Maledivy sú najplochším a najnižšie položeným štátom sveta. Žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m nad hladinou oceánu. Maledivy pozostávajú celkovo až z 1196 ostrovov, z ktorých obývaných je zhruba 200 z nich.

Počas pobytu na čarokrásnych ostrovoch Maledív odporúčame výlet do hlavného mesta Maledív - Male, ktoré sa nachádza na ostrovčeku o rozlohe iba 2,5 km². V Male sa nachádza sídlo vlády, komerčné centrum a nachádzajú sa tu významné historické a kultúrne stavby. Za pozretie určite stojí islamský „zlatý“ dóm, múzeum a staré architektonicky zaujímavé domy, ktoré kontrastujú s modernou výstavbou. Miestna rušná trieda je skvelým miestom na nakupovanie suvenírov. Fascinujúcim zážitkom je i miestny rybí trh a trh s ovocím a zeleninou.

Potápanie na Maledivách

Na Maledivách môžete navštíviť tie najlepšie potápačské lokality na svete. Môžete tu pozorovať manty, rôzne druhy žralokov (veľrybý, útesový, tygrí, kladivohlavý), barakudy, korytnačky, húfy pestrofarebných rybiek a mnohé ďalšie zaujímavé druhy tunajšej bohatej fauny. Venovať sa potápaniu môžete prakticky v každom turistickom centre. Tie majú dokonale vybavené potápačské základne a skúsených, profesionálnych inštruktorov. Počas vašej dovolenky sa budete môcť zúčastniť rôznych druhov akcií, ako pre začiatočníkov, s možnosťou získať medzinárodný preukaz PADI, tak i pre profesionálov a skúsených potápačov. Potápanie je skutočne ideálny spôsob, ako objaviť tieto rajské ostrovy a koralové atoly a poodhaliť tak rúšku tunajšej exotickej fauny a flóry.

Výlety na Maledivách

Organizácia výletov na Maledivách je výhradne v kompetencii jednotlivých rezortov. S kompletnou ponukou výletov vás určite oboznámia na recepcii. Dĺžka výletu, minimálny počet účastníkov, program, ale aj cena sa rezort od rezortu líši. Za pozornosť určite stojí návšteva ostrova s hlavným mestom Male, ktoré je komerčné a kultúrne centrum Maledív.

Ste milovníkom potápania, plavieb a nadšeným rybárom? Chcete prežiť netradičnú dovolenku plnú zážitkov, v jednej z najkrajších destinácii? Riešením je plavba na jachte po tropickom maledivskom súostroví. Vydajte sa teda do exotického raja brázdiť tyrkysové vody Indického oceánu. Zostúpte do hlbín k čarovným koralovým útesom a kochajte sa nádhernou a rozmanitou faunou. Raj na zemi je Vám jednoducho na dosah. Poznajte maledivskú kultúru a tradície, alebo navštívte ďalší turistický rezort, na jednom z priľahlých ostrovoch a ostrovčekoch.

Výlet loďou s preskleným dnom je nezabudnuteľný zážitok. Uvidíte prekrásne korálové útesy s ich rozmanitým životom. Je to jedinečná šanca pre zarytých „suchozemcov“, ktorí si nechcú nechať ujsť krásu podmorského sveta. Niektoré rezorty ponúkajú aj letecké výlety, počas ktorých môžete obdivovať krásu koralových útesov, smaragdovo zelené ostrovčeky a priezračné lagúny z vtáčej perspektívy.

Zaujímavé lokality na Maledivách

Addu Atol, Fuvammulah, Hithadhoo, Kulhudhuffushi, Kuramathi, Male, Male Atol, Seenu, Thinadhoo