Cancún je dovolenkovým snom. Je ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova. Je obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu málokedy klesne pod 25 stupňov Celzia. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všemožným mysliteľným komfortom nájdete pôvabne, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.

Cancún je len 30 rokov starý, ale dlho pred tým, než moderný svet objavil jeho prírodné bohatstvo, nazývali ho starý Mayovia domovom. Dnes je domovom pre viac ako 2 milióny turistov z celého sveta, ktorý sem každoročne prídu stráviť dovolenku kvôli miestnych, jedinečným plážam, výnimočnej ponuke v reštauráciách, rozmanitému nočnému životu a tropickej atmosfére.

V Cancúnu môžete odpočívať na málokedy zaplnených plážach a nechať sa obskakovať skvelým servisom, alebo je tiež možné využiť niektoré z veľkého množstva rôznych aktivít. V hotelovej zóne Cancúnu nájdete mayské ruiny z 12 storočia, ale aj skutočné archeologické poklady, ktoré sa nachádzajú v okolí, len pár hodín jazdy.

Cancún - dovolenkový sen v MexikuAzúrové pláže v Cancúne, Mexiko - Photo by Keith Pomakis via Wikimedia Commons

Pozorovanie podmorského života, neuveriteľne bohatá flóra a fauna láka milovníkov prírody k preskúmaniu okolia. Hotelovou zónou prechádza udržovaný chodník, ktorý je ideálny pre ranný jogging, alebo jazdu na bicykli, kolieskových korčuliach či na nočnú prechádzku.

Priaznivci golfu tu nájdu v okolí niekoľko 18 jamkových ihrísk. Mestský Autobus vás ľahko dopraví do „El Centro“ – starého Cancúnu, kde tou najzaujímavejšou výkladnou skriňou budú miestni ľudia a pametihodnosti.

V Cancúne máte jedinečnú možnosť spoznať delfínov – tieto jedinečné, inteligentné a zábavné tvory z bezprostrednej blízkosti. Môžete si vybrať z ponuky rôznych programov – od 20 minút, až po 1 hodinu. Programy zahŕňajú plávanie s delfínmi a ukážky výcviku.