Ostrov Tahiti sa týči nad Tichým oceánom, obklopený mohutným pohorím, vnútri ktorého sa skrývajú hlboké údolia, čisté priezračné riečky a honosné vodopády. Pevnina je domovom mnohých druhov tropických kvetov a väčšiny obyvateľov zo súostrovia Spoločenské ostrovy vo Francúzskej Polynézii.

Hornatý ostrov leží v súostroví Francúzskej Polynézie v Tichom oceáne a skladá sa z dvoch častí - Tahiti Nui (veľký ostrov) a Tahiti Iti (malý ostrov). Jeho rozloha je 1042km² s najvyššou horou Orohena (2241). Na severovýchodnom pobreží nájdete hlavné mesto Papeete, ktoré je ekonomickým a politickým centrom destinácie. Obklopené je pásmom hôr a ostrovmi, na ktorých sa nachádzajú luxusné letoviská a mnoho turistických zaujímavostí. 

Pre dovolenkárov ponúka ostrov Tahiti výber z neobmedzeného množstva aktivít, a je tak vynikajúcim miestom pre váš oddych či už v luxusnom hoteli, či na idylickej pláži s bielym pieskom. Ponúka ideálny reliéf pre pešiu turistiku, priezračne čisté lagúny vhodné pre šnorchlovanie, potápanie a surfovanie. Môžete tiež len relaxovať v príjemnom prostredí miestnych kúpeľov alebo bazénov. 

Na ostrove Tahiti žije väčšina obyvateľov Francúzskej Polynézie. Domorodci sú veľmi ústretoví ľudia a ich pokojný a neuponáhľaný život je až neskutočne nákazlivý. Menou Francúzskej Polynézie je Francúzky Tichomorský Frank (CFP), ale prijímané sú tu ako eurá, tak tiež americký dolár. Iné meny možno vymeniť za miestne franky priamo na letisku, alebo vo veľkých letoviskách. 

Vládne tu tropické podnebie, ktoré možno rozdeliť na dve hlavné obdobia - obdobie dažďov a obdobie sucha. Prvá spomínaná sezóna tzv. "polynézske leto" trvá v mesiacoch november až apríl, kedy napadne vo Francúzskej Polynézii okolo ¾ ročných zrážok. V období dažďov sa vyskytujú hojné a nepredvídateľné búrky, vzduch je dusný a často je zamračené. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 27-30 ° C. Najteplejšie mesiace na Tahiti sú február a marec. Toto obdobie zďaleka však neznamená, že sa so slnkom vôbec nestretnete. Ročne tu slnko svieti 2500-2900 hodín a rozdiely nočných a denných teplôt sú v túto dobu minimálne.

Opakom obdobia dažďov je obdobie sucha, ktoré trvá od mája do októbra. Jedná sa o "polynézsku zimu", kedy sa teploty pohybujú okolo 24-28 ° C a dážď zasiahne ostrovy iba ojedinele. Aj v toto obdobie sú výkyvy medzi nočnými a dennými teplotami úplne minimálne.

Francúzska Polynézia leží v časovom pásme GMT-10. Časový posun od Slovenska činí teda 11 hodín v zimnom čase a 12 hodín v čase letnom. Destinácia je vzdialená cca 22 hodín letu z Prahy a 23 hodín letu z Viedne.

O tom, že ostrov Tahiti je rajom surferov, potápačov, i tých ktorí holdujú len sladkému ničnerobeniu sa presvedčíte v priloženom videu :)