Ostrov Boa Vista je väčší než ostrov Sal a hoci je čo do morfológie podobný Salu, v mnohých smeroch je značne odlišný. Na Boa Viste zažijete väčší pokoj, ako je tomu na ostrove Sal. Ľudia sú tu tiež odlišní – sú viac tradičnejší a hektickosť turistického centra, akým je Santa Maria na ostrove Sal, tu určite nepoznáte. Okrem iného sú tu i lacnejšie služby a niekedy až dosť výrazne.

Letisko v hlavnom meste ostrova Sal Rei vás pozdraví žiarivými farbami a prekvapí neobvyklým architektonickým riešením. Letisko je veľmi vtipne stavané – de facto nemá žiadne steny. To ocenia hlavne tí, ktorí zažili neklimatizovanú letiskovú halu v trópoch. Boa Vista leží v rovnakej rovine ako je Sahara. Do Dakaru je to asi 460 kilometrov. Vietor vanie tiež z tohto smeru, takže Vás prekvapí, že tu nájdete nekonečné piesčité duny, ktoré sem boli zaviate cez oceán.

V meste Rabil je na kopci miesto, z kade je možné pozorovať neuveriteľnú scénu – veľký palmový háj v kontraste s oslnivo bielymi piesočnatými dunami, za ktorými sa v diaľke zdvíhajú hory. Celý pohľad uzatvára Atlatnický oceán s azúrovo modrou farbou. Toľko rôznych živlov a zázrakov stvorenia na jeden pohľad málokde zažijete.

Pláž na ostrove Boa Vista, KapverdyPláž na ostrove Boa Vista, Kapverdy - "Praia de Cruz, Boa Vista, Cape Verde, 2010 December" by Ximonic (Simo Räsänen) - Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
Ak pôjdete z Rabilu ďalej na juh, dorazíte miesta Santa Monica – rovná pláž, ktorá sa tiahne kilometre a ľavo i na pravo s pásmami paliem pozdĺž nej. Je to skutočný raj. Ak si spravíte prechádzku pozdĺž pláže, nájdete jaskyne, ktoré ústia vchodom do oceánu.

Na Boa Vista sa oplatí prenajať off-road automobil a do sýta sa krížom-krážom na ostrove prejsť. Typické kapverdské dedinky, kde sa zastavil čas asi pred 200 rokmi Vás privedú do stavy pohody a relaxu. Z tejto dovolenky sa Vám ani nebude chcieť naspäť do civilizácie.