Jedny z najkrajších pláží nájdete práve v Mexiku. Jemný biely pesok, nekonečné pláže a azúrové Karibské more sú dokolaou kombináciu pre skvelú exotickú dovolenku. Ak sa chystáte na dovolenku do Mexika, pripravte sa na široké možnosti zábavy, nákupy a nočný život. Čas si nájdite aj na mayske pamiatky a poklady vás čakajú aj pod hladinou mora.

Chitzen Itza - centrum mayskej kultúry

Chitzen Itza je veľkolepé mesto, centrum mayskej kultúry. Archeológmi je považované za jedno z najpokročilejších v Amerike. Tajuplné mesto bolo dôležité obradné centrum. Uvidíte tu Kukulkánovu pyramídu, svätyňu bojovníkov, observatórium a palác, kde bolo obetovaných mnoho ľudí starovekým bohom.

Tulum - Mayská Riviéra

Tulum je jediné z mayských sídiel, ktoré bolo postavené na morskom pobreží. Leží 130 kilometrov od Méridy a 110 kilometrov od Cancúnu. Tulum bolo obývané už počas príchodu španielov.

Tulum je preslávený svojou pyramídou, postavenou priamo nad útesmi. Mesto slúžilo najprv ako východisko pre pútnikov, na posvätný ostrov Cozumel. V Tulume je ideálna dovolenka pre tých, čo majú radi kúpanie, more a potápanie. Transfer z letiska v Cancúne trvá zhruba 1,5 hodiny.

tulum-mexiko-wikiPláže v Tulume, dovolenka v Mexiku - Photo by Noé González via Wikimedia Commons

Ostrovček Isla Mujeres

„Ostrov žien“ – aj tak sa nazýva ostrovček Isla Mujeres, s bohatou históriou, už od pirátskych výprav. Ostrovček sa nachádza asi 45 min. od Cancúnu. Vychutnáte si tu vodu, snáď v každom odtieni modrej, akú si len viete predstaviť.

Budete mať možnosť kúpania, šnorchlovania, opaľovania a relaxácie. Môžete si tiež skočiť do miestnej mexickej reštaurácie, kde ochutnáte miestne špeciality a budete si môcť nakúpiť aj suveníry.

Playa de Carmen - malé turistické letovisko v Mexiku

Playa de Carmen je menšie turistické letovisko, vzdialené 50 kilometrov južne od Cancúnu. Pôvodne to bola rybárska osada, ktorá sa postupne rozrástla. Na prvý dojem Vás tu okúzli pokojná a priateľská atmosféra, ktorá je úplne odlišná, než na Cancúne. Hlavná turistická trieda je lemovaná miestnymi reštauráciami, barmi a obchodíkmi so suvenírmi. Doslova sa núka na posedenie a ochutnávanie miestnych špecialít.

Miestne, väčšinou novo postavené rezorty, boli vybudované na celkom neporušenom prírodnom prímorskom páse. V okolí sa tu nachádzajú mnohé architektonické pamiatky. To všetko je zárukou skvelo strávenej dovolenky na Playa de Carmen – Mayskej riviére – pokojnom letovisku s nádhernou plážou. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Pohodové kúpanie na ostrove Holbox

Holbox je malý ostrov v eko-turistickej oblasti Yucatánskeho polostrova, ležiaci asi 160 kilometrov od Cancúnu. Je dlhý 24 km a široky 3,5 km. Od pobrežia je oddelený len 11 km širokou lagúnou. Dovolenku na Holboxu vrelo odporúčame tým, ktorí chcú uniknúť turistickému zhonu a radi ocenia pohodové kúpanie.

Pokiaľ budete mať šťastie, uvidíte v lagúne delfínov a húfy rôznych druhov rýb. Na ostrove Holobx môžete pozorovať rôzne druhy morských vtákov (plameniaky, ibisy, pelikány). U ostrova sa nachádzajú bohaté koralové pásy. Je možné tu využiť aj výjazdy na koni. Centrum ostrova je tvorené malou dedinkou s asi 2000 obyvateľmi. Môžete tu ochutnať miestne špeciality a skvelé čerstvé ryby. Na ostrove je len niekoľko malých hotelov a väčší – Villas Praiso del Mar. Transfer z letiska do prístavu trvá asi 2 hodiny a následne loďou asi 25 minút.

Xcaret - prírodný raj v Mexiku

Xcaret je prírodný raj, ktorý bol cez 10 storočí jedným z najdôležitejších obradných centier a prístavov. Dnes sa tu nachádza archeologický park, v ktorom si môžete vychutnať historické i prírodné krásy – podzemnú rieku, botanickú záhradu, farmu s tropickým vtáctvom, predstavenie s delfínmi, kone, pláž, šnorchlovanie v modrej lagúne a jaskyniach. Každý večer sa tu koná predstavenie profesionálnych tanečníkov z celého Mexika.