Dominikánska republika sa nachádza na jednom z ostrovov v Karibiku a je súčasťou súostrovia Veľké Antily. V Dominikánskej republike je mnoho veľkých pláží s jemným pieskom. Najlepšie sa nachádzajú v Punta Cané. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a národnými parkami. Dovolenka v Dominikánskej republike Vám zaručí skutočný relax a odpočinok.

Pri potápaní či šnorchlovaní určite objavíte krásny, pestrofarebný podmorský svet, v priezračne čistom mori. Hotelové komplexy ponúkajú služby na vysokej úrovni aj so stravovaním formou all inclusive. Ak máte radi výlety, Dominikánska republika ma skutočne čo ponúknuť – objavte históriu ostrova s miestnym koloritom a zoznámte sa so životom domorodcov. Môžete si tu bez problémov zašportovať, prípadne poprechádzať sa po obchodíkoch a kúpiť nejaké suveníry. Miestna kuchyňa je mixom tradičnej európskej kuchyne s kuchyňou africkou a kreolskou.

Dovolenka v Dominikánskej republike – to nie je len odpočinok na pláži, ale aj možnosť rybárčenia na mori, prípadne absolvovanie potápačských kurzov PADI. Je tu i viacero golfových ihrísk. Romantické prostredie Dominikánskej republike je lákadlom na strávenie dovolenky pre mnohé zaľúbené páry či svadobné cesty, alebo dokonca možnosť svadobného obradu na pláži, prípadne v hotelových, tropických záhradách. Na ostrove sa dá používať automobil, ale keďže tu neplatia pravidlá cestnej premávky, odporúčame túto možnosť len pre vodičov so skúsenosťami z jazdenia v tejto krajine.

Ostrov Cayo Levanto je ostrov Bacardi – kde sa natáčajú filmové reklamy na tento obľúbený karibský rum. Cayo Levanto je ostrov snov, ktorý navyše nenavštevuje veľa turistov. Z času na čas sem vyrazia hľadači pokladov. Povráva sa totiž, že sem kedysi chodili piráti a ukrývali si tu svoje poklady. Zatiaľ však v tunajšej piesčitej pôde nikto nič hodnotné nenašiel. Kúsok od ostrova Levantado leží polostrov Samaná.

K najkrajším častiam ostrova patrí polostrov Samaná, ktorý leží na severovýchode Hispanioly. Donedávna to bol zabudnutý raj, dnes sem však už chodí množstvo turistov. Nájdete tu tropickú vegetáciu, vápencové jaskyne, podmorské útesy, vodopády a tiež keporkaky, ktoré sú tiež prezývané "spievajúce veľryby".

Samaná je polostrov s priľahlým zálivom. Polostrov sa nachádza na severozápade pobrežia Dominikánskej republiky. Až do nedávna, bol v podstate neobjavenou turistickou oblasťou. Až v poslednom období, toto nádherné miesto láka čoraz viac dovolenkárov. A niet sa čomu čudovať. Je to takmer nedotknutý kút zeme s nádhernou tropickou prírodou. V roku 2007 tu bolo otvorené medzinárodné letisko a zopár hotelov vyššej kvality, čo zapríčinilo ešte väčší nárast dovoleniek.

Na polostrove Samaná je množstvo úžasných pláží, ktoré lemuje prekrásna príroda s vodopádmi a vodnými tokmi. Medzi decembrom a marcom tu možno vidieť nádherné divadlo obrovských veľrýb, ktoré sem každoročne prichádzajú splodiť potomstvo. Je možné si tiež na pevnine objednať loď, s ktorou sa môžete vydať pozorovať veľrybie rodiny. Na členitom pobreží je veľa prekrásnych miest a k návšteve sa núka i známy ostrovček Cayo – Levantado – ostrov Bacardi, kde sa natáčajú reklamy, na tento obľúbený rum.

Polostrov Samaná je ozajstný tropický raj, ktorého príroda a pláže sú zhmotnením sna nejedného dovolenkára. V hustých pralesoch je ukrytá spleť viacerých jaskýň. V mori sú skvelé podmienky na potápanie, keďže more je tu bohaté na koraly a podmorsky život. Dovolíme si tvrdiť, že tu môžete zažiť jedno z najlepších potápaní na celej planéte.

Bayahibe - la Romana: Na nádhernej karibskej pláži, v neďalekom okolí malej rybárskej osady Bayahibe vyrástlo zopár hotelových komplexov na vysokej úrovni. Bayahibe leží hneď oproti ostrovu Saona, na kraji prírodnej rezervácie. Aj vďaka tomu sa môžu dovolenkári tešiť na pekné prírodné prostredie s čistým a pokojným morom. Letovisko Bayahibe leží na pol ceste medzi hlavným mestom Santo Domingo a letoviskom Punta Cana.

Na ostrovček Isla Soana sa dostanete asi po 45 minútach plavby loďou, ktorú si môžete prenajať. Na ostrove si budete môcť užívať pekných pláží s bielym pieskom a to všetko v tieni vysokých kokosových paliem. V mori sa potom môžete potápať, či šnorchlovať.

Osada Bayahibe vznikla v roku 1874. Bola pôvodne založená ako rybárska osada Juanom Britom a jeho rodinou, ktorí sem prišli z Puerto Rica. V prímorskom letovisku Bayahibe je určite najväčšou atrakciou a lákadlom potápanie. Nájdete tu viacero potápačských centier, kde sa dá požičať potápačské vybavenie a vybrať sa potom na výpravu do viacerých potápačských lokalít. Oficiálne je v Bayahibe a okolí viac než 20 potápačských lokalít. Okrem iného Vás pod morom uvíta zopár vrakov lodí.

Joan Dolio A Boca Chica sa nachádzajú asi 40 kilometrov od medzinárodného letiska Santo Domingo a 150 kilometrov od Punta Cany. Sú to dovolenkové letoviská, lemované piesočnatou plážou. Boca Chica ponúka dovolenku pri morskej lagúne, ktorá je vhodná hlavne pre rodiny s deťmi.

V Juan Doliu si zas na svoje prídu vyznávači potápania a šnorchlovania. V roku 2007 tu rozšírili pláž, ktorá ponúka skvelé podmienky na kúpanie. Nájdete tu viacero reštaurácií, barov a internetových kaviarní, či obchodíkov so suvenírmi, alebo turistickými potrebami. Letovisko Juan Dolio je veľmi pokojné a v jeho blízkosti sa nachádza 18 jamkové golfové ihrisko. Transfery z hotelov bývajú väčšinou zadarmo. Vzdialenosť na najbližšie letisko je asi 3 hodiny.

Najlepším letoviskom v Dominikánskej republike je Punta Cana. Sú tu vynikajúce biele pláže s jemným pieskom. Farba mora tu prechádza všemožnými odtieňmi modrej – od svetlej k tmavej. Súčasťou oblasti pláže Bavaro je množstvo luxusných hotelov, i hotelov strednej triedy s drobnými obchodíkmi so suvenírmi a zopár reštauráciami.

Ak chcete objaviť skutočnú atmosféru oblasti, odporúčame večerné prechádzky po pláži a uliciach tohto letoviska. Dá sa tu vypožičať bicykel, štvorkolku či dokonca jachtu. Najbližšie správne stredisko Higuey je vzdialené asi 50kilometrov, kde nájdete obchody, trh, alebo niekoľko nočných barov. Vzdialenosť od letiska je asi 30 minút.