Taliansky ostrov Capri sa nachádza v Tyrrhenskom mori, v južnej časti Neapolského zálivu. Leží približne 25 km od metropoly regiónu Kampánia, mesta Neapol.

Capri je súčasťou talianskeho regiónu Kampánia, provincie Neapol. Mestečko Capri je hlavným centorm polupácie na ostrove. Nachádzajú sa tu dva prístavy. Na severe Marina Grande (Veľký prístav), ktorý je hlavným prístavom ostrova a predstavuje hlavné spojenie s Neapolom a na juhu Marina Piccola (Malý prístav). Západne od mesta Capri sa vysoko v kopcoch nachádza mestečko Anacapri. Zaujímavé sú aj Faraglioni, vápancové útesy, zvané morské komíny nachádzajúce sa juhovýchodne od centra ostrova.

Mnohých iste zaujme aj Belvedere Tragara, vysoká promenáda lemovaná vilami s čarovným  výhľadom. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva La Grotta Azzurra (Azúrová jaskyňa), nazývaná aj ako Magická modrá jaskynná svätyňa cisára Tiberia.

Capri je vyhľadávanou turistickou a dovolenkovou destináciou ako pre Talianov, tak i cudzincov. Už v 50-tych rokoch 20. stroročia sa Capri stalo populárnou destináciou a čaro tohto nádnehrného ostrova nevyprchalo ani do dnešných dní. Na Capri prichádzajú tráviť svoju dovolenku i hollywoodske herečky a herci, členovia kráľovských rodín a svetoznámi umelci. Mnohí z nich tu majú stále letné sídla a zrejme i vďaka tomu je "duch" na ostrove Capri taký špecifický.  Ostrov ponúka vskutku luxusné ubytovanie i služby, malebné zátoky, kde majú kotviace lode dostatok súkromia a v nesposlednom rade malebné uličky, zákutia a výhľady na ostrove, ktoré učarujú každému návštevníkovi. Asi preto, že ostrov Capri je neobyčajným ostrovom s gráciou a šarmom...

Vedeli ste, že...? Ostrov Capri učaroval i mnohým filmovým režisérom? Bolo tu nakrútených mnoho filmov, či už talianskej, americkej, alebo inej produkcie, ba dokonca i romantických seriálov. Nečudo, exteriéry ostrova po filmovom plátne priam volajú...