Pre mnohých turistov predstavuje ostrov Bali najmä pláže, zelené lesy a terasovité ryžové polia. Bali ponúka aj bohatú kultúru, tradičné dedinky s miestnymi priateľskými a prívetivými obyvateľmi, ktorí sú známi svojou remeselnou zručnosťou a to najmä koženými výrobkami, batikou, maľbou a rezbárskym umením. Nakupovanie, stravovanie a výlety sú na ostrove za dostupné ceny.

Bali je výnimočný svojou výraznou kultúrou, jednoduchým životným štýlom a hinduizmom. V porovnaní s ostatnými Indonézskymi ostrovmi je Bali relatívne malé. Meria 5630 km² a počet obyvateľov sa pohybuje okolo 3 miliónov. Úradným jazykom je indonézština a malajzština, dohovoríte sa tu však aj po anglicky.

Dovolenka na ostrove Bali vo Vás zanechá krásne spomienky. Zelený ostrov s nádhernou prírodou a atmosférou, navyše s príjemným podnebím po celý rok, s teplotami okolo 30ºC.

Turistické destinácie na Bali

Nusa Dua je najkrajším plážovým komplexom na Bali s mnohými luxusnými hotelmi, ktoré sú postavené pozdĺž nádhernej bielej pláže. Táto oblasť je tiež populárna pre svoje pekné počasie, keďže tu prší najmenej z celého ostrova Bali. Sú tu udržiavané záhrady a parky, najkvalitnejšie hotely a prepychové reštaurácie. Dovolenka na Nosa Dua je vhodná aj pre tých, čo majú radi vodné športy, určite si tu prídu na svoje.

Kuta je jedným z najobľúbenejších a najrušnejších letovísk pre strávenie dovolenky. Kuta sa nachádza na juhu ostrova Bali. Nočný život, nakupovanie, trhy, reštaurácie, miestne obchodíky a dlhá pláž, to všetko je zárukou dovolenky Vašich snov. Ostrov je tiež obľúbený medzi vyznávačmi vodných športov a najmä medzi surfermi, Bali je totiž rajom surferov!

Seminyak je stredisko, severne od Kuty, ktoré hraničí s oblasťou Legian. Nachádzajú sa tu exkluzívne hotely. Oblasť je známa pohodovou atmosférou, krásnymi plážami a úžasným západom slnka. Dovolenku v stredisku Seminyak vyhľadávajú najmä tí, ktorí vyhľadávajú odpočinok a pokoj. Práve tu žije a pracuje veľa Európanov a Američanov, ktorí podnikajú v oblasti módy, šperkov, remesiel a nábytku.