História Indie siaha už do roku 5000 pred K. Preto dovolenka v tejto krajine umožňuje človeku získať aj veľa nových zážitkov pri návšteve rôznych pamiatok, ktoré vznikli v ďalekej minulosti. Zaujímavých miest je tu veľa. Očarujúca príroda veľhôr na severe Indie ponúka nenahraditeľný pohľad na zasnežené Himaláje, najväčšie pohorie sveta.

India je krajinou, ktorá spája čaro ďalekého východu, hlbokých myšlienok a historických pamiatok. Dovolenka v Indii očarí každého, kto má rád kúzlo Orientu a prírodu plnú kontrastov. Celkovo je India plná protikladov od veľhôr po pláže, od veľkého bohatstva po chudobu, od honosných palácov po chudobné slumy.

Indovia sú veľmi pobožní, dovolenka v Indii ponúka možnosť navštíviť okolie posvätnej rieky Ganga, v v ktorej okolí sa nachádza niekoľko chrámov. Ruch veľkomiest sa dá užiť v mestách Bombaj, Kalkatta či v hlavnom meste New Dillí. Počas dovolenky v Indii stojí zato vidieť ostrov Elephanta známy svojím komplexom jaskýň s rytinami venovanými bohu Šivovi. Mesto zo 16. storočia Fatehpur Sikri vyniká komplexom chrámov a jednou z najväčších mešít v Indii. Rôzne kultúrne podujatia a akcie ponúka mesto Pondicherry, duchovno a mystika sú symbolmi mesta Nalada. Do svetového dedičstva Unesco je zapísaný národný park Kaziranga. Počas dovolenky v Indii každý musí vidieť nádherný palác Tádž Mahal, ktorý pochádza zo 17. storočia a je zvaný aj pomníkom lásky. Pre oddych sú stvorené pláže v meste Goa.

Doprava v Indii je na nižšej úrovni, preto je treba zvoliť alternatívy, najlepšie taxík. Dôležité je dávať sprepitné, aj keď len málo. Ubytovanie je dosť lacné a na dobrej úrovni. Počas dovolenky v Indii stojí zato skúsiť nejakú tradičnú indickú pochúťku. Indická kuchyňa je veľmi farebná a pikantná. Indovia obľubujú koreniny, najmä karí. Tradičnými jedlami sú chapati-chlieb z kukuričnej múky, paratha- chlieb z celozrnnej múky alebo struková kaša-dhal. Typickým nápojom je čaj, z alkoholu pivo alebo gin. Indovia sú nekonfliktní, ale pre chudobu niekedy dotieraví. Ich silná viera a pozitívna životná filozofia však zakryje aj tento nedostatok. Dovolenka v Indii dokáže uspokojiť ako dobrodruha, tak aj milovníka histórie alebo toho, kto hľadá oddych a pokoj.