sicilia

Sicília je najväčší ostrov Stredozemného mora a stále viac a viac žiadanejšou destináciou na strávenie letnej dovolenky. Sicília - to nie je len tyrkysovo modré more, ale aj nádherné historické pamiatky a fascinujúca príroda. Ostrov Sicília je od Talianska je vzdialená necelé 4 kilometre a medzi nimi je Messinský prieliv. Na Sicílii je najznámejšia a najvyššia činná sopka v Európe - Etna (3343).

Ostrov Sicília je vyhľadávaný turistami z mnohých dôvodov. Je tu prekrásne čisté more a pekné pláže, množstvo historických pamiatok so zachovalými antickými chrámami a predovšetkým ideálna klíma, ktorá umožňuje kúpanie a vylihovanie na pláži od začiatku mája do konca októbra.

Ak túžite po čomsi netradičnom, nezabudnuteľných zážitkoch, exotike "za rohom" a krásnych miestach, poďte spoznať Sicíliu! Budete očarení...

Dovolenkové letoviská na Sicílii

Brolo leží na severnej strane Sicílie, priamo oproti vulkanickým Liparským ostrovom. Brolo je krásne dovolenkové miesto v atraktívnej časti ostrova, v krásnom prírodnom prostredí s priezračným morom a množstvom histórie v okolí.

Mestečko Campobello di Mazzaro leží na juhozápadnej strane Sicílie a je dobrým východiskovým miestom pre poznávanie západnej časti ostrova. Neďaleko sa nachádzajú antické kameňolomy, ktoré dodávali stavebný materiál pre antické mesto Selinunte, ktoré bolo vo svojej dobe významným centrom.

Portorosa je vyhľadávaná turistická oblasť na strávenie dovolenky, ktorá sa nachádza na severe talianskeho ostrova Sicília, priamo oproti vulkanickým Liparským ostrovom. Prístav Portorosa, v preklade "Ružový prístav", sa rozkladá medzi Tindari a Capo Milazzo v sicílskej provincii Messina. Letovisko Portorosa je známe svojim jachtárskym klubom a krásnou piesčitou plážou, odkiaľ si môžete vychutnávať výhľad na Liparské ostrovy.

Capo d'Orlando je malá časť Sicílskeho pobrežia, ktorá sa nachádza medzi mysom Capo Calava a zátokou Sant Giorgio, na severnom pobreží Sicílie, ktoré sa tiež nazýva saracénske pobrežie. Jedným z najvyhľadávanejších stredísk pre dovolenkárov je prístav Capo d'Orlando. Nachádza sa asi 80 km od Messiny. Z miesta je nádherný pohľad na Liparské ostrovy.