Portoriko

Pri ceste na karibský ostrov Portoriko sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas - platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny. Pre vstup je tiež potrebné americké vízum.

Portoriko je ostrovným štátom v Karibskom mori. Pozostáva z viacerých ostrovov, z ktorých najväčší je ostrov Portoriko, no k územiu štátu patrí i viacero menších ostrovov ako napríklad známy ostrov Mona, Vieques či Culebra. Najbližšími taktiež ostrovnými susednými štátmi sú z východu Dominikánska republika a na západe Americké panenské ostrovy. Krajina, kde sa miešajú vplyvy pohodovej, španielsky hovoriacej Latinskej Ameriky a dynamickej, modernej, anglicky hovoriacej, Severoamerickej kultúry. Hlavným mestom Portorika je San Juan, ktoré má približne 434 000 obyvateľov.

portoriko

Portoriko je "nezačlenené" územie Spojených štátov amerických, čo znamená že nie je ani americkým štátom, ani samostatnou krajinou. Keďže let z USA sem trvá približne 3 hodiny, Američania majú z ostrova výhodnú turistickú destináciu. Navyše oproti ostatným okolitým ostrovom, kde je úradným jazykom španielčina, tu sa bez problémov dohovoria aj v angličtine.