Top destinácie

 • Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún - dovolenkový sen v Mexiku

  Cancún je dovolenkovým snom. Je ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova. Je obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu málokedy klesne pod 25 stupňov Celzia. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všemožným mysliteľným komfortom nájdete pôvabne, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.

 • Dovolenka na Maledivách

  Maledivy sú najplochším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m nad hladinou oceánu. Maledivy pozostávajú celkovo až z 1196 ostrovov, z ktorých obývaných je zhruba 200 z nich.

 • Dovolenka na ostrove Bali

  Pre mnohých turistov predstavuje ostrov Bali najmä pláže, zelené lesy a terasovité ryžové polia. Bali ponúka aj bohatú kultúru, tradičné dedinky s miestnymi priateľskými a prívetivými obyvateľmi, ktorí sú známi svojou remeselnou zručnosťou a to najmä koženými výrobkami, batikou, maľbou a rezbárskym umením. Nakupovanie, stravovanie a výlety sú na ostrove za dostupné ceny.

 • Dovolenka na ostrove Bora Bora

  Dovolenka na ostrove Bora Bora

  Ostrov Bora Bora sa často nazýva Perlou Polynézie pre svoje prekrásne lagúny, jedny z najkrajších na celom svete. Bora Bora predstavuje miesto tých najkúzelnejších snov o tyrkysových lagúnach, nekonečných piesočných plážach a o horách plných vegetácie. Stráviť dovolenku na ostrove Bora Bora a dotknúť sa sna preto láka čoraz viac ľudí. 

 • Dovolenka na ostrove Tahiti

  Ostrov Tahiti sa týči nad Tichým oceánom, obklopený mohutným pohorím, vnútri ktorého sa skrývajú hlboké údolia, čisté priezračné riečky a honosné vodopády. Pevnina je domovom mnohých druhov tropických kvetov a väčšiny obyvateľov zo súostrovia Spoločenské ostrovy vo Francúzskej Polynézii.

 • Dovolenka na Srí Lanke

  Socha Buddhu - Sri lanka, dovolenka

  Srí Lanka je zelený drahokam, uprostred priezračných vôd Indického oceánu. Po ukončení dlhotrvajúcich nepokojov na severe krajiny, na jar v roku 2009, tento rajský ostrov zaznamenal prílev turistov a návštevníkov z celého sveta. Obľuba dovoleniek v tejto destinácii je zjavná aj z dojmov dovolenkárov, ktorí túto krajinu navštívili a Srí Lanku si doslova zamilovali.

 • Dovolenka v Chorvátsku

  Dovolenka v Chorvátsku - lodička a pohoda

  Chorvátsko si za svoju dovolenkovú destináciu vyberá neustále veľké množstvo Slovákov. Tisícky turistov sem prúdia od konca mája do konca septembra. Jadran obmývajúci brehy chorvátskej pevniny i ostrovov je často nazývaný ako slovenské more alebo aby sme boli spravodliví česko-slovenské. :-)

 • Dovolenka v Dominikánskej Republike

  Dominikánska republika sa nachádza na jednom z ostrovov v Karibiku a je súčasťou súostrovia Veľké Antily. V Dominikánskej republike je mnoho veľkých pláží s jemným pieskom. Najlepšie sa nachádzajú v Punta Cané. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a národnými parkami. Dovolenka v Dominikánskej republike Vám zaručí skutočný relax a odpočinok.

 • Dovolenka v Dubaji

  Hotel Burj Al Arab - Dubaj - Dovolenka Spojené Arabské Emiráty

  Dubaj je výnimočným mestom. Je to synonymum bohatstva, luxusu a prepychu. Nachádza sa tu jedna z najvyšších stavieb sveta Burj Khalifa, ultra-luxusné hotely, najväčšie obchodné centrá sveta, či lyžiarsky areál Snow World, ktorý je celoročne v prevádzke. V Dubaji je aj najmodernejšie metro na svete. Toto sú len niektoré „naj“ tejto metropole a preto je pravdepodobné, že dovolenka v Dubaji môže byť tou naj i pre Vás.

 • Dovolenka v Karibku

  Karibik - kam na dovolenku

  Oblasť Karibiku zahŕňa ostrovy v Karibskom mori, Bahamy ale aj pobrežie Strednej a Južnej Ameriky, ktoré je obmývané Karibským morom. Názov Karibik pochádza z mena indiánskeho kmeňa Karibov, ktorý v tejto oblasti žil v čase objavenia Ameriky. Dovolenka strávená v tejto exotickej oblasti ponúka neopakovateľné zážitky.

 • Dovolenka v Taliansku

  Benátky - dovolenkové destinácie, Taliansko

  Taliansko, krajina, ktorá ponúka nespočetné množstvo dovolenkových destinácií. Či už na strávenie dovolenky letnej alebo zimnej, aktívnej i dovolenky plnej relaxu, luxusnej i kempingovej. Je len na Vás, akú si vyberiete. Oblasti východných Álp, ako sú južné Tirolsko alebo Dolomity, regióny pri oblúku Západných Álp s odľahlým údolím Aosty a mnohé územia v Apeninách ponúkajú veľa možností horolezcom i lyžiarom.

 • Dovolenka v Turecku

  Máte za sebou tradičné európske letoviská a radi by ste objavili niečo nové? Potom pre Vás bude Turecko tým pravým cieľom pre tohtoročnú dovolenku.

 • Dovolenkové destinácie v Spojených Arabských Emirátoch

  Dubaj - dovolenkové destinácie, Spojené Arabské Emiráty

  Dovolenka v Spojených arabských emirátoch je skutočným rajom pre tých, ktorí milujú pulzujúci kozmopolitný život, modernú architektúru, výnimočné miesta, exkluzívne hotely, reštaurácie a kluby. Môže tu prežiť skutočné rozprávkovú dovolenku s príchuťou exotiky.

 • Florida

  florida

  Florida leží na rovnomennom polostrove na juhu USA medzi Mexickým zálivom a Atlantickým oceánom, asi 2720 km severne od rovníka. Dĺžka územia je prbližne 1275 km a šírka asi 210 km. Susediacimi štátmi na severe územia sú Alabama a Georgia. Geológovia sa domnievajú, že Florida je jednou s najmladších častí USA a poslednou zemskou časťou, ktorá sa vynorila z praoceánu.

 • Fuerteventura

  Ostrov Fuerteventura je považovaný za jeden z najkrajších z celých Kanárskych ostrovov. Hovorí sa mu tiež rajský ostrov, pretože tu turisti trávia dovolenku ako v raji. Je tu až 152 pláží, ktoré spolu tvoria až jednu pätinu celej plochy ostrova. Pláže su na Fuerteventure čisté a posiate svetlým pieskom.

 • Gran Canaria

  Gran Canaria je najživšií a tretí najväčší kanársky ostrov. Svojim návštevníkom ponúka dych Afriky i kolorit stredomoria. Zelené údolia, palmové háje, hory, skaly, púšte i preslávené duny dosahujúce výšky až 30 metrov, patria k jeho hlavným atrakciám. Na juhu ostrova nájdete rekreačné strediská, módne pláže, vodné športy a prechádzky na ťavách. Vo vnútrozemí objavíte lesnatú krajinu a zelené svahy, na severe potom kanárske borovice, rozmanité ovocia, banánovníkové plantáže aj rybárske dedinky. Ostrov Gran Canaria odporúčame milovníkom aktívnej dovolenky (tenis, golf, vodné športy, horská turistika).

 • Havajské ostrovy (Hawaii)

  hawai

  Havajské ostrovy ležia uprostred Tichého oceánu, priamo na obratníku Raka. Sú jedným z 50 štátov USA, mimoriadne špecifickým. Celkovo zaberajú rozlohu 16 636 km². Celé súostrovie je tvorené množstvom ostrovov a ostrovčekov, ktoré sa tiahnu v dĺžke 2600 km. Turisticky známych a navštevovaných ostrovov je však iba osem: najväčší Hawaii s aktívnymi vulkánmi Mauna Kea a Mauna Loa, najobývanejší Oahu s hlavným mestom Honolulu, najexotickejší a najdivokejší Kauai, najstarší Niihau a ďalej Maui, Molokai, Lanai a Kahoolawe. Celkovo tu žije 1,3 milióna obyvateľov, živiacim sa prevažne cestovným ruchom.

 • Hurghada - veľké turistické centrum v Egypte

  Hurghada, Egypt

  Hurghada je jedno z najväčších egyptských turistických centier v oblasti Červeného mora. Ponúka ideálnu kombináciu kvalitných turistických služieb a prírodných krás. Čakajú tu na vás dlhé piesočnaté pláže, koralové útesy, teplé podnebie a mnoho ponúk výletov ku staroegyptským pamiatkam.

 • Ibiza

  Ibiza, Baleárske ostrovy, Španielsko

  Ibizaje vyhľadávanou dovolenkovou destináciou mnohých Európanov. Turistov láka na svoje krásne piesočné pláže a bujarý nočný život v tanečných kluboch. K Ibize patrí relax a oddych, či už ide o ležanie pri mori alebo večerný tanec a zábavu. Svojou rozlohou (571 km²) je Ibiza tretím najväčším ostrovom Baleárskeho súostrovia. Dovolenku tu každým rokom strávi až 4 milióny turistov.

 • Kanárske ostrovy

  Kanárske ostrovy - dovolenka v Španielsku

  Kanárske ostrovy patria medzi najobľúbenejšie ostrovné destinácie, kde sa vďaka stálemu počasiu môžete celý rok kúpať, potápať, prevádzkovať vodné športy, jazdiť na výlety, užívať si teplého počasia, hrať golf. Prejdite sa piesočnými dunami ostrova Gran Canaria, vyskúšajte obľúbené pláže a výlet na najvyššiu sopku Pico de Teide na ostrove Fuerteventura, zahrajte si golf v golfovom raji na Tenerife alebo navštívte Národný park Timanfaya na ostrove Lanzarote.

 • Kartágo - história Tuniska na dlani

  Ruiny v Kargágu

  Ak túžite vidieť Kartágo, potom si prečítajte históriu Tuniska. Bez nej totiž význam Kartága nikdy nemôžete doceniť. Prečítať si históriu tohto mesta (a tým pádom spoznať i dejiny Tuniska), je zaujímavo strávená chvíľa, ktorá človeka veľmi obohatí. Trebírs i počas leňošenia na tuniskej pláži počas Vašej dovolenky. Dnešné Kartágo, alebo aspoň to, čo z neho zostalo, je "Rímske Kartágo". Rímske Kartágo bolo vystavené na troskách punského Kartága v dobe po 3. púnskej vojne. Z toho "punského" sa nezachovalo prakticky nič.

 • La Pelosa - nádherná pláž na Sardínii

  La Pelosa, Sardínia, Taliansko

  Pláž La Pelosa je jednou z najkrajších na Sardínii, avšak mnoho ľudí, ktorí ju navštívili, ju považuje za jednu z najatraktívnejších v celom Taliansku i Stredomorí. Tyrkysová farba mora, jemný biely piesok... La Pelosa verne pripomína tropické dovolenkové destinácie a pritom je tak blízko. Iba absencia tropických rýb a vegetácie prípomína, že sme na Sardínii.

 • Lanzarote

  Lanzarote - Kanárske ostrovy, Dovolenka v Špenielsku

  Ostrov Lanzarote je miestom, ktoré pôsobí dojmom nedotknutej krajiny. Ostrov patriaci Španielsku ponúka široké piesočnaté pláže rôznych farieb a čisté more tu vytvára fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou - nespočetnými sopečnými kuželmi a červenohnedými údoliami. Dokopy sa tu nachádza vyše 100 vulkánov a 300 kráterov. Pod ostrovom je stále činná sopka. Spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov však nenájdete taký, kde by ste počas svojej dovolenky cítili tak pokojnú atmosféru ako tu.

 • Luxor (Théby) - hlavné mesto starého Egypta

  Luxor (Théby) - hlavné mesto starého Egypta

  Mesto Luxor sa pôvodne nazývalo Théby, čo bolo jedno z hlavných miest starého Egypta. Východný breh Nílu v týchto miestach symbolizoval život, západné bol symbolom smrti. Z toho dôvodu si ho egyptskí panovníci volili za miesto, kde budovali svoje hrobky. Na západnom brehu sa teda nachádzajú Memnonove kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut, Údolie kráľov a Údolie kráľovien. Na východnom brehu sú zase dominantami prekrásne chrámy Karnak a Luxor.

 • Makarská riviéra

  Najznámejšou a najnavštevovanejšou oblasťou Chorvátska je jednoznačne Makarská riviéra, nachádzajúca sa v regióne Stredná Dalmácia. Makarská riviéra je tiež nazývaná perlou Jadranu a tiahne sa v dĺžke 60 km od mysu Osejava po polostrov Sv. Petar. More je tu teplé a priezračné s bielymi okruhliakovými plážami.

 • New York

  albany

  Štát New York leží na východnom pobreží Spojených štátov Amerických a susedí so štátmi Vermont, Massachusetts, Connecticut, New Jersey a Pensylvánia. New York je  jedným z 13 pôvodných členov USA. Hlavným mestom je Albany, ktoré je štvrtým najstarším americkým mestom. Najväčším mestom je však New York City, kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov a je jednou z najnavštevovanejšou svetovou metropolou. Druhým najväčším mestom štátu New York je Buffalo, ležiace na východnom brehu Erijského jazera pri ústi rieky Niagara. Najvyšším bodom je Mount Marcy (1 629 m) v Adirondack Mountains na severovýchode štátu. V štáte New York sa tiež nachádzajú Niagarské vodopády, ležiace na rieke Niagara, na hranici s Kanadou.

 • Ostrov Brač

  Ostrov Brač sa nachádza oproti mestu Split a Omiš a oblasti Makarská riviéra. Je tretím najväčším ostrovom v jadranskom súostroví. Na Brač sa dostanete veľmi jednoducho zo Splitu trajektom Split-Supetar približne za 50 minút. Vo vnútrozemí ostrova je mezinárodné letisko využívané hlavne počas sezóny, najmä pre charterové lety.

 • Ostrov Capri

  Taliansky ostrov Capri sa nachádza v Tyrrhenskom mori, v južnej časti Neapolského zálivu. Leží približne 25 km od metropoly regiónu Kampánia, mesta Neapol.

 • Ostrov Kauai - Havajské ostrovy

  Kauai - Havajské Ostrovy (Hawaii)

  Kauai, jeden z Havajských ostrovov, je ako ostrov panenskej nepoškvrnenej prírody je vyhľadávaný najmä milovníkmi prírody a nádherných scenérií. Športových aktivít je tu taktiež nepreberné množstvo.

 • Ostrov Korzika

  Korzika, ostrov patriaci Francúzsku leží juhovýchodne od Francúzskej riviéry a je to jeden z troch najväčších ostrovov v Stredozemnom mori. Je ideálnym miestom pre strávenie dovolenky pre jej nádherné pláže, úchvatné horské scenérie, malebné mestá a dedinky, príjemnú klímu a krištáľovo čistú morskú vodu. Dovedna 1000 km poborežia ponúka bohaté možnosti kúpania, šnorchlovania, windsurfing, potápania, či opaľovania.

 • Ostrov Kréta

  Ostrov Kréta - dovolenka v Grécku

  Kréta je celkovo piatym najväčším ostrovomspomedzi ostrovov v Stredozemnom mori a najväčším gréckym ostrovom. Už dlhoročne je jedným z hlavých dovolenkových lákadiel Grécka i Stredomoria.

 • Ostrov Oahu - Havajské ostrovy

  Ostrov Oahu, Havajské Ostrovy (Hawaii)

  Ostrov Oahu je známy svojimi pokojnými vodami a peknými plážami. Tri milióny rokov starý ostrov tvorí kultúrne a vzdelávacie centrum celého štátu. Oahu je najobľúbenejším ostrovom celého súostrovia. Niet sa však čomu čudovať, keďže tento ostrov ponúka širokú škálu najrôznejších aktivít. Je skvelým miestom pre tých, ktorí sa chcú cez deň venovať surfingu, plávaniu, opaľovaniu, alebo potápaniu.

 • Ostrov Rhodos

  Ostrov Rhodos - dovolenka v Gŕecku

  Tradičným dovolenkovým letoviskom je grécky ostrov Rhodos nachádzajúci sa v Egejskom mori. Je najväčším z Dodekanézskych ostrovov. Rozprestiera sa na ploche 1398 km² a každoročne privíta mnohých dovolenkujúcich. Táto dovolenková destinácia je podobne ako ostatné grécke ostrovy opradená mnohými mýtami. Vraví sa, že Boh Slnka chýbal pri delení teritória a ostatní bohovia na neho zabudli...

 • Ostrov Sardínia

  Ostrov Sardínia - dovolenka v Taliansku

  Sardínia je čarovný ostrov v Stredozemnom mori s nádhernými piesočnými plážami, azúrovým morom a takmer nedotknutou prírodou. Svojou rozlohou cca 24 tisíc kilometrov štvorcových je Sardínia po Sicílii druhým najväčším ostrovom Talianska a aj celého Stredozemného mora. Pobrežie Sardínie tvoria na mnohých úsekoch fascinujúce strmé útesy s jaskyňami prístupnými iba z mora, inde lemujú plytké zátoky pláže svietiace čistým bielym pieskom.

 • Praktické informácie o Maledivách

  Pri ceste na Maledivy sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Maledív musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu výstupu z krajiny.

 • Pyramídy v Gíze

  Pyramídy v Gíze - Dovolenka v Egypte

  Tri veľké pyramídy v Gíze sú bezpochyby jednou z najkrajších vecí, ktoré človek môže vidieť. Veľká pyramída je posledný zo siedmich divov sveta. Spoločne so sfingou, ktorá komplex pyramíd stráži, tvoria úžasný komplex starovekých stavieb z obdobia približne 2550 rokov pred nl..

 • Sharm el Sheikh - najznámejšie turistické centrum v Egypte

  Sharm el Sheikh

  Sharm el Sheikh je azda najznámejšie turistické centrum nachádzajúce sa na južnom cípe Sinajského polostrova. Toto moderné turistické centrum patrí k najobľúbenejším destináciám Egypta. Pre svoju jedinečnosť, príjemnú klímu a výskyt koralových útesov sa stal Sharm el Sheikh doslova turistickým rajom.

 • Sprievodca Parížom na predĺžený víkend – tipy, zaujímavosti, pamiatky

  Sprievodca Parížom na predĺžený víkend – tipy, zaujímavosti, pamiatky

  V súčasnosti patrí k najobľúbenejším cestovateľským činnostiam navštevovanie európsky metropol vrámci predĺženého víkendu. Zväčša to umožňujú lacné letenky, ktoré sú dnes hojne rozšírené. My sme sa rozhodli podobne navštíviť Paríž.

 • Stintino - turistický raj na Sardínii

  Stintino, Sardínia - Dovolenka v Taliansku

  Sardínia oplýva množstvom vskutku krásnych miest a bývalá rybárska dedina Stintino je bezpochyby jedným z nich. Stintino, malebný prístav s okolitými azúrovými plážami a zaujímavou prírodou i pestrým podmorským životom vám iste učaruje.

 • Tenerife

  tenerife

  Ostrov Tenerife je prozaicky povedané kráľom, nekorunovaným kráľom Kanárskych ostrovov. Ostrov je sídlom vlády i centrom vzdelania. Tenerife láka turistov na krásne pláže a možnosť aktívneho trávenia dovolenky. Jedná sa s rozlohou 2 034 kilometrov štvorcových o najväčší ostrov z Kanárskeho súostrovia. Leží rovnako v severnej časti Atlantického oceánu, zhruba medzi Gran Canaria a La Gomera, v strednej časti súostrovia.

 • Turecko - Alanya

  Letovisko Alanya patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké destinácie pre pohodovú dovolenku širokého spektra turistov. Alanya dokáže snúbiť mix zaujímavej histórie, odpočinku pri mori, nočnej zábavy a ďalších lákadiel. Čisté more s pozvoľným vstupom a pokoj na pláži poteší dovolenkárov, ktorí si nepotrpia na živé dianie. Desiatky reštaurácií, barov a diskoték zase uberú sily živlom, ktoré radi ponocujú. No a konečne miestne pamiatky, mešity a minarety zasiahnu hlboko tých, ktorí túžia spoznať tureckú históriu.

 • Turecko - Antalya

  Antalya je dovolenkové letovisko ležiace pri Stredozemnom mori. Ponúka obrovské hotelové komplexy, dlhé pláže, športové vyžitie všetkého druhu a samozrejme aj zaujímavé okolie. Veľkou nevýhodou je často vysoká vlhkosť vzduchu s vysokou teplotou vody a davmi turistov zo všetkých kútov sveta. Antalya je nazývaná Tureckou riviérou a treba podotknúť, že pripomína snové dovolenkové letovisko, teda ak snívate o veľkých luxusných komplexoch...

 • Turecko - Bodrum

  Bodrum leží na polostrove v Egejskom mori, kúsok ďalej sa už nachádza Grécko, konkrétne ostrov Kos. Hoci je Bodrum stredne veľké mesto, v ktorom prebieha normálny turecký život, je tu celkom draho. Je to spôsobené zrejme tým, že sem chodia bohatí Turci na dovolenku.

 • Údolie kráľov v Egypte

  Pohľad na Údolie kráľov v Egypte

  Rozľahlé a slávne pohrebisko egyptských faraónov, známe ako údolie Kráľov, leží neďaleko Luxoru a na západnom brehu Nílu. Počítajte s tým, že sa tu nesmie točiť na kameru ani fotiť. Ešte do roku 2009 sa smelo fotiť fotoaparátom, ale od roku 2010 už sa nesmie ani v areáli. Od ústredného parkoviska autobusov vás do samého Údolia kráľov odvezie vláčik pre turistov.

 • Ujdite pred nevľúdnym počasím do egyptskej Hurghady

  Ujdite pred nevľúdnym počasím do egyptskej Hurghady

  Iste, je zima, ale počasie v posledných dňoch rozhodne nie je vábne, ani ak ste milovník tohto ročného obdobia. Čo takto ujsť do nejakej celoročnej dovolenkovej destinácie? Samozrejme, myslíme po Vianociach.

 • Vybrané dovolenkové destinácie v Mexiku

  Pláže v Tulume, dovolenka v Mexiku

  Jedny z najkrajších pláží nájdete práve v Mexiku. Jemný biely pesok, nekonečné pláže a azúrové Karibské more sú dokolaou kombináciu pre skvelú exotickú dovolenku. Ak sa chystáte na dovolenku do Mexika, pripravte sa na široké možnosti zábavy, nákupy a nočný život. Čas si nájdite aj na mayske pamiatky a poklady vás čakajú aj pod hladinou mora.

 • Zaujímavosti z Dominikánskej republiky

  Zaujímavosti z Dominikánskej republiky

  Dominikánska republika, rozprestierajúca sa na východnej strane ostrova Hispaniola je obľúbenou exotickou dovolenkovou destináciou. Chceli by ste sa o tejto karibskej kráske dozvedieť viac? Ste na správnom mieste. Prinášame vám prehľad zaujímavých pikošiek aj pozoruhodných faktov. Krajina rumu, kávy, baseballu, kakaa, tancov v rytme merengue a bachata, bielych pláží a azúrového mora, no najmä piateľských a usmievavých ľudí.   

 • Zaujímavosti z New Yorku

  Nie všetci sme mali to šťastie navštíviť toto veľkomesto, ale väčšina z nás ho pozná veľmi dobre. Veď kto by nepoznal Sochu slobody, Central Park, Wall street, Ground Zero, 5th Avenue, Empire State Building? Ak však navštívite "Veľké jablko", pravdepodobne si ho zamilujete a na mesto superlatívov len tak ľahko nezabudnete. Sú tu tie nejlepšie reštaurácie, divadlá, parky i najlepšie obchody.