lokalita Modrá diera. Oblasť je vhodná aj pre windsurfing a jachting.

 • Dovolenka na ostrove La Digue, Seychely

  Podmorský svet na ostrove La Digue

  Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

 • Dovolenka na ostrove Mahé, Seychely

  Pláž Baie Lazare, ostrov Mahé

  Najväčším zo Seychelských ostrovov je s rozlohou 155 km2 ostrov Mahé. Žije tu okolo 72 000 obyvateľov, čo je približne 90% celkového obyvateľstva Seychel.

 • Makadi Bay - pláže, záhrady a komfort v Egypte

  Makadi Bay, Egypt

  Letovisko Makadi Bay ponúka nádherné pláže, zelené záhrady, komfortné hotely a príjemnú klímu. Od Hurghady je Makadi Bay vzdialený 30 km. Celé Makadi Bay tvorí komplex niekoľkých hotelov, ktorý je doplnený o malé centrum.

 • Ostrov Nosy Be

  Ostrov Nosy Be je vulkanický ostrov, ktorý je obklopený nádhernými piesčitými plážami. Omámi Vás tu vôňa kanangy vonnej (ylang-ylang), ktorej silice sa používajú na výrobu parfumov. Môžete si tu vychutnať rum pálený v miestnych továrničkách. Nosy Be sa nachádza na severe ostrova Madagaskar.

 • Port El Kantaoui - prekrásny prístav v Tunisku

  Prístav v Port El Kantaoui

  Port El Kantaoui je prekrásny prístav, ktorý sa nachádza asi 8 km severne od mesta Sousse. Toto mestečko bolo vybudované v rokoch 1974 - 1979. Inšpiráciou staviteľom bola dedinka Sidi Bou Said, známa svojou kombináciou bielej a modrej.

 • Potápanie v Červenom mori v Egypte

  Koralový útes, Červené more, Egypt

  Červené more, miestne koralové útesy a vraky potopených lodí každým rokom lákajú tisíce potápačov z celého sveta a to nielen tých, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti. Vďaka veľkému množstvu potápačských centier sa s nádherným podmorským svetom môžu zoznámiť aj úplní začiatočníci.

 • Ras Mohamed - národný park v Egypte

  Ras Mohamed - koralový útes Yolanda

  Ras Mohamed sa nachádza 30 km od Sharm el Sheikhu a patrí k najkrajším z piatich sinajských národných parkov. Práve tu sa nachádzajú tie najkrajšie útesy Červeného mora, ktoré máte možnosť spoznať počas Vašej dovolenky.

 • Sharm el Sheikh - najznámejšie turistické centrum v Egypte

  Sharm el Sheikh

  Sharm el Sheikh je azda najznámejšie turistické centrum nachádzajúce sa na južnom cípe Sinajského polostrova. Toto moderné turistické centrum patrí k najobľúbenejším destináciám Egypta. Pre svoju jedinečnosť, príjemnú klímu a výskyt koralových útesov sa stal Sharm el Sheikh doslova turistickým rajom.

 • Taba - pokojný odpočinok v Egypte

  Letovisko Taba, Egypt

  Letovisko Taba je najsevernejšou oblasťou červenomorskej riviéry. Túto malú dedinu môžete nájsť pri severnom výbežku zátoky Aqaba, známej aj ako Akkabský záliv. Je zároveň najrušnejším hraničným prechodom do susedného Izraela. Turistická oblasť sa nachádza južne od Taby a je tvorená pásom veľkých luxusných hotelov a rekreačných stredísk. Z druhej strany Tabu ohraničujú horské chrbty. Taba je ideálnym dovolenkovým miestom nielen pre vyznávačov potápania, ale aj pre pokojný odpočinok a kúpanie.V Tabe nájdete i nové púštne golfové ihrisko.