Maurícius

Vták Dodo - vyhynutý obyvateľ ostrova Maurícius

Maurícius nie je známy iba krásnymi plážami a nádhernou zelenou prírodou. Jeho symbolom a pôvodným obyvateľom je vták Dodo, ktorý tu žil omnoho skôr ako ľudská noha vstúpila na tento ostrov. Žiaľ o Dodovi sa dozvedáme už len z historických zápiskov a maliarskych vyobrazení.

aktické informácie o ostrove Maurícius

Maurícius je zelený ostrov, rozpresierajúci sa v Indickom oceáne, konkrétne na južnej pologuli, neďaleko ostrova Madagaskar. Okrem krásnej prírody ho charakterizujú prekrásne pláže, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Nižšie nájdete niekoľko praktických rád, ktoré sa vám budú určite hodiť pred vašou cestou. 

Príroda na ostrove Maurícius

Exotických destinácií s peknými plážami a priezračným morom je na svete veľa. Maurícius však medzi nimi určite vyniká, vďaka mimoriadne kvalitným službám. Pokiaľ si chcete splniť svoj životný sen a zažiť naozaj luxusnú dovolenku za výhodnú cenu, Maurícius Vás určite nesklame. Je to skutočný tropický raj v Indickom oceáne.

Sedemfarebné duny v Chamarel

Maurícius sa nachádza v Indickom oceáne medzi 56°-63° východnej dĺžky a 10°-20° južnej šírky približne 900 kilometrov východne od Madagaskaru. Ostrov je vulkanickeho pôvodu, preto tu prevažuje hornatý povrch. Najvyšším bodom je Piton de la Petite Riviére Noire s výškou 828 m n.m. Prvý písomný záznam o objavení ostrova pochádza od arabských moreplavcov z roku 975 nášho letopočtu. V roku 1507 sa na ostrov doplavili Portugalci, tí ale nemali záujem ostrov osídliť. Až v roku 1598 pritiahol pozornosť Holanďanov, tí ho pomenovali po ich panovníkovi, princovi Mauriceovi Van Nassau. Zaujímali sa hlavne o ebenové drevo, ktoré bolo v Európe vysoko cenené.