Nórsko je krajina, ktorá je akoby vystrihnutá z rozprávky. Stovky riek akoby zarezávajúcich sa do nádhernej zelenej krajiny v pozadí zasnežené vrcholky kopcov a obrovské vodopády, stále čerstvý vzduch – to je len časť z toho, čo vám môže dovolenka v Nórsku ponúknuť.

Nórsko patrí prírodne k najkrajším krajinám sveta. Príroda Nórska sa nedá ani úplne vystihnúť, počas dovolenky v Nórsku ju musíte vidieť a presvedčiť sa o jej krásach a rozmanitostiach. Fjordy, hlboké údolia, nádherné jazerá, zamrznuté konce hôr a nádherné zelené lesy, to je len časť z toho, čo nórska krajina ponúka.

Životná úroveň Nórska je iná než tá na Slovensku, preto ceny služieb a potravín sa môžu zdať vysoké. Služby sú však na vysokej úrovni. Nie sú problémy s dopravou, bez problémov sa dá požičať aj automobil. Nie je problém s ubytovaním, treba však rátať s vyššími cenami, hlavne v Osle a väčších mestách. Lacnejšie ubytovanie sa dá nájsť mimo veľkomiest.

Život v Nórsku je aj po kultúrnej stránke zaujímavý. Bary a kluby bývajú otvorené do rána, často sa konajú živé koncerty. Problém je však s alkoholom, ktorí Nóri príliš neobľubujú. V reštauráciách sa dajú kúpiť chutné obedy za priaznivé ceny. Počas dovolenky môžete ochutnať rybu na rôzne vynikajúce spôsoby.

Počas dovolenky v Nórsku si môžete pozrieť napríklad v hlavnom meste Oslo buď Akerhus, múzeá alebo park Vigeland. Okrem nádherných vodopádov Vestfjorden, Briksdal alebo Latefossen stojí zato vidieť aj národný park Jotunheimen.

Po celom Nórsku je množstvo múzeí napríklad Múzeum krasokorčuľovania, Múzeum Muncha, Nórske ľudové múzeum alebo Múzeum lyžovania.

Napriek chladnejšiemu počasiu Nórsku je krajina na vysokej úrovni a dovolenka v Nórsku umožňuje vidieť nielen kúzla prírody, ale aj žiť bohatým kultúrnym životom.